hate

Mazda 3 3.Vites Dişli Sorunu

2006 mazda3 aracımda yeni farkettiğim bir durum sözkonusu. Daha önce bir konuda araç 2000 devirin altındayken 3.viteste ıslık gibi ses yaptığın yazmıştım. Yeni olarak da araçla 3.viteste seyir halindeyken 3.000 deviri geçer geçmez, gücün kesildiğini net bir şekilde hissettim. Birkaç kez denediğimde 3.000 devirden sonra nazlana nazlana hızlanıyor.Bazen gazı köklediğim halde motor sesi artmasına rağmen devir ve hız artmıyor. Bu söylediklerim sadece 3.viteste oluyor. Sözgelimi 4.vitesde böyle bir sorun yok, normal bir şekilde hızlanıyor ve ses gelmiyor.

Sorunun 3.vites dişlisinde olabileceğini düşünüyorum. Böyle bir problemle karşılaşan var mı araç 120,000 kmde. Çözüm önerileriniz nelerdir, bana epey masraf açarmı bu durum. Vites dişlisindeyse nerden temin edebilirim.

Saygılar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tuhaf. Tersine benimki 3. viteste özellikle 3000 devirden sonra şaha kalkıyor ve müthiş bir ivmelenme görüyorum. Çok merak ettim şimdi bu durumu. Aynı hızlanma diğer viteslerde yok mesela.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evt 3.viteste araç şaha kalkmalı aslında, malesef bende bu durum söz konusu değil, 2,000-3,000 devir aralığı normal sayılır ama 3,000 devirden sonra gücün kesildiğini hissediyorum. 4.viteste bile daha rahat ivmeleniyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2006 mazda3 aracımda yeni farkettiğim bir durum sözkonusu. Daha önce bir konuda araç 2000 devirin altındayken 3.viteste ıslık gibi ses yaptığın yazmıştım. Yeni olarak da araçla 3.viteste seyir halindeyken 3.000 deviri geçer geçmez, gücün kesildiğini net bir şekilde hissettim. Birkaç kez denediğimde 3.000 devirden sonra nazlana nazlana hızlanıyor.Bazen gazı köklediğim halde motor sesi artmasına rağmen devir ve hız artmıyor. Bu söylediklerim sadece 3.viteste oluyor. Sözgelimi 4.vitesde böyle bir sorun yok, normal bir şekilde hızlanıyor ve ses gelmiyor.

Sorunun 3.vites dişlisinde olabileceğini düşünüyorum. Böyle bir problemle karşılaşan var mı araç 120,000 kmde. Çözüm önerileriniz nelerdir, bana epey masraf açarmı bu durum. Vites dişlisindeyse nerden temin edebilirim.

Saygılar...

Merhaba, sadece 3. viteste inleme sesi var ise dişli arızalı olabilir, fakat çekiş düşüklüğü asla bu nedenden değildir, hava akış sensörünü temizletin aracınız kendine gelecektir, iyi akşamlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda ya kolay kolay bişey olmuyo. ama oluncada açıklaması bile çok zor oluyo :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.