Jump to content

Mazda 3 Aracıma Yaptıklarım ve Yapmayı Planladıklarım.

İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Merhaba
Aracıma yaptıklarım ve daha yapmak istediğim şeyler var. Yapacağım uygulamalarla yada satın alacağım parçalarla ilgili tavsiyelerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Bazı parçalar Türkiye’de olmadığı için. Yada olupta pahalı olduğu için Ebay/alibabaexpress gibi yurt dışı sitelerden  almayı düşünüyorum. Bu bahsettiğim parçaları bu sitelerden alan arkadaşlar varmıdır. İlgili parçanın veya satın aldığı satıcının linkini bana gönderebilirlermi. En azından aldığım parçanın doğru olup, uyum sağlayacağı konusunda, ve sitede doğru mağaza/satıcı ile alışveriş yapabilmem için, tavsiyeleriniz benim için önemli olacaktır. Şimdiden çok teşekkürler yardımlarınız ve ilginiz için.

Yaptıklarım ;

- Cruise Control - (Hız Sabitleyici)

- Necvox 8" Navigasyon-Multimedia

- Ön Cam hariç tüm camlara film

- Ön kaputa koruma filmi

- Yan marşpiyel takımı.

- Shark Fin Anten

- 4 Kapı Kilidi Kapağı (Gövde Rengi - Siyah)

- Bagaj Çıta Spoiler

- Port bagaj tavan rayları

- Tavan 2 adet bisikletlik

- Orijinal Mazda 3 Logolu Kauçuk Bagaj havuzu

- Orijinal Mazda 3 Logolu Kauçuk İç Paspaslar

- Kısa farlar Xenon

- Led Reflektör Uygulaması (Black Smoked) Park ve Frenlerle birlikte yanıyor.

- Led Bagaj Aydınlatması

- Necvox 8” Dvd-Navigasyon

- Geri Görüş Kamerası

-Görüntülü ve Sesli Park Sensörü.

- Siyah Mazda logolu krom sibop kapakları.

- Metal Mazda 3 logolu paspas uygulaması

-Mazda 3 Logolu ve Ledli kapı eşiği.

- Boya koruma.

-İç Temizlik ve Koltuk,döşeme koruma.

Yapmak istediklerim.
Alt Ses Yalıtımı (Ziebart’ta yaptırmayı düşünüyorum)
Çift egzoz uygulaması. (Forumdan araştırdığım kadarıyla bu işi İstanbul’da yapacak en iyi yer ve kişi Maslak Oto Sanayide İskender Ustaymış)
Spor Pedal Seti (Mazda’da satılan çok hoşuma gitmedi. Ebay’da değişik modeller var, forumda bir arkadaşta konunun içinde bir linkte paylaşmıştı güzel bir model.Forumda elinde olupta satmak isteyen arkadaş var ise talibim.)
Pedal Aydınlatma (Mavi led ışıklı kapı eşiği ile aynı tonda aydınlatma olacak.Malzeme temini ve nerede yaptırmam konusunda tavsiyelerinizi beklerim)
Krom kapı kolları. Ebay / Alibabaexpress te satılıyor. Forumda elinde olup satmayı düşünen arkadaş var ise talibim

17" Siyah Jant

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de çift egzozu çok sevmiyorum. Eğer egzoz delinirse ikinciye yol vermek için bazı sıkıntılar oluşturabileceğini de söylüyorlar.

Bunun dışında pedal aydınlatma ve spor pedal setini ben de istiyorum.

Bir de follow me vardı Okan bahsetmişti bir aralar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan kardeşim, arabanı en az 5 yıl satmayacan o halde....

Allah kaza bela vermez ise kullanmayı düşünüyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de çift egzozu çok sevmiyorum. Eğer egzoz delinirse ikinciye yol vermek için bazı sıkıntılar oluşturabileceğini de söylüyorlar.

Bunun dışında pedal aydınlatma ve spor pedal setini ben de istiyorum.

Bir de follow me vardı Okan bahsetmişti bir aralar.

