Jump to content

Ses Sistemi Çok Kötü, Değiştirmek İstiyorum

Guest serhat1299
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest serhat1299

arkadaşlar aranıza yeni katıldım.98 model 626 otomatik mazda ya sahibim.orjinal sony teyb i duruyor.büyük ihtimallede kapı ve arka camın altındaki kolanlar orjinal.bunlardan çok fazla verim alamıyorum .sizce kolonları değiştirmelimiyim?aracım zarar görürmü?verim alabilirmiyim?

birde ne marka ve hangi tip kolonları önerirsiniz?

sevgiler saygılar

ALLAH emanet olun

serhat ışık

Edit : Başlık imla...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınız zarar görmez merak etmeyin, ben de aldığım zaman orjinal teyp ile kolonlar duruyordu ama kolon demeye bin şahit ister.Arka camın önünde olan kolonlar oval kolon ki takılması zor değil ,ön kapılarda olanlar oval ama arka cam önünde olanlardan biraz daha küçük.Ben Pioner cd+mp3+usb teyp ve kolonlara yanlış hatırlamıyorsam 400 TL gibi bir para ödemiştim.Arka kapılarda kolon ön hazırlığı mevcut ama oraya kolon takılırsa Anfi takılması gerektiği söylendi.

"Ben öyle gümbür gümbür müzik dinlemem ,biraz sesini açayım net ses gelsin" derseniz benimki gibi bir sistem size fazlası ile yeter.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest serhat1299

aynen dediğiniz gibi çok fazla yüksek sesde müzik dinlemiyorum.zaten dinlenecek de müzik yok piyasada.öneriniz için teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben şahsen müzik öğretmeniyim. dinlediğim müziğin sesinin yüksek olmasından ziyade kalitesi ve net ses alabilmem önemli. ben size pionner diyorum. gidin taktırın ve dinleyin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben şahsen müzik öğretmeniyim. dinlediğim müziğin sesinin yüksek olmasından ziyade kalitesi ve net ses alabilmem önemli. ben size pionner diyorum. gidin taktırın ve dinleyin...

Bunun yanında akustik de çok çok önemli bana göre; sazlar bir hoparlörden gelirken, diğerinden davul ruhunuzu okşamalı...

Bunu duyabilmek için set ne kadar kaliteli olursa olsun, bağlantıları düzgün yapmadıkça bir işe yaramaz...

Kanal çıkışlarını ve hoparlör sayılarını akustiğe göre bağlamak gerekir ki; doyurucu sesi alabilesiniz...

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 1 yıl sonra ...

1999 Model 626 HB Aracım var. Kolonları değiştirmek istiyorum. Forumda yaptığım araştırmalar sonucunda ön kolonların 6x8" arka kapıların ise 6x9" olduğunu öğrendim. Fakat Bursa'da ve internette yaptığım araştırmalar sonucunda, 6x8" kolon bulamıyorum. Acaba 6x9"lik kolonlardan ön kapıya da alsam sıkıntı yaşar mıyım?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1999 Model 626 HB Aracım var. Kolonları değiştirmek istiyorum. Forumda yaptığım araştırmalar sonucunda ön kolonların 6x8" arka kapıların ise 6x9" olduğunu öğrendim. Fakat Bursa'da ve internette yaptığım araştırmalar sonucunda, 6x8" kolon bulamıyorum. Acaba 6x9"lik kolonlardan ön kapıya da alsam sıkıntı yaşar mıyım?

Hocam ben Bursa'da ön hoparlörleri değiştirttim. Acun Oto Aksesuar diye bir yer var Beşyolda Terminale doğru giderken. Oğuzhan diye bir arkadaş çalışıyor orda. işçiliği mükemmel. oval hoparlörün yerine suntadan bir şey yaptı, üzerine de normal yuvarlak hoparlör koydu. fırsatın olursa uğra, kahverengi mazdacı tavsiye etti dersin, muhtemelen hatırlar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,

Aracımın ön kapılarında bulunan kolonların, arka kapılarda bulunanlarla aynı olduğunu öğrenmiş bulunmaktayım. Dört kapının dördündede 5x7" veya 6x8" kullanılmış. Şu anda kolon değişimini yapamadım ama ara aparat veya kasnak yardımı ile 6x9 kolonları bağlamak düşüncesi içerisindeyim. 99 Model HB 626 ön ve arka kapı hoparlör ölçülerinin aynı olduğunu, araştırma yaparak kolon yenilemek isteyen, arkadaşlarımıza yardımcı olması için bu mesajı yazıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...