hezar

Makyaj

Mazdalar için kullanılan "makyajlı" sözcüğü neyi ifade ediyor.Merak ettim.Bilmiyorum diye dalga geçmeyin sakın:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Araç kasasının tamamiyle değilde, kısmi yeniliklere gidilerek yeni model olarak sunulması diyebiliriz. Tüm kasayı yenilemek yerine ön ızgaralar, aynalar, rüzgârlık gibi parçalarda şekil değişikliğine gidilerek yeni model olarak piyasadaki yerini alan araca deniliyor diye biliyorum. Hatamız varsa, yardımcı olacak arkadaşlara teşekkür ederim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda'ya özgü değil, tüm araçlarda daha çok model yılı farkı belli olması amacıyla yapılan ufak ekleme veya değişiklikler. Genelde araçlar 5 yılda bir kasa değiştirir ve bu 5 yıl içinde çeşitli makyajlar yapılabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Belirleyici özellikleri nelerdir makyajlı olanların

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yeni kasa 3'lede tampon değişti, tamamen gövde rengi boya oldu, yakıtta iyileştirme yapıldıi iö lcd rengi değişti, kadran rengi değişti. bu tarz şeyler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda'ya özgü değil, tüm araçlarda daha çok model yılı farkı belli olması amacıyla yapılan ufak ekleme veya değişiklikler. Genelde araçlar 5 yılda bir kasa değiştirir ve bu 5 yıl içinde çeşitli makyajlar yapılabilir.

Makyaj olayında arka stoplarda şekil değiştirebiliyor veya jantlar.

Rekor herhalde Doğan modelindedir Fatih. Adamlar yan aynaları boya makyaj, tamponu boya makyaj.  10 yıl boyunca ne makyaj yaptılar arabaya :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bir de isimleri güzel olurdu onların. doğan sl, slx, slx ak :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.