Jump to content

Mazda6 Vurduran Adam

evrenselo
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Dun biraz xenonlari acik biraktim teypde calisiyordu sonra marsa basmaya calistigimda tik tik diye bir ses geliyordu sadece bu aradada devir ve km ibreleri sona vurup tekrar eski yerine geliyordu yani 240km ve 8000 devire baktim araba gitmiyo takviye atacak arabada yok arabadada 5kisiydik vurduralim dedik yanliz 3-4 denemeden sonra calisti eski arabalar gibi olmadigi icin calistigini bile zor anliyorsunuz.vurdurmamin bir zarari olmusmudur ilk mazda 6 vurduran ben oldum galiba arkadaslara calismiyo dedim dalga geciyorum sandilar :-):-)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dun biraz xenonlari acik biraktim teypde calisiyordu sonra marsa basmaya calistigimda tik tik diye bir ses geliyordu sadece bu aradada devir ve km ibreleri sona vurup tekrar eski yerine geliyordu yani 240km ve 8000 devire baktim araba gitmiyo takviye atacak arabada yok arabadada 5kisiydik vurduralim dedik yanliz 3-4 denemeden sonra calisti eski arabalar gibi olmadigi icin calistigini bile zor anliyorsunuz.vurdurmamin bir zarari olmusmudur ilk mazda 6 vurduran ben oldum galiba arkadaslara calismiyo dedim dalga geciyorum sandilar :-):-)

adin iskender degil dimi hocam, kirecburnunda falan da oturmuyorsun :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi idolümsün :)) enjektörler sıkıntı yapmaz umarım.mazdaya birşey olmaz o araba 240 bin km kullanıldı bir kere yolda bırakmadı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi idolümsün :)) enjektörler sıkıntı yapmaz umarım.mazdaya birşey olmaz o araba 240 bin km kullanıldı bir kere yolda bırakmadı

hahaha estafurullah

bir kereden birsey olmaz heralde

240bin km kim kullandi acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hahaha estafurullah

bir kereden birsey olmaz heralde

240bin km kim kullandi acaba?

babam kullandı 180 bin falan ardından ben 240 bin km yaptım.bir kere arıza yapmadı yolda bırakmadı abisi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araba otomatik değilse zaten bir problem yok. Her araba vurdurulabilir :)

Benim eski aracımda da ( 2004 Mazda6 ) akü bittiğinde birebir aynı şeyi yapmıştı ve akü bitene kadar hiçbir ibare göstermemişti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

babam kullandı 180 bin falan ardından ben 240 bin km yaptım.bir kere arıza yapmadı yolda bırakmadı abisi :)

hmm masallah:-)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arac calisiyor ama yeni farkettim sofor kapisindaki kumandalardan diger camlari kontrol edemiyorum sebebi vurdurmam yada akunun bitmesi olabilirmi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Başka bir eylem kullanmak lazım bu iş için...

Akü takviye kablosu ve çalışan bir araç...

;)

Bagajınızda her zaman takviye kablosu bulundurursanız, yoldan geçen her araç sizin bu mağduriyetinizi gidermeye hayır demeyecektir.

Not; araç otomatik değilse hiç bir sorun olmaz, tabi vurdurmak alışkanlık yapmazsa...

:P

:2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Başka bir eylem kullanmak lazım bu iş için...

başka bir adı varmı bilmiyorum ama güzel kayserimizde vurdurmak denir.bayadır girmiyordum gecikme için kusura bakmayın

yeni araçlara takviye atmakta zararlı aracın beynini yada diger elektronik aksamlarını yakma ihtimali var en güzeli başka bir akü takıp diğer akü şarj olana kadar kullanmak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kumandaların çalışmaması akü bittiğinden programı kaçmıştır. O düğmelerden tekrar programlamak lazım. Hiç akü takviye kablosuna girmeden bir tane akü alıp değiştirmek lazım. İyi ki otomatik değilmiş aracın yoksa takviye kablosundan başka çaren kalmazdı....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2000 yılından beri bagajımda takviye kablosu taşıyorum ama ne bana ne de başkasına faydası olmadı şimdiye kadar. Ya da oldu da ben hatırlayamıyorum :D Çok zaman acaba eve koysam mı demişimdir ama tam eve koyarsın ihtiyacın olur, pişmanlık olmasın diye yapamadım :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hondayı kullanırken benim de sürekli bagajımda vardı ihtiyacım da oluyordu birkaç sefer :D malum o zaman öğrenciydik akü çok paraydı :D bir de mutlu aküyü tavsiye etmem en sonunda parayı bulup mutlu akü takmıştım. 1,5 sene olduğunda akü patladı ve araba alev aldı. Araba kuzenimdeydi allahtan sanayinin içinde olmuştu sonra baktık akünün yanında bir delik patlamış alev almış. Elektrikçi de daha önce başına geldiğini sıcaktan v.s anlatmıştı. Ulan arabayı öğlen sıcağında dışarı mı çıkarmayacağız bol su mu içireceğiz çok saçma.... Ben de mazda 6 2006 var heralde orjinal akülerin bitme zamanı gelmiş bir kaç ay önce sırf bu tecrübeme dayanarak gittim orjinal akü taktım mazda servisinde..  6 sene problemsiz dayanmış orjinal akü 50 lira fazlasını vermekte yarar var...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

akülerin ortalama ömrü 5-6 yıl

bu arada takviye kablosu kullanacak arkadaşlara önerim (+) ve (-) dikkat etmeleri yanlış bağlamaları sonucunda sağlam olan aküde giderrrrrrrrr

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...