Jump to content

2010+ Mazda3 Karşılama Aydınlatması

honuuu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bu arada hazır arabayı bızıklamaya başlamışken footwell lighting olayını da aradan çıkardım süper oldu çok beğendim. Acaba dolmuşçu gibi olurmuyum diye korkuyordum ama alakası yok çok klas :D

Genel görüntü;

img3065sq.th.jpg

img3066z.th.jpg

img3067kz.th.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Honuuu ellerine kollarına sağlık . Paylaşımların ve anlatımın için ayrıca teşekkürler. Ayak aydınlatma için şerit led'mi kullandın. Güzel olmuş. güle güle kulan

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Honuuu ellerine kollarına sağlık . Paylaşımların ve anlatımın için ayrıca teşekkürler. Ayak aydınlatma için şerit led'mi kullandın. Güzel olmuş. güle güle kulan

Rica ederim abi ne demek, evet mavi şerit led, teşekkürler.  :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Onur, bunu da diğer konudan ayırdım. Diğerinin içinde kaybolma ihtimaline gönlüm el vermedi :D

Bunu internetten mi getirttin orijinal mi aldın ?

Montajı ile ilgili bir bilgi verebilir misin ? Malum benim araba mavi, çok yakışacağını tahmin ediyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ayrılması iyi olmuş :)

Onur, bu ışıklar Mazda'nın aksesuar olarak sattıkları mı yoksa sen led alıp mı yaptın.

Kapı eşiği aklımda hazır sökmüşken bunu da arada çıkartayım diyorum :)

edit: Burak zaten sormuş. Okumadan yazarsan böyle olur işte :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Vallahi bu soruyu hepinizden önce ben sormuştum. Ama nerde ne zaman sormuştum hatırlamıyorum :) Konu bölündü,taşındı,fotolar ağırlaştırdı vs. bişiyler oldu.

Ama Onur'un verdiği cevap Mavi Şerit Led almış onunla yapmış :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Onur, bunun yapılması kolay mı ? Mavi Led şerit nereden bulunur ? Cevaplarını bekliyorum :D

En ucuz yollu Karaköy'de bulunur. Bağlantısını da tavan lambasının bağlantısına bağlamıştır yavaş yavaş söndüğüne göre :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet Onur, bende sabırsızlıkla cevaplarını bekliyorum :)

Sigortanın olduğu yerden, hattı çektin Pedal takımının oraya. Pedalların üzerine Led'i yapıştırdın burası tamam. Yan yolcu bölümüne  hattı nasıl yada nereden çektin ?. Konsolun orta alt kısımında Pedal kısımından, yolcu bölümüne bir boşlukmu var.? Kabloyu geçirmek için.

Bunuda kendim yapayım artık diyorum :) Becerebilirsem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende serviste bağladım ..Orjinal lambaları ile ..ama lambalar araca bindiğinde görünüyor ..serviste arkadaş ancak buraya takabiliyorum dedi ..  Daha diyecek birşey bulamıyorum ..bindiğinde gözalıyor bayağı .. Bugün yarın uğrayacağım servise  ve muhakkak yerini değiştirmesini isteyeceğim ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kusura bakmayin bu aralar isler bi anda yogunlasinca foruma giremez oldum cevap vermekte gecikiyorum, umarim yanlis anlasilmam...

Burak abi oncelikle konuyu tasidigin icin tesekkurler bende kaynayip gidecek diye uzuluyordum :)

Isiklandirmayi ben mavi serit led ile yaptim, malzeme cogu elektrikcide bulunuyor artik, silikonlusu var silikonsuzu var, ucuzu var pahalisi var... Ben 1 metre almistim(7-8 tl gibi biseydi hatirmaliyorum tam, alip takmaya niyetleneli cok oldu) 70 cm civari yetti kalanini baska sekillerde degerlendirecegim insallah :)

Kapi eskleri icin yolcu tarafina hat cekme ile alakali olarak; gaz pedalinin yanindaki plaka ve yolcu tarafinda ayni yere denk gelen plakayi cikarinca karsi taraf cok hafif gorunuyor, bir klavuz tel yardimiyla cok rahat gecirebilirsiniz kabloyu, daha sonra dosemin altindan da kapiya kadar uzatirsiniz, kapi esiklerinin montajinda da resimleri mevcut, cepten girdigim icin link veremiyorum. ( Burak abi yardim :) )

Son bir ilave; serit ledlerin arka taraflari cift tarafli bant oldugundan daha sonra ucundan kalkma veya dusme gibi problemlerle karsilasmamak icin yapistiracaginiz yuzeyi iyice temizlemenizi tavsiye ederim.

Hele ki benim gibi Izmir'de yazin sicagin tavan yaptigi veya benzeri yerde yasayanlar kesinlikle kenarlarindan sican kuyrugu ile tuttursunlar, cift tarafli bantlar yaz sicaginda iyice birakiyor kendini...

Saygilar, iyi aksamlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir ilave daha; baglantiyi direk kapi esiklerinden aliyorsunuz, tavan lambasina kadar cikmaya gerek yok.

Zaten kapi esiklerine takat almak icin faydalandigim bulten aslinda karsilama aydinlatmasinin montaj semasi idi. Ikiside ayni yerden baglandigi icin ikisini de birbirine baglarsaniz ayni sey oluyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Onur

Bıkmadan, üşenmeden ve sıkılmadan anlatımların ve paylaşımların için çok teşekkürler. Ellerine sağlık kardeşim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Onur

Bıkmadan, üşenmeden ve sıkılmadan anlatımların ve paylaşımların için çok teşekkürler. Ellerine sağlık kardeşim.

Katılıyorum İlhan'a. 

Sen İstanbul'a gelecek misin Onur ? :D :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Katılıyorum İlhan'a. 

Sen İstanbul'a gelecek misin Onur ? :D :D

O değil de üçümüz de (İlhan, sen, ben ) İstanbul'dayız, bir olsak, birlik olsa bunları beraber yapabilir miyiz ? Yani üçümüz bir Onur eder miyiz diyorum ? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...