Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Titreme Sorunu

emreir02
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaslar herkese iyi günler,

1 ay önce basıma söyle bir olay gelmişti, trafikte ilerlerken kırmızı ışıkta durdum,durdugumda arac titreme yapıyor gibi oldu kontagı kapattım geri calıstırdım düzeldi, acaba dedim benmi öyle hissettim ve yoluma devam ettim, fakat bir hafta önce işe gitmek için aracı calıstırdım durdugu yerde rölantideyken titremeye basladı eskiden pejo 106 aracım vardı motor kulagı kırıldıgında bu sekilde titremişti:), kapattım bi daha calıstırdım aynı sekilde arac titriyordu hareket ettim titreme kesilmedi 2 dakika falan devam etti sonra düzeldi ve bugune kadar bir daha yapmadı, bunun sebebi nedir acaba benzinden olabilirmi yoksa baska bir sebebimi vardır?konuyla ilgisi olan arkadaslar fikirlerini paylasırsa sevinirim iyi günler.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracinizda lpg var ise,fakir karisim titreme yaptirir.

stilock/mazda3 impressive A/T

aracta lpg yok benzinli,benzinden dolayı olabilirmi?
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Titreme derken rolantideyken devir ibresindeki oynama mı yoksa motorun sarsıntılı çalışması mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Titreme derken rolantideyken devir ibresindeki oynama mı yoksa motorun sarsıntılı çalışması mı?

devir ibresindeki oynama degil arac titriyordu, ama dedigim gibi 2 kere basıma geldi öyle hergun olan bir durum degil
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

magnezyum sübapların değişme vakti geldi :)

Aracta lpg yok ve arac daha 30000 km de,bu durumda subaplardan olma ihtimali sanırım azalıyor
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

subaplar değildir büyük ihtimal. Yakıttan olma ihtimali yüksek gibi duruyor. Bu km'deki araçta ne olabilirki...

Bujiler hiç değişti mi? Bizim mazda 3 orijinal bujiler ( 4'ü 22 TL olan) kaç km'de değişiyor bu arada? Ben 20.000 diye biliyorum ama...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben esprisine dedim zaten arkadaşlar. sonuna da gülücük koydum. konuyu anlamadan cevap vermem. ama neden olmasın belki de  2010 model mazda 3ler 40 binde bir sübap değiştirmesi gerekiyordur. malum mazda 3lerin lpg takılanlarının sübapları bozuluyor ya belki bu modellerde de böle bir durum vardır. bakayım ben denemedeyim bu sübap olayını. 40 bin km oldu hala yolda kalmadım. yolda kalınca bu siteden sübapın ömrünü yazacam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada araçtaki her titremeyi subaplara bağlamayalım okuyanlar yanlış anlıyor daha sonra internette yayılıp gidiyor bilginize.

zaten mazdanın ünü yayılmış durumda merak etmeyin. imajını toparlayabilmesi için en az 40 sene lasım. bu bizim burda forumlarda konuştuklarımızla olmaz kanaatindeyim

ayrıca hiçbir mazda 3ün sübapı patlamadan magnezyum sübap meselesini çıkaranları bulmak lasım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 adeti yetkili servisinde 21 TL (Geçen yılki faturadan baktım) olan malum bujiler kaç km'de değişiyor arkadaşlar. 10.000 km oldu değiştireli. Eğer zamanı geldiyse hafta sonu Çorlu'ya gideceğim, hava filtresiyle beraber onu da halledeyim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar geçen hafta lpg araştırmak için sanayiye gittim. usta da mazda'da bir süre sonra sıkıntılar çıkabileceğini söyledi. ancak lpg taktıkları yeni nesil focus'un da 75 binde sibopları yediğini, elantraların da uyumsuz olduğunu söyledi, honda'nın forumunda aynı sıkıntılardan bahsediyorlar.. bu konu mazda'ya özgü değil, yeni nesil araçların çoğunda bu sıkıntılar çıkıyor galiba..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yeni nesil araçların çoğu lpg den zarar görüyor bunun sebebini tam olarak bilmiyorum ama motor parçalarında kullanılan metal farklılığı diye hatırlıyorum, dediğiniz gibi tüm yeni araçlar bu sorunu yaşayabilir, ben gene sölüyorum arabamı seviyorum.

vergi=90 tl

kasko= 0 tl :D

sübap masrafı= 0 tl

lpg Performansı = Benzin performansı

Karizma = en az bir porche kadar

Hepsinin Toplamı = Gürhan 'ın mutluluğu :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

hocam titreme dediğiniz olay klima çalışırken devir saati sabit olup biraz fazla içeri sarsıntı vermesi mi ? bazen bende fark ediyorum klimayı açınca artıyor yani klima çalışmazken de yapıyor.motorun soğukluğundan olabilir mi? benimki dizel birde ısınması zaman alıyor tabi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...