Jump to content

Kapı Lamba Müşiri, Farlar Açık Sesi (89-94)

Guest serseri83
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selam arkdaslar kendım ugrasıp yaptıgım bıkac cözümü söylemek ıstıyorum.kapıdakı müşürler (kapı svıcleri)yere yakın oldugu ıcın suyu cok görüyor oyuzden paslanıp görevini yapmıyor.buda tavan lambası kontaktakı lamba ve kontagı kapatınca farlar acıksa uyarı sesınının cıkmamasına neden oluyor.çözümü kapılardakı müşürleri (kapı sıvıcleri) söküp ince bir zımpara yardımıyla temızlenır wd 40 yada contac sprey dıye temızleyıcı spreyler var ondanda sıkarsak dahada güzel olur.yalnız müşürün baglı oldugu soketi ıcerı kacırmayın ve fazla asılmayın.ayrıca pıyasada dogan yada sahınlerın müşürleri var onlarda oluyor ama bıraz ugrastırıyor en saglıklısı orjınalını temızleyıp takmak.yenısı bulmak bıraz zor sanırım cunku antalyada bıkac yere baktım bulamadım pertcıyı söyledıler oraya baktım 92 model arabanın parcasımı olur dedı :S 76 model sahının oluyorda 20 yasındakı arabanın neden olmuyor.

ayrıca elektrıklı camlar yavas ve takılmalı calısıyorsa sılıkon sprey var 10 tl fıyatı ondan alıp camın kenarındakı fıtıllerı güzelce bır bezle temızledıkten sonra sıkarsak daha rahtlatıcı oluyor.vede kolay kolay arıza yapmıyor.bende bırde proton var onun ön camı yagmur yagdıgında kalkmıyordu elle mudahelyle kalkıyordu temızledıkten sonra slıkon sprey sıktım yaklasık 3 ay oldu sorunsuz  calısyor.

bu anlattıklarım benım kendı araclarımda yaptıklarım.sadece tecrubelrımı paylastım.

Edit : Başlık imla..

Mesaj ve başlıklarımızda yazım kurallarına dikkat edelim lütfen..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

silikon sprey candır, canandır.daimi olarak bagajımda bulunur.hatta kapı fitillerine de sıkıyorum ben. sözüne güvendiğim bir otomotivci bir arkadaş fitil yumuşak kaldığı için esnekliğini kaybetmediğini ve rüzgar uğultularını kesmeye yönelik bu uygulamayı yaptıklarını söylemişti.marka olarak ben würth ürünü kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest serseri83

farklı kimyasallarda plastık aksama zarar verebiliyor bazen.daha önce pcme wd 40 sıktım işlemci sogutma fanının plastiğini sertleştirdigi için pc çalısırken kırıldı.slikon sprey çok güzel temızleyıcı ve besleyıcı özellgi çok iyi arada bir sıkmak lazım cam fıtılleri ve kapı fitillerine.tecrübelerim arttıkca sizlerle paylaşacagim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

arkadaşlar konu bayatlamış gibi ama bilenler cevaplarsa sevinirim.Silikon spreyden bahsetmişsiniz,ben daha önce wd40 spreyinden almıştım başka bir konuda camların fitilleri için ondan bahsediliyordu.Fitillerin içine sıktım ve daha beter oldu iyice sıvaştı camlara arındırana kadar canım çıktı.Acaba ben yanlış ürün mü kullandım,bahsettiğiniz spreiyn bir fotosunu koyabililir miniz zahmet olmazsa.Ayrıca tam olarak nereye sıkmamız gerekir onu da tarif ederseniz bir deneyeyim derim.teşekkürler şimdiden:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeşim WD40 pas sökücü vede yağlayıcı bir malzeme , slikon sprey çok farklı bir malzemedir bütün lastik , conta , fitil v.b. malzemeleri yılların vermiş olduğu kuruluktan vede katılıktan kurtarır ,gıcırtı yapan parçaların sesini keser ,ilk günkü esnekliğine kavuşturur würt marka slikon spreyi ben kullanıyorum hatta böle bişey olduğunu serviste gördüm benim camlar zor kalkıp iniyodu bir iki tıs fıs problemi halletti ama yumuşamaması gereken yerlere sıkmamak gerek kesinlikle camda vede tüm yüzeylerde leke iz bırakmaz würt ün sitesine bakınız oradan bilgi edinebilir vede sipariş verebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...