Jump to content

Anahtarlı kapı kilit şifreleri

miskinn
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Çoğumuzun uzaktan kumanda ile arabayı açıp kapattığını düşünüyorum, bugün bi eski usül kilitleri kontrol ediyim dedim. Farklı bi anahtarla sol ön kapıyı ve bagajı açtım ne yazık ki. Sağ ön kapı ise hiçbir şekilde dönmüyor.

Kilitlere bağlı telleri söküp iptal ettim şimdilik. Ama olur da merkezi kilit switch'imde tutukluk olursa arabaya giremeyeceğim:). Bu arada arada gerçekten tutukluk yapıyor.

Her gün yeni bir sürpriz, her gün yeni bir macera :).

post-7399-141695286432_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yapmayın böle :), şevkimi kırmayın :D

Sizinle aynı şeyleri iki yıl önce yaşadığım için söyledim öyle, yoksa kötü bir amacım yoktu özür... Çocukluğumun hayali diyerek iyice araştırmadan ford taunus gt 1990 model bi araç aldım da adam edene kadar neler çekmiştim, gerçi ben parça bulamama sorunu yaşamadım hiç, sanayilerde gezmek hoşuma gitmiyordu o kadar.

En sonunda kaporta da sos vermeye başladığında vedalaşmak zorunda kaldım; iyi ki vedalaşmışım yoksa mazda ve ailesi ile tanışma imkanım olmayacakmış:

tekrar kolaylıklar.

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim kaportada da sorunlarım var onlarla da baş ediyorum, hatta şimdi resimleri hazırladım kaporta kısmına yaptıklarımı yükliycem. Bi kez tamire başladım mı gönül bağı kuruyorum arabayla satamıyorum, satıp başkasını alamıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski (2004 Model Mazda6) aracımda bagajı açamamıştım ben de . Allah'tan serviste idik o anda, kilit içine bir sprey ile 1-2 fıs sıkıldı kilit çalışmaya başladı. Arada bir denemek lazım diye düşünüyorum ben de.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski (2004 Model Mazda6) aracımda bagajı açamamıştım ben de . Allah'tan serviste idik o anda, kilit içine bir sprey ile 1-2 fıs sıkıldı kilit çalışmaya başladı. Arada bir denemek lazım diye düşünüyorum ben de.

keşke sorunum açılamama olsaydı :). benimkisi her anahtarla açılıyor, daire anahtarıyla açtım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam kilit mekanizmasının içinde bir şey yok. Muhtemelen şifreleri aşınmış eskimiştir. Eğer zarar vermeden sökebilirseniz bu işin de üstesinden gelebilirsiniz bence. kolay gelsin.

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben kilidi kopmle söküp geri taktım geçenlerde herşeyiyle, merkezi kilit switch inin ince somunu ile vidasının birini düşürdüm, parçacılarda bulamıyorum ona da üzüldüm.

Yeni şifre alıp monte etmem gerekicek diye düşünüyodum ben, halledersin dediğiniz bu mu?

Aşınan şifrelerin tamiri yoktur heralde?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında var. İşini bilen bir anahtarcının 15 dakikasını almaz önemli olan kilit mekanizmasının orta göbeğini zarar vermeden yerinden sökebilmek. Elinizde yeterince hurdası olan bir anahtarcı yapabilir fakat işte elemeğine paha biçilemeyeceği için ne fiyata çıkar onu bilemem.

kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.otoyedekparcaburada.com/MAZDA-626-SEDANHATCHBACK-8991-ON-KAPI-KILIT-SIFRESI-ANAHTARLI-SOL,PR-17418.html

114 liradan 80 e inmiş görünüyor ama servise orjinallerini sormak lazım kıyas açısından. Ben hurdacılardan bulma taraftarıyım, benim gözümde orjinal onlar da. Şimdilik zaten telini çıkardığım için kapının içinden aklım rahat.

Usta bulmak çok zor, kimse sizin kadar özenmiyor. En az benim kadar özeneceklerini bilsem inanın parasını verip yaptırıcam. Ama yok, üstüne söküp takarken arabaya zarar veriyorlar.

2 aydır araba ile uğraşıyorum aldığımdan beri, inanın bel ağrım sürekli hale geldi, sürekli iki büklüm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herşeye değer. Hele de bizim araçlara daha da bir değer. Ben halen rahatlığını son model çoğu araçta göremiyorum. Ben de sağını solunu çok kurcalarım aracımın ve daha düşük kaliteli üretilmiş bir yerine rast gelmedim. Kaliteli malın tamiri de keyfli.

Beliniz için geçmiş olsun.

İyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herşeye değer. Hele de bizim araçlara daha da bir değer. Ben halen rahatlığını son model çoğu araçta göremiyorum. Ben de sağını solunu çok kurcalarım aracımın ve daha düşük kaliteli üretilmiş bir yerine rast gelmedim. Kaliteli malın tamiri de keyfli.

Beliniz için geçmiş olsun.

İyi forumlar...

"Kaliteli malın tamiri de keyifli"

Son iki aydır yaşadığım sevincin özeti bu cümleniz. Gevşeme sarkma, bükülme, çatlama hiçbişey yok. Sıktığınız vida tutuyor. Tamirden sonra daha da bi stabil oluyor, uydurma olmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar şifreler hakkında bilgi veriyim. Ben yaptırdım.

Şifrelerin tansi 50tl ye satılmakta. 2 kapı ve bir bagaj olmak üzere 3 tane şifrem de sorunluydu. Şifreyi aldıktan sonra anahtarcıda da kendi anahtarınıza uygun yaptırmanın bedeli de 40tl.

Ben bunun yerine 3 şifre + kontaktan oluşan komple seti 200tl ye alıp, ustayla beraber monte ettim, o sıra menteşe için zaten döşemelerim söküktü, işçilik vermedim yani montaja.

Yeni aldığım kontağı da taktırmadım, yedek parça olarak koydum kenara. 2 tane anahtarla dolaşıyorum şimdi, kapılarım ile kontak farklı oldu ama bu benim için sorun değil.

Sırf zevk için sorun yaratmamış parçayı değiştirmek bana saçma geldiği için kontağı sökmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu gün iki kapıyı da denedim, sol kapı sorunsuz anahtarlı olarak çalışıyor, dört kapıyı da kontrol edip açıp kapatıyor...

Ancak;

sağ kapı kendi başına buyruk sadece kendi kilidini açıp kapatıyor...

:dua:

Buna da şükür diyesim geldi miskinn'in hikayesini dinledikten sonra.

:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu gün iki kapıyı da denedim, sol kapı sorunsuz anahtarlı olarak çalışıyor, dört kapıyı da kontrol edip açıp kapatıyor...

Ancak;

sağ kapı kendi başına buyruk sadece kendi kilidini açıp kapatıyor...

:dua:

Buna da şükür diyesim geldi miskinn'in hikayesini dinledikten sonra.

:D

Merkezi kiliti kontrol eden switch sadece sol kapıdadır, aracınızda bir sorun yok, zoptrik'in dediği gibi aracınızda bir sorun yok ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...