Sign in to follow this  
Followers 0
Guest drcnd

Mazda 3 1 ve 2. Vites Arası Sorun

Beni sıkışık trafikte çıldırtan;yavaşça trafikte seyrederken,araç iyice yavaşladığı zaman debriyaja basınca araçta meydana gelen boşalma hissi olup ara sırada özellikle yoğun olmayan trafikte olmamakta.keşke otomatik alsaydım diyorum bu aralar :( :( :(sizce sorun nedir?debriyajla ilgili bir sorun olabilir mi,olursa da neden her zaman olmaz.şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sorun bence ayağının yorulup debriyaja çok limit anlarda basıyor olman. Herkesin yoğun trafikte yaşayabileceği şeyler. Araba ile alakası yok normalde ama çok yarım debriyaj yaptıysan baskı balatayı sıyırmış olabilirsin.

Hazır problemleri bir araya toplamışken servise bir uğra. Diğerleri için gittin mi servise ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

konyadaki servis daha yeni mazda satmaya başlamış,3 ay kadar olmuş.geçen kış lastiklerimi değiştirmeye gittim servise hem tanışayım hem de sorunlarımdan bahsedeyim diye ama değiştirmek için cihazlarının olmadığını söylediler.bir de pek hoşuma gitmedi.ssanyong satıyorlarmış,yeni mazda satmaya başlamışlar.ben de pek emanet etmek istemedim açıkçası.yakında 6 ay olacak.hanım denizlili.bir hafta sonu hem ziyaret arada da bakım için denizliye götüreceğim inşallah.denizli servisi iyi diye duymuştum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

burak bey cahilliğime verin ben yeni sürücüyüm de limit anlar derken neyi kastettiniz?

bir de baskı balatanın sıyrılması ile tam olarak neler olur?acaba araba kalkış hızına etki eder mi?ya artık bıktım hiç sol şeritte ışıkta durmak istemiyorum bugün 5.20  nin teki az kalsın vuruyodu arkadan.sellektör falan yaktı bir kaç kez,bir de utanmadan beni sollayıp sıkıştırdı.

Share this post


Link to post
Share on other sites

115 hp dizel mazda 3, 2500 devire yakınken 2. vitese atıldığından bazen lak diye bir ses geliyor.düşük devirlerde bu ses yok??????

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  
Followers 0Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.