Jump to content

LPG İstasyonları Hakkında

ysf_ztrk
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dün gaz ayarı yaptırmak için servise gittim. Aracımın çok yaktığından şikayetçiydim. Usta ayarı yaptıktan sonra gazı nerden alıyorsun diye sordu. Bende genellikle opetten alıyorum. Shellden almamı önerdi. ''Kendim denedim depoyu fulleyince shell opetten 100 km daha fazla gidiyor.'' dedi. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa açıklasın. Doğrumudur var mı böyle bir şey :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben PO dan alıyorum. OPET i lpg'i montajlayan ustalarım kesinlikle tavsiye etmediler. OPET katkılıymış  ??? Ama detaylı bilgim yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

100 km baya bi büyük rakam hem de bir depo için... Denemesi sizin elinizde...

Ben daha önceden opet/aygaz almayı tercih ediyordum ve gayet de memnundum, ancak yeni taşındığım evimin yakınında çok sevdiğim kişilerin Milangaz istasyonu olduğu için şimdilik Milangaz kullanıyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

rakam banada baya yüksek geldi. yakın olduğu için bende opeti kullanıyordum bide aygaz iyidir diye. çoğu zamanda depoyu fullemediğim için (öğrenci hesabı :D) denemem uzun zaman alabilir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

100 km. abartılı olmuş, aynı şartlarda aynı kullanımda imkanı mümkün değil...

Bende de tam tersi oldu Bitlisteyken petrol istasyonu kısıtlılığından ve güven meselesinden dolayı Opetten alıyordum şehiriçi 280 km yapıyordum, Antakya´ya geldim geleli Shell´den alıyorum 230 km´yi geçtiğini görmedim bir depo Lpg ile, ne oldu şimdi Shell kötüde Opet iyi mi. Farklı istasyonlarıda denedim ama Antakya´da sonuç hep bir depo ile 220-230 km arası yapabiliyorum.

Antakyada şehiriçi trafik çok yoğun vites 1-2 1-2 hep dur kalk dur kalk, Bitliste ise dur kalk yaptığımı pek hatırlamam.

Uzun lafın kısası bu usta baya bir abartmış...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olaya biraz daha farklı bir boyut katmak adına şöyle bir tecrübemi paylaşmak isterim;

Eski arabam benzinliydi ve genellikle PO'dan alıyordum, ama ne zaman ki Shell'den alsam hem arabanın performansı düşüyordu hem de daha az gidiyordu...

(TL olarak değil LT olarak değerlendirdim akıllarda soru işareti kalmasın... )

İstasyonlar arası fark olabileceği kanaatine katılıyorum, fakat farkın boyutu hakkında yorum yapamayacağım...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Diğer aracım renault 9'da 5-6 depo aygaz ile sürekli aynı hat üzerinde denediğim olmuştu ,her seferinde 1 depoda 10km az gittiğimizi ,farklı istasyonları denedikten sonra tespit etmiştim ,gazdanmıdır pompadan mı bilmiyorum ,mazda'ya genellikle  turnagaz - eğer yoksa bpet era gaz veya shell kullandırıyorum ,geçen yaz ortalama 2.30 lt fiyatıyla ,antalya-samsun gidiş dönüş 2070 km yolu 330 tl gaz ile tamamladık. Katkılı gaz sıralı sistemde erken enjektör kirlenmesine neden oluyor ,o kadar yolu hep katkılı gaz ile gitseydim sanırım iyi bir temizlik gerekirdi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bana da ustam opeti tavsiye etti,dükkanında po'nun koca bir afişi olmasına rağmen.Sebebi ise Opet istasyonlarının online olarak sürekli denetleniyor olmasıymış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar, halen kullanmakta olduğum aracıma LPG'yi kendim takdırdım. Benim ustamda bana aynı şeyi tavsiye etti. Shell den al,Opet/Aygaz katkılı iyi değil dedi. Lakin LPG'yi ilk defa kullanmıyordum. Bundan önceki aracımda (99 model Mazda 626 sedan,manuel vites) 3 yıl boyunca Opetin Aygazını kullandım.Hiçbir sorun yaşamadım,arada sırada benzin deposuna enjektör temizleyici koydum,uzun yolda  50 km.mesafeyi benzinle gittim. Her iki aracımda da Opet'i ve Shell'i denedim.Şu an net olarak hatırlamıyorum ama emin olduğum tek şey Shell'in gazıyla daha az km. kat ettim. Halen de Aygaz kullanıyorum. Ne Shell ile ne de Opet'le ortaklığım falanda yok. Takdir sizlerin..........

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konu daha çok şehir efsanesine dönmüş sanırım :D çok farklı şeyler söyleniyor.  Herkesin kendine göre haklılık payı vardır tabiki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

en iyi gazla en kötü gaz arasında inanın 100 km de 1ltr fark ya olur ya olmaz ki kullanım şartları değişkendir biliyosunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

en iyi gazla en kötü gaz arasında inanın 100 km de 1ltr fark ya olur ya olmaz ki kullanım şartları değişkendir biliyosunuz.

Aynen...

Labaratuvar ortamında test edilmedikten sonra net bilgilere ulaşmak çok çok zor.

Hiç kimse de; yoğurdum ekşi demeyeceğine göre.

8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence olay yakıtın markasından ziyade istasyonda bitiyor. Aynı markanın değişik istasyonları arasında farklılık oluyor.

Bu sebeple biraz da deneme yanılma yolu ile kişinin oturduğu çevredeki en iyi istasyonu bulması kendine kalıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence olay yakıtın markasından ziyade istasyonda bitiyor. Aynı markanın değişik istasyonları arasında farklılık oluyor.

Bu sebeple biraz da deneme yanılma yolu ile kişinin oturduğu çevredeki en iyi istasyonu bulması kendine kalıyor.

Aynen bende katılıyorum. yakıtın kalitesi labaratuvar da anlaşılır tabi ama pompalar da çok farklılık yaşanıyor. Bu da bir etken olduğu düşünülürse herkes deneyerek bunu anlar. Bunun dışında söylenenler genelleme olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...