Jump to content

Yakıt Tasarruf Cihazları Hakkında

seferihisarlı mazdacı
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

seferihisarlı mazdacı

:hi:Arkadaşlar piyasada yakıt tasarrufu sağladığı idda edilen cihazlar var acaba bunlar gerçekten işe yarıyormu ?mesela bu ilgimi çekti acaba böyle bişey kullanan varmı ?http://urun.gittigidiyor.com/garaj/yakit-tasarruf-cihazi-e101-53251941

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bu tip cihazlara inanmam. Tanıtımlarında  ""%.. 'e kadar..."" yazarsa hikaye; minimum "%...  yazarsa" o zaman beeeelllki aslı astarı olabilir....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

seferihisarlı mazdacı

E101 denen cihaz benim aracımda takılı.. Tasarruf edip etmediğini sizinle ileride paylaşırım...

Arkadaşım cevabını bekliyeceğim benimde bu cihaz ilgimi çekti işe yarıyorsa alırım diğer cevap veren arkadaşlarada teşekkür ederim.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hepsi palavra fatih abi tasarruf ettirebilseler zaten aracı üretenler ettirecekler boşuna para vermiş olursunuz.

Kesinlikle, arabayı üreten firma gerçekten tasarrufu bulanı anında kapar zaten...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bunlar birşeymi ben çakmaklığa takılan yakıt tasaruf cihazı gördüm :D hey Allah ım daha neler görecez bakalım.

Alem uçmuş...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest Orbitus

:geyik: :geyik: :geyik:

Yakıt tasarrufu için bir karışım geliştirmişler, bu karışım otomobillerden ziyade kullanıcıları hedef almış ve sabahları arabayı çalıştırıp gitmeden 15 dakika önce bir çorba kaşığı içiyorsun; %15'e kadar yakıt tasarrufu sağlayabiliyormuş, hatta 3 kaşık içenler için yakıt tasarrufu %100 oluyormuş, çünkü arabayı kullanamadığından otobüsle gidiyormuşsun. 

:geyik: :geyik: :geyik:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi ben bu ilaçtan kullanıyorum bir haftadır  ;D ;D :P  %100 dediğiniz gibi tasarruf sağladı  :o işede servisle gittim hafta boyunca. :geyik: sebep : Kar yağışı :geyik:

sonuçta hava muhalefeti bile tasarrufu artırıyor.  :geyik:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesinlikle, arabayı üreten firma gerçekten tasarrufu bulanı anında kapar zaten...

ayne katılıyorum zaten araç firmaları dünya kadar kaynak ayırıyor AR-GE çalışmalarına ; böle tasarruf ettirebilseler zaten dediğim gibi araçı üreten mühendisler gerekeni yapacak; o imkanlar dahilinde onların bulamadığınıda yapamadığınıda başka birinin yapması zor. örneğin mazdanın skyaktive teknolojisi.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 4 aydır araç kullanmıyorum % kaç tasarruf sağladım ? :D

tasarruf oranınız % 100

tasarruf miktarı - en az  - 1000 tl :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

doğruya eski arabanız mazda 6 idi. 2000 motor o halde tasarruf miktarınızı tekrar hesaplıyoruz.

makyajlanan tasarruf miktarınız  1850 TL.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Belki bunların gerçekten faydası yoktur ama sizin mantıkla gidersek..

Neden firmalar sadece LPG li araç üretmiyorlar..Herkes sonradan taktırıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lpg li üretende var ama içten yanmalı motorlarda asıl yakıt benzin vede mazottur diğer yakıtlar ekonomik olsun diye uydurmalardır yani araca zarar veren yakıtlardır  lpg nınde faydası yoktur zararı vardır aslında, ama sizin benzetmeniz le diğer konu pek bağdaşmıyor lpg benzin kadar pahalı olsaydı kim lpg taktırırdı ? hiçkimse!!!  ama tasarruf cihazı dendimi iş değişir tüm yakıt türlerini kapsar, kapsam çok geniş o yüzden araç firmaları kesinlikle bu konuda en üst seviyededir bence bu mantık değil aslında mantık yürütme diyelim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En iyi yakıt tasarrufu mazdayı satıp clio 1.2 almak.

Sesli güldüm...

Baya bi indirimle arkadaşım 30 bin liraya 1,2 motor clio aldı... Rakam vermek istemiyorum çünki aracımın nazara göze gelmesini istemiyorum... Ancak; şunu rahatlıkla söyleyebilirim; benim araçtan yüzde elli daha fazla yakıyo, bu kadar net...

:egy:

30 bin lira verip clio alıp yakıtı düşünmektense 10-15 bin liraya mazda'ya biner keyfini sürerim... Ki; daha az yakıyor mübarek...

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...