Jump to content

Arıza Lambası & Katalizör

solgac
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaslar merhaba

2009 model mazda 3 aracim var aracim ariza lambasi yakiyor bilgisayara baglayip ariza hafizasini okudugumuzda katalizor donusum orani dusuk bank 1 diye bi aciklama cikiyor hafizayi silip araci benzinle kullandiktan 70 km sonra lamba yine yandi ayni ariza ibaresi ile. bakan usta katalizor degismesi lazim dedi ama aracin yakiti performansi son derece iyi sadece bazen gaza fazla basinca iceri garip bi yanik kokusu geliyo.  katalizor tikanmis olabilirmi oyle olsa cekisle ilgili sorun yasamam gerekmeiydi. memlekette tanidik bi usta egzozda tikanma olabilir dedi konu ile ilgili fikir verebilecek olan varmi?  ayrica ankarada onerebileceginiz bi usta ve egzozcu varmi yetkili servis harici simdiden hepinize tesekkur ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 58
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Fotifoti

4

• solgac

17

• lord_fth

5

• EfeAksoy

13

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

2009 araçta katalizör arızası ?! Hiç olacak iş değil gibi görünmüyor .

Ankara'da bir ustanın bahsi geçmişti ama hatırlayamadım . Bence başayara götürüp sorunu birde servisten teyit ettir. Fiyat çok çıkarsa Özel serviste yaptırırsın . Mazda bozulmaz , bozarlar haberin ola :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaslar merhaba

2009 model mazda 3 aracim var aracim ariza lambasi yakiyor bilgisayara baglayip ariza hafizasini okudugumuzda katalizor donusum orani dusuk bank 1 diye bi aciklama cikiyor hafizayi silip araci benzinle kullandiktan 70 km sonra lamba yine yandi ayni ariza ibaresi ile. bakan usta katalizor degismesi lazim dedi ama aracin yakiti performansi son derece iyi sadece bazen gaza fazla basinca iceri garip bi yanik kokusu geliyo.  katalizor tikanmis olabilirmi oyle olsa cekisle ilgili sorun yasamam gerekmeiydi. memlekette tanidik bi usta egzozda tikanma olabilir dedi konu ile ilgili fikir verebilecek olan varmi?  ayrica ankarada onerebileceginiz bi usta ve egzozcu varmi yetkili servis harici simdiden hepinize tesekkur ederim

Aynı sorun benim araçta da olmuştu.zavoli lpg taktırdığım yer bana opet ve aygaz kullanma dedi.bende öyle yaptım ve bir süre sonra arıza lambası söndü.katkılı doğalgaz olduğu için.arıza lambası yanabilir demişti bana.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

bank 1 dediğine göre oradaki sensörde bir hata olabilir,tembelleşmiştir,voltaj farkı yaşamıştır vs vs gibi şeyler geliyor aklıma

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ilgilenip cevap yazan herkese tesekkur ederim yukarda yazdigim gibi araci benzinde kullaniyorum benzinide po ren aliyorum katalizorden cok bende sensorden supheleniyorum cunku katalizorle ilgili hic bi belirti yok ariza hafizasindaki bank 1 de iyice sensorden oldugunu dusunduruyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu arada bosch marka oksijen sensorleri bizim araclara uyuyormu bu konuda bilgisi olan varmi servis 450 tl fiyat soyledi sensor icin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracımız benzinde çalışsada LPG takılı ise benzin enjektörlerinin elektrik beslemesi LPG beyninin üzerinden tamamlanır LPG beynin deki olası hatalar benzin enjektörümüzün püskürtme değerlerini değiştirebilir, yinede LPG ayarlarını gözden geçirtsek fena olmaz , iyi akşamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

dundar hocam lpg ayarini yaptirdik kisikti yukselttik ama ariza lambasi yine yaniyor hafta sonu bi sensore baktiracam sorun ondan gibi gorunuyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Aynı sorun benim araçta da olmuştu.zavoli lpg taktırdığım yer bana opet ve aygaz kullanma dedi.bende öyle yaptım ve bir süre sonra arıza lambası söndü.katkılı doğalgaz olduğu için.arıza lambası yanabilir demişti bana.

Abicim selamlar. Bende Zavoli kullanıyorum. Aracım 2009 Touring Aracı aldığım kişi Aygazdan başka kullanma demişti. Bende Aygazdan başka bir yerden almadım. Ama 3 kere arıza ışığı problemi yaşadım. Acaba aynı problemlemi mi yaşıyoruz ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abicim selamlar. Bende Zavoli kullanıyorum. Aracım 2009 Touring Aracı aldığım kişi Aygazdan başka kullanma demişti. Bende Aygazdan başka bir yerden almadım. Ama 3 kere arıza ışığı problemi yaşadım. Acaba aynı problemlemi mi yaşıyoruz ?

Ben sana diyorum Shell dışında bir yerden alma diye ama sazım yok. Sonra da arızayı çöz diyorsun :D Sana müstehak arkadaş :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lovato obd II kiti taktırdım.arıza lambası yanması diye hiç sorun yaşamadım.

Obd'li sistemde yanarsa ayıp olur:D

Lpg ecusu benzin ecu değerleriyle birebir çalışır

stilock/mazda3 impressive A/T

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı sorun bende de var siz ne yaptınız,

henuz bi sonuca ulasamadim bosh car servisinde baktik p0420 katalizor donusum orani cok dusuk diye bi hata veriyor bakan usta sensorleri olctu sensorlrr saglam aracta katalizor yok gibi calisiuor katalizoru degis dedi katalizore egzozcu bakti kirik catlak tikanma hic bi sorun yok tertemiz dedi meb basayar a giittim bilgisayara bagladiklari kablo arizali 1 haftaya gelir dedi bugun tekrar gidecem bakalim onlar ne diyecek

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben sana diyorum Shell dışında bir yerden alma diye ama sazım yok. Sonra da arızayı çöz diyorsun :D Sana müstehak arkadaş :D

Patron Q7 ye Shellden mazot aldı, hemen arıza lambası, katalizör uyarısı yandı, servis Sönsör arızalı dedi,  değiştirdi ışığı söndürdü.. Shell'e durumu bildirdik," pompayı istasyonu tesbit ettik araştırıyoruz "diye döndüler bakalım  zararla ilgili aksiyon alacaklarmı ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugun meb basayara gittim 1. oksijen sensoru arizali dediler 350 civari fiyat soylediler degistirmeden once garanti istedim sensor degistikten sonra sorunun ortadan kalkacagina dair . 2 sensoru birden degistirmek lazim yoksa yeniden yanabilir degince degistirmedim lpg ile kulanirsan sensor surekli bozulur vs dediler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...