sami28

Lantis Arıyorum

Bu konuda 47 ileti var

11.000 TL. ye kadar Mazda Lantis arıyorum. Araç sitelerinde mevcut lakin, tanıdık bildik ve hakikaten Lantisin hastası olan birinden almak daha iyi olur kanaâtindeyim. Site içerisinde var mı acaba satan. Yada satan birini bilen. Şimdiden teşekkürler.

NOT: Araç ilk arabam olacağı için pekte çok bilgim yok. Ancak bakıldığında Mazdaların en iyisi o fiyata hangisidir.  Örn; (familia, lantis vs gibi)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bunlara ben bir kaç gündür bakıyorum zaten. Sitede satan varmı diye bilmek istedim. Ayrıca birkaç sorum var cevaplarsa konu hakkında bilgisi olan arkadaslar sevinirim.

1- İkinci el araba (lantis) alırken nelere dikkat edeyim.

2- Kilometresi kaç olması iyi

3-Lantis ve familia farklı lakin, siz olsanız hangisini alırsınız.

4-Lantislerde dikkat edilmesi gereken şeyler varmı? yada bu arabalar hakkında özellikle bilmemiz gereken birsey? 

Şimdiden tüm arkadaslara tesekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

lantis ve familya farklı araçlar; lantis daha spor bir araç, agresif bir karakteri var, 1.8 doch motora sahip güçlü bir araç ; familya hem görüntü hemde motor olarak lantistan farklı normal bir sadan araba zannedersem bir kaç motor seçeneğiyle satılmış modele göre değişiyor familya kullanıcıları bu konuya açıklama yaparlar umarım. bence lantis al görüntüsü havası bile yeter ben arabamı alacağım zaman lantis ile 323 HB arasında kalmıştım ama HB nin hayranı olduğumdan 323 HB aldım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim ikinci el araba konusunda önerim şu araç kazalı olmayacak ufak tefek değişme boya olabilir ama büyük  kaza olmayacak, içi ve döşemeleri pırıl pırıl olacak , motor açılmamış olmalı açılmış olsa dahi serviste orjinal parçalara bakım yapılmış olması gerek, aracın kmsi  100.000 altında bulursan çok iyi olur bide servise gösterirsin rapor alırsın o doğrultuda hareket edersin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Motorun kilometresi önemli ama bakımlıysa hiç önemli değil... benim aracım ikiyüz bini geçti ve çalışırken sesini duymuyorsun, üstelik lpg li...

:nazar:

nooofearr'ın dediği gibi ağır kazası olmasın, çürüğü bulunmasın, motorunda da problemi olmasın almak için yeterli.

tercih meselesine gelince; sonuna kadar Lantis derim ben... Çünki ben de; lantis almak için yola çıkmıştım da param yetmeyince 626'yı ancak alabilmiştim...

Araca baktığınızda içinize  siniyorsa; baktırdığınızda da sorun yoksa kapın gitSiN...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Nooofearr ve domestos bilgiler için teşekkür ederim.

Çevredeki bazı insanlar ki; bunları sizlerde duymuşsunuzdur zaman içinde. "Efendim, Lantis elinde kalır, Akraba olursun vs. gibi. konuşmalar yapıyorlar.

Bakıldığında sizler mazda kullanıcıları olarak elbette tecrubeleriniz var. Bu hurafe bilgilermi yoksa alırken hakikaten tekrar düşünülmesi gereken bir şeymi?

Eşimin aklında Hundai accent benim aklımda ise opel vectra yada astra vardı daha geçen günlere kadar. Sonra Lantisi görünce ikimizde lantise karar kıldık. Lakin takdir buyurursunuz ki, bizimkisi sadece görüntü beğenmesi.

Bizim işimizi görecek araç, çokta fazla yakmayacak, zaman zaman uzun yoldada gidilecek. Görünüşü iyi olsun. Çok fazla arızası olmasın. Masraflı olmasın vs. 

Ancak tabiki gülü seven dikenine katlanır. Ama sitedende araştırdığıma göre herkes olumlu cevaplar vermiş Lantis hakkında. İşte tek sorun doğru kişiden doğru arabayı bulabilmek.

Yorumlarınızı eksik etmeyin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Öldürülmüş bir mazda alacak olursanız sizi ömür boyu mazda düşmanı yapmaya yetecektir, bu yüzden diyorum iyi araştırın diye, kendiniz anlamıyorsanız da anlayan birileriyle araştırın... Biniciden bulmaya çalışın, üçe alıp, beşe satanlardan uzak durun... Mümkünse araç alım satımından para kazananlardan araç bakmayın, bulduğunuz aracı da iyice inceleyin...

