Jump to content

Aracınızın Modeli Ruhsatta Ne Yazıyor?

esesmaniac
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar dikkat etmemiştim ama kasko ve sigortayı yenilerken farkettim benim hb touring

dizel aracım ruhsatta mazda 3 1.6 hb dizel 109 cv  active +active plus yazıyor.trafik

sigortasında da 1.6 touring hb (105) yazıyordu.şimdi kaskom ve trafik sigortamda 1.6 dizel

hb touring olarak düzeltirdim fakat ruhsatta active +active plus yazıyor.Kaza yaptığım

zamanruhsattaki ibare trafik sigortası açısından bir sorun teşkil eder mi ?kaskoyu

yaptırdığım yer sigorta açısından sorun eder diyor sigortam hayır problem çıkmaz

diyor.sizce ruhsatta düzelmesi gerekir mi ? bütün dolaşık işer beni bulur bundan da canım

sıkılacak gibi..daha önceki araçlarımda hep model neyse ruhsatta aynısı yazıyordu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler..anlamadığım olay faturasnda neden active +active plus yazıyor u arabanın modeli touringdi hani ?

Tam emin değilim ama;

active + active plus yazan şey arabanın donanımı ile ilgilidir, touring ise arabanın tipidir...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ruhsatı yazan arkadaşın ufku ne kadar genişse, bu yazıların doğruluğu da o derece gerçek...

Ben "heçbek" yazan ruhsat gördükten sonra daha bir şey diyemem...

:2funny:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence domestos abinin dediği çok mantıklı o tip açıklamalar aracın donanım vede opsiyon açısından ne olduğunu belirtiyor touring, elegent, comfort v.b. şase, motor aynı şekilde isim ile sigortadaki isim uyuşmazsa sorun olur, sizin değiğiniz gibi o kadarda önemli olsa zaten muayeneden geçmez diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ruhsatlarda kusursuzluk beklemeyin. Pamık içinde sedan yazıyor. Tombak (626) nında motor hacmi 2.2 yazıyordu.

abi peki ruhsatta 2.2 yazması vergi durumunu etkilemiyomuydu sonuçta 2'nin oluyoda ??? gerçi sistemde gözüken bilgiler önemli ama genede sormak istedim acaba sistemdedemi 2.2 ydi.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

bende aracı başka şehirden aldım. alınca sigortayı eski plakadan yaptırdım. sonra playaı değiştirdim ankara plaka olunca sigorta bedeli arttığı için 100 lira fark istediler poliçedeki plaka değişikliği için. bende kalsın öyle dedim kaza bela olursa o zaman değiştiririm dedim. sıkıntı olmaz heralde poliçede eski plaka yazması >:D şasi motor no falan aynı sonuçta :dua:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi peki ruhsatta 2.2 yazması vergi durumunu etkilemiyomuydu sonuçta 2'nin oluyoda ??? gerçi sistemde gözüken bilgiler önemli ama genede sormak istedim acaba sistemdedemi 2.2 ydi.

Etkilemez mi? Eski sahibi senelerce 2001-2500 diliminden ödemiş. Ben ilk zamanlar uyanamamıştım. Ayrıca tüm sistemlerde araba 2.197cc olarak kayıtlıydı.

Vergi dairesine ilk gittiğimde, Hesapladığımdan fazla istedi memurda o zaman uyandım.

Hemen Trafik tescile gittim. Onlarda sigortacıdan araçların kasko listesini istediler. Sonra  2.2lerin Türkiyeye gelmediğini görünce değiştirdiler ve 1991 cc. yaptılar. Motor gücüde 72HP idi. :D Onun bir önemi olmadığı için kurcalamadım.:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ne kadar ilginç bir durum :D iyiki farketmişsin abi, bu arada benim aracımın modeli 1991 model olarak gözüküyor, 1991 in 4. ayında trafiğe çıkmıştır. yanlız bir durum var ruhsatta 75 kW yazıyor oda aracımın 75*1,341=100,575 HP güce sahip olduğunu gösteriyor, ben arabamın 87 HP olduğunu sanıyordum ama bir ustanın demesine göre oto vites mazdaların HP si manuellerden fazlaymış acaba manuel 323 1.6 karbüratörlü kullanan arkadaşlar varsa ruhsatlarına bakabilirlermi kW olarak ne yazıyor mevcut Hp lerini hesaplayalım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

seferihisarlı mazdacı

ne kadar ilginç bir durum :D iyiki farketmişsin abi, bu arada benim aracımın modeli 1991 model olarak gözüküyor, 1991 in 4. ayında trafiğe çıkmıştır. yanlız bir durum var ruhsatta 75 kW yazıyor oda aracımın 75*1,341=100,575 HP güce sahip olduğunu gösteriyor, ben arabamın 87 HP olduğunu sanıyordum ama bir ustanın demesine göre oto vites mazdaların HP si manuellerden fazlaymış acaba manuel 323 1.6 karbüratörlü kullanan arkadaşlar varsa ruhsatlarına bakabilirlermi kW olarak ne yazıyor mevcut Hp lerini hesaplayalım.

benim 323 1.6 karbülatörlü manuel vites ruhsatta 63.9 kw yazıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

323 / Familia'ların tarihçesi burda arkadaşlar:(B6 motor )

http://en.wikipedia.org/wiki/Mazda_Familia

1989–1991 – 1.6 L (1,600 cc) B6, 1 barrel, 8-valve, 85 hp (63 kW; 86 PS) / 92 lb·ft (125 N·m)

B6

1.6 L (1,597 cc) B6 — (78.0x83.6 mm) — This was a bored-out version of the B3. The 8-valve SOHC B6 was found in the 1985-1989 and 1990-1994 Mazda 323, the 1987-1990 Mercury Tracer, the 1992 Mazda MX-3, and the 1985-1990 Ford Laser.

In Japan, the United Kingdom, and Australia a fuel-injected version called the B6F was available. Kia's version of the B6 had a marginally shorter stroke (at 83.4 mm), for a total displacement of 1,594 cc. This engine was used in the Rio, Sephia II, and Shuma.[13]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim 323 1.6 karbülatörlü manuel vites ruhsatta 63.9 kw yazıyor.

haklıymış usta, benim arabam manuel vites 323 lerden 15 hp daha güçlüymüş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...