Follow me özelliği benim Megane II aracımda vardı. Kesinlikle güzel ve kullanışlı bir özellik. Kapalı garajlarda yada karanlık sokaklarda çok işe yarıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cift egzos haric hepsi benimde istedigim ve bi kismini yaptigim modifiyeler.

ekstra olarak on cam filmi, mugen style ruzgarlik yaptirdim ikiside iyi oldu. Bu kadar ozenip baska modifiyede dusunurum diyorsan ben aklimadakilerden (yazili listesi var ama suan hepsini hatirlayamiyorum, bazilari fantazi zaten :) paylasayim fikir olsun belki yaptirirsin;

*90 inci yil on arka tampon

*jdm style bumper lip

*gunduz fari led (90. Yil tampona ozel model)

*jant/lastik/yay kombinasyonu

*reflectorleri ledli sistemle degistirme

*ledli sinyal ayna kapagi

*yan sinyallerin uzun ince versiyonuyla degisimi

*orjinal led stoplar

*cift geri vites lambasi

*xenon geri vites lambasi

*dis kapi kolu alt kenarlarina tek led aydinlatma

*ic kapi mandallarinin ic kismina tek mavi led

*kol dayama yeri kaydirmali versiyonu ile degisim

*kol dayama yeri ve bardaklik bolmesi icin kapagini acinca yanan led aydinlatma

*follow me

*otomatik kapanan aynalar

*kapilarin otomatik kilitlenmesi

*gri hoparlor cercevesi ve el freni kapamasi

*aydinlatmali zemin vites kolu

*

*

*:)

*:D

Liste daha uzayip gidiyor :) en son transformers gibi bisey olacak araba, hepsini yaptigimda arabayi direk evin salonuna koyup sergileyecegim :) binmek yok :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Merhaba

Aracıma yaptıklarım ve daha yapmak istediğim şeyler var. Yapacağım uygulamalarla yada satın alacağım parçalarla ilgili tavsiyelerinize ve yardımlarınıza ihtiyacım var. Bazı parçalar Türkiye’de olmadığı için. Yada olupta pahalı olduğu için Ebay/alibabaexpress gibi yurt dışı sitelerden  almayı düşünüyorum. Bu bahsettiğim parçaları bu sitelerden alan arkadaşlar varmıdır. İlgili parçanın veya satın aldığı satıcının linkini bana gönderebilirlermi. En azından aldığım parçanın doğru olup, uyum sağlayacağı konusunda, ve sitede doğru mağaza/satıcı ile alışveriş yapabilmem için, tavsiyeleriniz benim için önemli olacaktır. Şimdiden çok teşekkürler yardımlarınız ve ilginiz için.

Yaptıklarım

Ön Cam hariç tüm camlara film çektirdim.

Ön kaputa koruma filmi yaptırdım.

Boya koruma.

İç Temizlik ve Koltuk,döşeme koruma.

Bagaj havuzu

Kısa farlar Xenon

Necvox 8” Dvd-Navigasyon

Tekli Dvd’li koltuk başlığı

Geri Görüş Kamerası

Görüntülü ve Sesli Park Sensörü.

Siyah Mazda logolu krom sibop kapakları. (Arkadaşım sağolsun onun hediyesiydi )

Metal Mazda 3 logolu paspas uygulaması

Mazda 3 Logolu ve Ledli kapı eşiği. ( Bu ürünü alibabaexpress’ ten29.02.2012 tarihinde sipariş verdim  ürün Kocaeli/İzmit Dağıtım merkezine gelmiş Bu gün . Ama elime daha geçmedi)

Yapmak istediklerim.

Alt Ses Yalıtımı (Ziebart’ta yaptırmayı düşünüyorum)

Çift egzoz uygulaması. (Forumdan araştırdığım kadarıyla bu işi İstanbul’da yapacak en iyi yer ve kişi Maslak Oto Sanayide İskender Ustaymış)

Yan marşpiyeller ( Mazda’da servis parça ve aksesuar indirim kampanyasını bekleyeceğim. Ama başka tavsiyeniz olursa bilmek isterim.)

