Jump to content

Mazda3 Yol Bilgisayarı Hakkında

enginkaypak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

yol bilgisayarındaki hız alarmını ayarlayıp kullanıyormusunuz? şehir içi 60km. dış yol 120km. ile ayarlayıp aşılmaması gereken sürat yerlerinde dikkate alıp aşmamak için ben kullanıyorum. :dua:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben kullanıyorum ama hiç değiştirmiyorum.sabit 175 te duruyor.aracın son sürate ulaştığını ve daha fazla basmamam gerektiğini anlamak için kullanıyorum.malum 177 nin üstüne zaten çıkmıyor ben istesemde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aşılmaması gereken yüksek hız için sesli uyarı vermesini kullaınşlı özellik olarak buldum. Şehir içinde 62km. ile hız cezası almıştım öncesinde tabi sürpriz olmaz ise belirli yerlerde kontrol oluyor. ben 60 km. ye ayarlarım şehir içi. Sanıyorum orjinal lastikler ile ve buna bağlı çap ile 5km. fazla gösteriyor mazda3 ler bazen dijital yol üstü hız tabelaları ile kendi km. mi kıyaslamam sonucu 5-7 km fazla çıktı benim hızım. Aslında 60 yerine 55 yapıyorum kanısına vardım, şehir içi genelde 50km. %10 tolerans 55km. enfazla yapmam gerekiyor 60 a ayarlıyorum (aslında 55km.) yalnız anlamadığım 175 e ayarlanabiliyor olması çünkü 10km. ve katları olarak ayarlanabilmekte sadece.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aşılmaması gereken yüksek hız için sesli uyarı vermesini kullaınşlı özellik olarak buldum. Şehir içinde 62km. ile hız cezası almıştım öncesinde tabi sürpriz olmaz ise belirli yerlerde kontrol oluyor. ben 60 km. ye ayarlarım şehir içi. Sanıyorum orjinal lastikler ile ve buna bağlı çap ile 5km. fazla gösteriyor mazda3 ler bazen dijital yol üstü hız tabelaları ile kendi km. mi kıyaslamam sonucu 5-7 km fazla çıktı benim hızım. Aslında 60 yerine 55 yapıyorum kanısına vardım, şehir içi genelde 50km. %10 tolerans 55km. enfazla yapmam gerekiyor 60 a ayarlıyorum (aslında 55km.) yalnız anlamadığım 175 e ayarlanabiliyor olması çünkü 10km. ve katları olarak ayarlanabilmekte sadece.

post-7674-141695288524_thumb.png

post-7674-141695288526_thumb.png

post-7674-141695288528_thumb.png

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben kullanıyorum ama hiç değiştirmiyorum.sabit 175 te duruyor.aracın son sürate ulaştığını ve daha fazla basmamam gerektiğini anlamak için kullanıyorum.malum 177 nin üstüne zaten çıkmıyor ben istesemde

nasıl cıkmıyor?

daha once de konusu olmustu 200 ü gecebiliyor ki ben 210 u esim 205 u gorduk duz otobanda

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

serviste cihaza bağlandığında tekrardan programı yükler ve 177de kalır mazda 3ler..benimkide ilk alındığında 210 hatta 225 bile gördü izmir otobanında ama ilk bakım servisinden sonra farkettim 177yi gördü kaldı.araba dizel 109 hp..cx9 bile 177de kalır.rx8de bellli bir hıza kadar keser..WDS cihazı herhalde kaldırıyor o limiti ama garantide iptal oluyor herhalde..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabayı yeni alınca hafifletme işlemi öncesi Kocaeli-Adapazarı otobanında 4kişi ile 195km. yi gördük gece idi, yeni durumda son hız yapmadık ama 181km ye kadar (daha da basılmadı)  delirgin şekilde Balıkesir çıkışı yol öyle müsait değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

nasıl cıkmıyor?

daha once de konusu olmustu 200 ü gecebiliyor ki ben 210 u esim 205 u gorduk duz otobanda

otomatik vitesler çıkmaz. 177 son
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet benim aracım otomatik vites o yüzden çıkmıyor olabilir. düz yolda da gitsem rampa aşağıda gitsem gaz kesiyor. max:177 km  ayrıca bende navigasyon cihazı var, aracın gerçek hızı 171 falan görünüyor bu süratte. lastik ve jantlarım orjinal ebatta. 5 km lik bir sapma var yani. servise iptal edin dediğimde garantiden çıkacağını söylediler. haliyle iptal ettirmedim. yol boşta olsa tın tın gidiyorum mecburen

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda da daha fazla yapacak kapasite var, o anki motor devrinden bu anlaşılıyor. bendeki bu durum eski Lantis'imden kalma kötü bir alışkanlık.hadi diyorum bir an önce evime varayım,gecenin bir vakti otoyollarda bomboş oluyor.ama mesela bir önceki aracım olan dizel corolla böyle değildi. 170 gibi süratlerde motor 'ben bittim artık sana hayrım yok' demeye başlıyordu, yol tutuş ise zaten tam bi felaketti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Engin arkadaşım dediğin gibi 175 ayarlanmıyor. 3-4 ay önce ayarlamıştım en son, bu sabah kontrol ettim 170 te duruyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ekonomik ve hızlı sürüş için bi seçenek vardı galiba ordan arttıralbilinir mi ? acaba

ya da onlar ne işe yarıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet aynen.ondan bahsediyorum.nasıl kullanılıyor bilmiyorum ama.hız ve ekonomiyi görünce belki üstteki konuyla alakalıdır dedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

reset işlemi ile yol bilgisayarındaki ortalama hız ve ortalama yakıt tüketim verileri sıfırlanıyor.forumda bununla ilgili güzel bilgiler mevcut,kullanım şeklini öğrenmen faydalı olur.yakıt ekonomisini gözden geçirmeni sağlıyor. max hız=177km için servis haricinde yapılacak birşey maalesef yok. (düz vites te durumu net olarak bilmiyorum,aracım otomatik 2010)  :kafa:    kimi forum üyelerininki çıkıyormuş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...