Jump to content

Mazda 626 Gaz Kelebeği - Rölanti Motoru

emooo86
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhabalar benim arabam mazda 626 96 model arabamın gaz kelebeği rölanti motoru arıza yaptı yani potansiyemetresi parcayı söktuk mitsubishi parcacı cıktı carizmanın mıs sordurduk 600 lira dediler cıkmasına sizce uygunmudur yada elinde bu parcadan ola varmıdır bursadan olursa daha cok makbule gecer

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

internet ortamında araştır istersen, birçok çıkma parça satan adresler var, mutlaka kafana yatan bir şeyler bulursun...

geçmiş olsun, kolay gelsin.

:nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok daha neler çıkması 600tl ! orjinal alın, zaten çıkması da eski olacak. araca binecekseniz, uzun yılalr daha sorun çıkarmaması adına bence orjinal laın. bahar kampanyasını bekleyebilirseniz %20-25 daha ucuza alırsınız. o da yakınlarda başlar sanıyorum. tarihini bilen vara bizi aydınlatabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

parcayı taktık makineye takıldı arızayı bu seferde hava akıs metresinde gösterdi arkadaşlar benim düşündüğüm sey acaba hava akıs metresinin neyinden kaynaklanan bir sıkıntı olabilirki kac gundur cok kötu canım sıkkın arkadaşlar cicekler gibi baktığım arabadan cok kötu soğudum bilgisi olan yada benzer arıza gösteren arkadaslardan yardım bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla bunun için can sıkılmaz. hava akışmetre dediğimiz sensörün ömrü var, ama bizim araçlar genelde garanti sonrası servislere uğramıyor. sizin bakmanızla ilgisi yok, o parçaların ömrü var. lambda sensörü, hava akışmetre belli bir zaman sonra sorun çıkarır. yakışı da artırırlar. ebay de ucuz bulunabiliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bursada sana yardımcı olacak birinin telefonunu yazayım parça gerekirse bir ara derim kendisi temin edemese bile edebileceğin yerlere yönlendirir.

arif konuk: 0.542.251.80.49 

+ olarak Alko otomotiv:0.224.215.81.30 buradanda sorabilirsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

93 model 626 ım var. boğaz kelebeği ile ilgil aynı sorunu yaşadım.Rölanti durduk yerde yükselip alçalıyordu.640 tl sıfırı idi.çıkmasına 200-250 tl gibi fiyat verdiler.başka bir ustaya götürdüm boğaz kelebeğini güzelce bir temizledi bir gün kadar balata temizleme suyunda bıraktı.yaklaşık üç aydır aracımı sorunsuz kullanıyorum.Öncelik iyi usta derim.Umarım bir an evvel probleme çözüm bulursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...
Guest sistempro

lantis 97 için banada lazım gaz kelebeği. nefear usta dediğin yeri arayacam. güçmanları aradım şimdi, telimi aldılar, dönüş yapacaklar. ankarada genelde yok gaz kelebeği. çok pahalıya gelirse lpg de devam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

biraz pahalı geldi bana, ben derimki gene iyi bir usta bul vede temizlettir zaten o ekipmanları temzlemek için özel spreyler var tamiciler bilirler, denemeye değer bence.:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Arkadaşlar merhabalar.

Mazdadan anlamayan bir ustaya götürsem bile, rolanti motoru ve gaz kelebeği temizliğini yapıp takabilir mi? Ya da önerebileceğiniz bir yer var mı Ankara'da?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

eğer sorunu temizle çözemezsen bilgilendir benim kendi yaptıgım 1-2 şey var daha önce paylasmıstım

Sorun hala çözülmedi. Gaz kelebeği ve rolanti sensörü temizlendi ama sorun hala devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3. müşür var yeşil başlı onun fişi çıkarıp çok dikkatlice deneyin bakın değişme olacak mı ama hararete çok iyi bakın cevap bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3. müşür var yeşil başlı onun fişi çıkarıp çok dikkatlice deneyin bakın değişme olacak mı ama hararete çok iyi bakın cevap bekliyorum.

Öncelikle çok teşekkür ederim.

3. müşür dediğiniz hangisi bilmiyorum, ben de yeşil başlı bir müşür göremedim, yalnız motor ve hava filitresi kutu arasında bir müşürün fişini çektiğimde arabanın fanları sürekli olarak çalışmaya başladılar. Yalnız çok ilginç bir şekilde aracın çalışma şekli daha bir düzgün hale geldi sanki daha emin olmak için denemeler yapacağım. Rolantideki sallama azaldı gibi. sadece vites geçişlerinde debriyaja bastığımda stop etmeye yaklaşıyor, geri toparlıyor. Fakat rolantide çalışması daha iyi gibi, eskisine nazaran. Şu an şöyle bir sorun oluştu o müşür her ne müşürü ise fişi elimde kaldı, kabloları dibinden koptu. Gece vakti bulduğum bir elektirikçide geçici bir fiş yaptırdım, hafta sonu sanayide daha düzgün bir şey uyarlayabiliriz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Radyatörden başlayarak 3 adet müşür var 92-97 kasalarda sizinki de aynı diye biliyorum.

1. olan fan müşürü çıkarınca fan açık kalıyor 2. si hararet müşürü, 3. ise sıcak su müşürü benim bahsettiğim müşür bu... Onu çıkarınca bir miktar rahatlama oluyor mu.. Çok dikkatlice harareti takip ederek deneyin..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Birde boğaz kelebeği üzerinde düz tornavidanın gireceği bir ayar vidası var onu sola doğru çevirin bir miktar artışa bakın birde bilgisayar girişinde tng gnd ayarları var bir ataş takarak bu ikisini köprüleyerek bu işlemi yapınız.. Adem Ustamız izah etmişti ki İstanbula yakınsanız kendisine gitmeniz önerimdir...

Ayar bitince ataşı çıkarırsınız..

Bu uygulamalar benim denediklerim zarar verir vermez bilen biriyle yapın ki zarar görmeyin...

Bundan hariç bakmanız gerekenler var ki tamamı başıma geldi...

Öncelikle araç sıcak haldeyken dikkatlice buji kablolarını tek tek çıkardım her bir kabloyu çıkarınca devir düşmesi eşit mi değil mi diye denedim.. Eşit olmadığını görünce komprasyon testi yaptırdım ve 2. gözün düşük olduğunu gördüm.. motor yaptırdım ateşleme elemanlarını değiştirdim olmadı...

Siboplara geçiyorum değiştireceğim..

Bir diğeri hava filtresi borularımdaki çatlaktan dolayı sıkıntı yaratabilir ve emme manifolt contasından yapabilir... Sıcak motorun emme manifolduna su döktüm kaçağa baktım bunu da Bolu da bulunan Ahmet Usta söylemişti ama kaçak olmadı şükür...

Dikkatlice deneyebilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...