Spor Pedal Seti (Mazda’da satılan çok hoşuma gitmedi. Ebay’da değişik modeller var, forumda bir arkadaşta konunun içinde bir linkte paylaşmıştı güzel bir model.Forumda elinde olupta satmak isteyen arkadaş var ise talibim.)

Pedal Aydınlatma (Mavi led ışıklı kapı eşiği ile aynı tonda aydınlatma olacak.Malzeme temini ve nerede yaptırmam konusunda tavsiyelerinizi beklerim)

Krom kapı kolları. Ebay / Alibabaexpress te satılıyor. Forumda elinde olup satmayı düşünen arkadaş var ise talibim

Shark fin anten (Bu aksesuarda kararsızım. İlk gördüm çok hoşuma gitti. Kaldıki ben anten olarak değil sadece görüntü amaçlı kullanmak istiyorum) Satmayı düşünen arkadaş var ise talibim.

Bagaj Spoiler (Mazda’da satılanı beğenmiyorum. Ebay’da değişik modeller var. Burada satılanlar boyalımı geliyor.Ebay da bir mağazada renk kodu istenildiğini gördüm bu durumda boyalı gönderebiliyorlar bazı satıcılar. Bu konuda tecrübesi olan varmı. Alıpta renginde problem olmadan ve postada takılmadan geldimi ? Ürünün fiyatı 150 Usd/Euro üzerinde olduğu için sıkıntı oluyormu gümrük işlerinde)

maşşallah....yeme de yanında yat.

bu arabaya ne yapsan yakışıyor. ben de dvd navigasyon almak istiyorum ama ne marka taktıracağımı bilmiyorum. senin taktırdığın necvox 8" nasıl? bi şikayetin var mı? nerde ve kaça taktırdın. biz bi arkadaşla amerikadan getirtmeyi düşünüyoz. yurt dışındakilerin radyo frekansları farklı ve menüsünün ingilizce olduğu ve türkçeye çevrilemediği söyleniyor. serviste 2500 liraya navitec takıyorlar. bana biraz pahalı geldi. yardımlarınızı bekliyorum. bu arada çift egzos hariç diğerlerinin güzel olacağını düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Necvox benim ihtiyacımı görüyor. Aynı markayı şirket arabaları olan Toyota Corallalarda kullanıyoruz. Tv yayını her marka model olduğu gibi sabit ve konum olarak iyiyken çekiyor. Dvd  olarak hiç bir sıkıntı yaşamadım benden çok kızım kullanıyor. Benim en çok kullandığım özellik navigasyon ondanda memnunum. Yani benim ihtiyacım olan herşeyi karşılıyor. Usb bellek takıp müzik dinliyorum. Bu güne kadarda bir sıkıntı çıkarmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan bey ya da uygulama yapmış diğer Mazda sahipleri araç resimlerini paylaşma imkanı olursa sevinirim :) En azından bizlerde görünüm açısından fikir sahibi olabiliriz .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan bey ya da uygulama yapmış diğer Mazda sahipleri araç resimlerini paylaşma imkanı olursa sevinirim :) En azından bizlerde görünüm açısından fikir sahibi olabiliriz .

Benim ışıklı kapı eşikleri gelir gelmez montajını yaptıracağım. Montaj sonrası fotoğrafları buradan paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim ışıklı kapı eşikleri gelir gelmez montajını yaptıracağım. Montaj sonrası fotoğrafları buradan paylaşırım.

Biz arabayı ilk aldığımız'da serviste taktırmıştık.Görenler çok beğeniyor.  8) Bir arkadaşım'da leonuna yaptırmıştı :) Biraz uzaktan çektim, belirginliğini ortaya cıkarmak için.

post-7092-141695287329_thumb.jpg

post-7092-141695287331_thumb.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cam filmleri ve Kaput koruma filmi sonrası fotoğraflar.

İlhan bey kaput koruma ne kadar tuttu ? Bir de cam filmi nerede yaptırdınız ?

Araç çok şık olmuş kazasız belasız güle güle binmek nasip olur inşallah ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...