Herkes şunu diyebilir; sıfır araç mı alıyorsun kardeş... Demek istediğim şeyler bu değil tam olarak... ağır kazasız olsun, motoru randımanlı olsun, içinize sinsin yeterli diyorum...

İnşallah bi  mazda sahibİ olursunuz da; gözünüz ne astra ne hyundai görür...

:dua:

8:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

lantisin fiyatıyla kıyaslarsak o miktara denk tutarı olan acsent veya astra lantisin yanından bile geçemez her bakımdan ister donanım ister konfor , elinde kalır falan hepsi hikaye benim arabam 1991 model 323 HB inanki aldığımdan bu yana 20 kişi alıcı olmuştur yolda beni durdurup satın almak isteyen çıkmıştır. araba temiz olsun bakımlı problemsiz olsun mümkün değil elde kalmaz yani siz nasıl şimdi temiz araç arıyosanız sizin aracınızda temizse istediğiniz gibi istediğiniz fiyata satabilirsiniz bide lantis aynı 323 HB ler gibi  meraklısı olan bir araçtır, böle sprotif bir kişiliğin aracıdır, bence doğru karar vermişsin sabırla araştır, bekle, takip et kesin bulursun inşallah. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kafanı karıştırmış gibi olmayayım ama...

:tey:

Elindeki parayla çok çok temiz ve bakımlı tombak kasa 626 alabilirsin... Çok çok memnun da kalacağından eminim...

;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

estafurullah ben bütün bilgilerinize ve tecrubelerinize açığım. Bu arada bilgiler icin teşekkür ederim arkadaslar.

- Lpg'Li bir Mazda Lantis ortalama km'de kaç kuruş yakar. Bu konu hakkında bilginiz varmı.

- Birde Opel Vectra uzay kasalarmı daha iyidir, yoksa lantislermi. (yakıt tüketim, arıza, yedek parça, sağlamlık vs.)      (hız okadar önemli degil.)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Lantis'leri bende çok severim, inşallah istediğin gibi bişe bulurusun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

estafurullah ben bütün bilgilerinize ve tecrubelerinize açığım. Bu arada bilgiler icin teşekkür ederim arkadaslar.

- Lpg'Li bir Mazda Lantis ortalama km'de kaç kuruş yakar. Bu konu hakkında bilginiz varmı.

- Birde Opel Vectra uzay kasalarmı daha iyidir, yoksa lantislermi. (yakıt tüketim, arıza, yedek parça, sağlamlık vs.)      (hız okadar önemli degil.)

Aracınızı günlük kullanacaksanız eğer, bakım/servis/parça/işçilik maliyetlerini hesaplamanız normal... Bu açıdan bakacak olursak eğer mazda gerilerde kalabilir...

Ancak; bu konfora, rahatlığa, ayrıcalığa sahip olmak da ucuz olmamalı... Değil...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ben mazdanın parça sorunu olduğuna veya pahalı olduğuna katılmıyorum neden derseniz ; arkadaşlar diğer firmaların yan sanayi parça üretimi çok fazla hemde beş para etmez parçalar ,ama mazdada o kadar fazla yan sanayi üretimi yok vede servistende tabii orjinal parça temin edildiğinden fiyat fazla gibi gözüküyor inanın diğer markaların servisteki orjinal parçaları mazdadan daha pahalı, geçenlerde termostatım arızalandı nerdeyse motorum zarar görecekti ben artık böle bir durumda yan sanayiye güvenebilirmiyim,hayır ; tabiki servisten orjinalini aldım, piyasadaki dandik parçaların 3 katını ödedim ama sağlam vede güvenilir parça kullandım , demem oki hangi firmaya bakarsanız bakın eğer servis bakımı yaptıracak vede servis parçası kulanacaksanız mazda çoğundan daha uygundur , konforu ,ayrıcalığı vede karizması da yanınıza  kar kalır.:) yakıt konusuna gelinde bildiğim kadarıyla lantiste 1.8 doch enjeksiyonlu vede 120 hp üstü bir güce sahip bir motor var daha önceki araştırmalarımdan aklımda kaldığı kadarıyla bakımlı iyi bir lantis 100 km de şehir dışı 7-8 lt lpg şehir içi ise 11-12 ltr lpg tüketir yani ortalama olarak 10 km de 1 ltr lpg tüketir diyolar tabii ben başkalarının yalancısı gibi bir konumdayım ,ben lantis kullanmadım hiç, aslında lantis kullanıcıları cevap verseler çok iyi olurdu bu konuya. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yani ortalama şehir dışında 20 küsür kuruş yakıyor.  şehir içinde de bu 25-30  kuruşu bulur kanısındayım. Bilgiler için teşekkür ederim.

