Jump to content

2009 Mazda3 Bir Kaç Problem...

lord_phoenix
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar selamlar,

Öncelikle birkac sorum olacak;

1. 2009 mazda 3 (önceki kasa) aracımda hafif bosuk yollarda ortalama 40km/saat ile giderken konsoldan vik vik gibi bir ses geliyor enteresan yoktu bir mıcırlı köy yolundan sonra basladı.

2. Aracımı yeni aldım söyle bir herseyine (rot/balans, lastikler, yagı suyu, gibi) bir tepeden tırnağa baktırayım birde sohpet muhabbet edeyim fiyatı da iyi olsunda ömür boyu gideyim bir servis istiyorum özel olur, yetkili olur cok fark etmez :) ama 14 yasındaki cıragada vermem kırmızı seytanımı :)

3. İlk çalıştırmada gaz bedalının altında sanki tel atıyormus gibi bir ses geliyor.

4. Birde rutin sorun köy yolu malum iki kere altını sürttük bisi yok gibi ama servisin bunada bakması lazım.

Edit : Bu arada Ümraniyede Çalışıp, Maltepede Oturuyorum

Cevaplarınız için simdiden teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Altına bakma işi en kolayı, lifte kalkınca herşey görünür ama göreceksin ki altına birşey olması çok kolay değil Mazda3 lerin.

Servis konusunda da bulunduğun yakaya göre iki ayrı yetkili servisten birini önerebilirim. Koşuyolu Merser, Maslak Evo. Bunun yanında iki ayrı özel usta da tanıyoruz, Adem Usta ( Avrupa yakasında ama tam nerede şimdi hatırlayamadım ) , Taber Usta ( Bostancı Sanayi ).

Özellikle şu veya bu diyemeyiz, sonra problem yaşıyoruz ama bu 4 isim de sitede bolca ismi geçen ve birçok kişinin memnun olduğu yerler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevabın için öncelikle cok tesekkürler,

Şimdi, MErser ve İkiler Taber Usta isimleri cokca zikredildiği için aşina oldum.

Merser için pahalı diyorlar, ikiler için yorum yok (fiyat konusunda) .

Sizce ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu model hakkında teknik konularda tavsiyede bulunma bilgi ve tecrübem yok, Ancak; kesinlikle şunu söyleyebilirim...

Sizin de bahsettiğiniz gibi aracınızı ehil ellere teslim etmeniz. Her ustanın anlayabileceği bir marka değil Mazda. Hiç kimse aracınız üzerinde tecrübe edinmesin, mazda üzerinde tecrübeleri olanlar bu tecrübeyi size versin...

Kazasız günler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cevabın için öncelikle cok tesekkürler,

Şimdi, MErser ve İkiler Taber Usta isimleri cokca zikredildiği için aşina oldum.

Merser için pahalı diyorlar, ikiler için yorum yok (fiyat konusunda) .

Sizce ?

Oluşabilecek tek fark işçiliktedir zira Mazda3 orijinal parça kullanacaksan Merser kendisi satar, Taber Usta gider Merser'den alır :) ama yan sanayi kullanılacaksa tabii özel usta işi çok daha ucuza mal edebilir.

Bir diğer ana fark da yağda oluşur kanımca. Yetkili Servisler antlaşmalı olduğu yağ veya Dexelia ( Mazda'nın önerdiği yağ markası )  kullanırlar ve birim fiyatları bellidir, özel usta daha ucuza yağ temin edebilir ( ucuz derken kalitesiz diyemeyiz, aldığın yağın ne olduğu bellidir zaten )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oluşabilecek tek fark işçiliktedir zira Mazda3 orijinal parça kullanacaksan Merser kendisi satar, Taber Usta gider Merser'den alır :) ama yan sanayi kullanılacaksa tabii özel usta işi çok daha ucuza mal edebilir.

Bir diğer ana fark da yağda oluşur kanımca. Yetkili Servisler antlaşmalı olduğu yağ veya Dexelia ( Mazda'nın önerdiği yağ markası )  kullanırlar ve birim fiyatları bellidir, özel usta daha ucuza yağ temin edebilir ( ucuz derken kalitesiz diyemeyiz, aldığın yağın ne olduğu bellidir zaten )

Bizim oralarda bi söz vardır; "ne kadar ekmek o kadar köfte"

;D

Sanırım karnım acıktı.

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

öncelikle araç garantide ise halen  yetkili servis derim yok garanti bitti diyorsan Taber Usta her türlü yardımcı olur bazı durumlarda parça tamiri ilede çözülebiliyor sıkıntılar Taber usta bu konuda oldukça yeteneklidir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle hayırlı olsun.aracınızın garanti süresi bitti mi bitmediyse servise gitmeniz gerekir sanırım.bende yaklaşık 1 ay önce aynısının fümesini aldım benzer sesler benimkinde de var ama burada servis yok malesef.bir sorum daha olacak lpg varmı aracında

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada az önce bir test sürüsü yaptık hicbir ses gelmedi açıkcası çok saskınım.

Şimdi servise gitsemmi gitmesem mi kararsız kaldım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet okudum gönderdiğiniz linkide okudum bastan sona teşekkürler, fakat hicbiri bendeki ses degil bende konsoldan vik vik diye bir ses geliyro ince tiz bir vik sesi sinir bozucu gerci az önce baktık gelmedi :)

Birde aldığımdan beri kafama takık durumda mazda 3 touring 2009 model de yagmur ve far sensürü yok mu ?

yada varsa ki ben var biliyorum bende neden yok ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski kasalarda sadece Sport denilen modellerde vardı. Onlar da 17 inch jant ile geldi 16 değil. Far ve silecek kolunda AUTO seçeneği yoksa sensör yok demektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne güzel ve enteresan 2007 model dynamic de var 2009 model touringde yok hatta 2008 ve 2010 da bile var  :kafa: kendimi öksüz hissettim valla.

Neyse bu haliylede güzel arac napalım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki bu modelin teknik özelliklerini bulabileceğimiz bir kaynak var mıs mazda-tr de yok mazdausa de buldum onlarda farklı galiba bildiginiz varmı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

‎16‎.‎04‎.‎2012 at 15:40, lord_phoenix :

Peki bu modelin teknik özelliklerini bulabileceğimiz bir kaynak var mıs mazda-tr de yok mazdausa de buldum onlarda farklı galiba bildiginiz varmı

Şöyle bir konumuz var. Oradaki eski distribütöre ait link artık çalışmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...