Jump to content

Sedefli Beyaz Boyadaki Yanlışlık

volkan_627
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2011 mazda 3 aracımız arka tamponu küçük bir kazdan dolayı boyanmıştı. bugün güneş ışığının vurmasıyl aberaber tamponda ki simleri farettim ama kaporta da bu tarz simli boya yok. tampon orjinal boya ile boyandı. tamponda bu simleri görürken neden kaporta da ve ön tamponda aynı simleri göremiyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:) benzer bir durum başka birinin de başına gelmişti . Bazı boyacılar beyaz rengin sedefsiz mat olan seçeneğinin de olduğundan haberdar değiller :)))
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

yaaa beyler size bişey soylıceeeemmm  bakın sımdı benım mazda sedeflı beyaz ve sag on camurluk boyandı tama hiç bir farkı yok cok guzel ama tamponla camurlukta cok fena bı fark var sankı tampon boyanmıs gbı tampon beyaz gorunuyo. olay su kı bu dıger gordugum mazdalarda da var. dıkkatlı bakınca on taponun bıraz daha beyaz oldugu dorunuyo.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynısı bende de olmuştu ön tamponda. Forumda da uzun uzun paylaştım. İki kere boya attılar. şimdi en yakını. Maalesef sedefli beyaz boyada sorun. ustanın itirafı "hocam bu sedefli boyanın açısı bile çok önemli aynı karışım farklı açılardan boyanınca bile farklı ton çıkıyor." oldu. Karışım servislerde yapılıyor. gri beyaz sarı ve sedef ayarı çok öemli imiş deneye deneye en yakınını tutturup boyuyorlar. güneşe çıkınca veya karanlıkta boya farkı kabak gibi çıkıyor. Bir de uv flitreli güneş gözlüğü ile bakın kaportaya kabak gibi belli oluyor sedeflerin farkı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yusufsinan ın bahsettiği aynı olay benim aracımda da var ve aracımda boya yok tampon plastik olduğu için metalle aynı boya tutma oranına sahip değil maalesef dikkat ederseniz beyaz a5 lerde de aynı problem var arkadaşımda olduğu için örnek verdim belki başka araçlarda da olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynen oyle ya sıfır araclarda da var bu problem ılla sonradan boyanmıs olmasına gerek yok cok can skıcı bı durum ama bı yonden de ılgınc. ya benım de sag camurluk bogandı ve resmen sapsarı olmustu sonra servıse sıkayet faln ettık gıdıp baska yere yaptırdılar. ama neden yaa cok kotu off ve bunu bıldıgım ıcın hep gozume carpıyo baskaları dıkkat etmıyo belkı gormuyo ama gercekten benım gozume carpıyo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yusufsinan ın bahsettiği aynı olay benim aracımda da var ve aracımda boya yok tampon plastik olduğu için metalle aynı boya tutma oranına sahip değil maalesef dikkat ederseniz beyaz a5 lerde de aynı problem var arkadaşımda olduğu için örnek verdim belki başka araçlarda da olabilir.

mesela senın foto da camurlukla tampon farklı duruyo
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen öyle hani arabam boyalı olsa gam yemem de boyasız arabada öyle durması üzüyor :(

evet ya cok kotu cıdden. bı de sen de coilover mı var? muthıs heee:))
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen coilover var ama airride a geçiceğim için satıyorum satılık kısmında var. Hafiften reklam yapiyim dedim :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen coilover var ama airride a geçiceğim için satıyorum satılık kısmında var. Hafiften reklam yapiyim dedim :D

ooffffff demeee yaaaa:)) mukemmelll olcaaak deseneeee:)) yaa turkıyede işte asıl ona ıhtıyac var coilover yurt dısında olur burda airride olur:)) buranın yolları malum:D o yuzdeeen bravo yaaa:)) kaca pekı airride aldın mı alcak mısın
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2900tl olarak fiyat aldım. Bursada yapan bir yer vardı birçok arabayı yapmış ama şimdi talep artınca fiyatı uçurmuş 4700 lere yapıyormuş ben floryada buldum oraya yaptırmayı düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

benim araçta sedefli beyaz benim arabadada ton farkı gözüküyor ama güneş oyunu o arka tampon çamurluğa göre daha aşağı doğru eğik bu yüzden fark var benim arka camlar 2 numara önler 1 numara bazen ikiside aynı duruyo aracın öteki tarafına geçiyorum bakıyorum otaraf düzgün :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...