İkinci el araç alım-satım sitelerindeki ilanlara da bakıldığında, orada da sahışların bazıları yukarıda belirttiğim yakıt fiyatlarını yazmışlar. Aslında bakıldığında da yakıt olarakta iyi sayılır. Hatta Opel vectra uzay kasadan da iyi gibi geldi bana. Tabiki bu yakıt konusu kullanıcıya göre değişebilmekte.

Çevremde çok çok nadir rastlarım, Lantislere. Az bulunan bir araca sahip olmak nasıl olacak bakalım :)

Umarım hayırlısı olur benim ve benim gibi araç arayışı içinde olanların.

Bilgiler için teşekkürler. Unutmadan halen lantis arayışı içerisindeyim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

DOHC motorun özelliği beygirin yüksekliği nedeniyle yakıtının düşük olması diye biliyorum... Tabi normal kullanım şartlarında...

8:)

2 bin motor tombakcığım beni yakıt konusunda üzmüyor, ben de onu kullanım konusunda üzmüyorum... Karşılıklı anlaşıp gidiyoruz şimdilik...

Bu yüzden gel seni de tombakçıların arasına katalım diyorum...

:egy:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
:) bu tokmak toyotayıda andırıyor. Gayet güzelmiş. Sonuçta oda bi mazda. Valla benim halen acelem yok. Sabırla bekliyorum. Bakalım ilk arabam ne olacak. İnşallah pişman olmayacağım bir araç alırım. Bu konuda da tabiki sizlerinde destekleri iyi olacak.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

domestos güzel araçlar bunlar. Peki, sen bunları kullanıyorsun. 626'lar hakkındaki tecrübelerinden biraz bahsedermisin? Yakıtta kaç kuruş harcar, lpg de vs. İyi bir araçmıdır. vs.

lpg li bulursak nasl bir lpg olsun (sıralı vs), yedek parça durumu nasıl? Biraz geniş bilgi sahibi yaparsan beni sevinirm :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

domestos güzel araçlar bunlar. Peki, sen bunları kullanıyorsun. 626'lar hakkındaki tecrübelerinden biraz bahsedermisin? Yakıtta kaç kuruş harcar, lpg de vs. İyi bir araçmıdır. vs.

lpg li bulursak nasl bir lpg olsun (sıralı vs), yedek parça durumu nasıl? Biraz geniş bilgi sahibi yaparsan beni sevinirm :)

Öncelikle şunu belirteyim;

Günlük Kullanım için düşünüyorsan amacına fazla gelebilecek bir araç, ama haftada iki üç gibi kullanım için insan tadına doyamıyor...

Ben mazda almayı düşünmüyordum, bütçem de yeterli değildi zaten ancak; aracımın yaşına göre temizliği, kilometresinin uygun olması, konfor ve güvenliğinin bana fazla bile gelmesi beni cezbetti, gözümü karartarak kredi çektim ve aldım, çok şükür ki; şimdilik memnunum, olmama da imkan yok gibi...

Çünki; aklıma yattıktan sonra, aracı gördükten sonra iyice araştırma yaptım... Bu fiyata bu konforda ve özellikte alınabilecek çok fazla araç yok... 45 gün oldu alalı ve ben 570 km yol yaptım, yaktığı lpg tutarı toplam  140 tl ve içinde bulunsun diyerekten de 60 tl benzin aldım ki benzin hala içinde duruyor...

;D

parça fiyatlarını tam olarak bilmiyorum fakat çıkma olarak piyasada orijinal parça çok ve uygun fiyatlı, diğer araçların iki katı olması bile bana çok gelmiyor çünki araç değerinin altında ve arıza yapma oranı yapılan araştırmalara göre %17 ile dünyadaki en düşük değer bu markada var. İkinci sırada mercedes geliyor ki; oranı %25

temiz saat gibi bir mazda bulursan kaçırma bence paranın değerini fazlasıyla sana sunuyor buna emin ol... ancak ölü bir araca düşersen ne olur bilemem, forumda örneği var "miskinn" isimli üye biraz hor kullanılmış mazdasıyla uğraşıyor gerçi o da ayrı bir zevk...

:fiuw:

sürati hiç sevmem ama deneme amaçlı otoyolda 5 bin devirde 200 km/h yaptım daha da yükselirdi ama ben korktum...

:P

mazdayı mazda kullanmış, satın almış kişilere sor, olumlu veya olumsuz ancak bu kişiler bilgi verir, yoksa hayatında mazdanın yanından geçmemiş, direksiyonu eline değmemiş kişilere soracak olursan yanılırsın...

kalite, güven, konfor ve kuş serisi fiyatına bence bırak servis ve parçası pahalı olsun... yoksa herkes bu sefer mazda alır bi özelliği kalmazdı...

kafanı şişirdim, özür, sağlıcakla, hayırlı olsun şimdiden...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.