aliosmanpskdan

2009 Touring Özellikleri Bilgi Paylaşımı...

Arkadaşlar  ben arabamı yeni aldım henüz.. mazda 3 touring 2009 .. bayiden aldım alırken en full u dedı bayi.. balıkesirden aldım.. cok hos guzel araba fakat özelliklerini tam bilemiyorum.. örnegın yol bilgisayarı yok bunun dedı arkadasımın bırı ama gostergede trip A ve genel km  yi gösteren kucuk bi ekran var.. bu ekrana hiçbir şekilde mudahale edemedim böyle anlık yakıt tuketımı vs.vs. yol bilgisayarı yani yok mu şimdi.. bunun dışında far sensörü-yağmur sensörü-gibi özelliklerde yok galiba.. bilgisi olan ayrıntılı yardımcı olursa  çok sevinirim şimdiden teşekkürler... 6'lı cd calar ve ses kalitesi de gayet iyi bu arada.. bu modelerin özelliklerini konuşmak istedim bu başlıkta..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

eğer güncel kasaya benzeyen kasa ise;

cruise kontrol, koltuk ısıtma, ön cam rezistansı, sunroof, RVM, park sensörü, lastik basınç sensörü hariç diğer özellikler mevcuttur..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende ki araba eski kasa touring-sedan özellikler:abs-esp-tsc-8 airbeg-otomatik klima-sanruf-park sensörü(yol bilgisayarı tüm m3 lerde mevcut zaten).Sizin bahsettiğiniz de sanırım eski kasa toring.Yeni kasa touring ise baz modeldir.Eğer eski kasa touringse yazdığım özellikler mevcuttur.Yağmur ve far sensörü koltuk ısıtma yok.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende ki araba eski kasa touring-sedan özellikler:abs-esp-tsc-8 airbeg-otomatik klima-sanruf-park sensörü(yol bilgisayarı tüm Mazda3 lerde mevcut zaten).Sizin bahsettiğiniz de sanırım eski kasa toring.Yeni kasa touring ise baz modeldir.Eğer eski kasa touringse yazdığım özellikler mevcuttur.Yağmur ve far sensörü koltuk ısıtma yok.

sizin aracınız Dynamic..Bence yanlışınız var..Touring yeni kasalarda gelen baz modeldir..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
:tey: bende öyle anlatmak istemiştim sanırım sizinki güncel kasa(aracım ruhsatta touring diye geçiyor ;))O halde sizdeki araç sanruf olmayan güncel kasa

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar cok tesekkur ederim ilginiz icin fakat benim aracim en son kasa degil eski kasa yani ruhsatta touring yaziyor o yuzden oyle soyledim benim aracim da sanruf var 6li cd calar var gozle gorulur olanlar.. ben yol bilgisayari olayin da takildim iyice yani gostergelerin orada ki km gostergesini hic bir tusla degistiremedim  sabit oyle duruyo trip A ve normal km  o kafama takildi iyice.. tesekkurler..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eski kasaların en son gelenlerinde Touring donanım paketi Mermerlerin getirdiği Dynamic ile aynı . Eski kasalarda dar ve Yagmur sensörü sadece Sport denilen donanımlarda geldi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

yaa yanlış anlamanızı istemem de arabam yanımda degıl suan askerlik sebebiyle o yuzden cok arabamı kllanma fırsatım olmadı ama . bu arabanın yol bilgisayar degerlerine bakabilmek için hangi tuş ile değiştiriyoruz arkadaşlar teyp in oradan biryerden mi? anlık yakıt tuketımı vs.. bu bilgiler hız gösergelerinin orda  ki trip A ekranında mı görünüyo yoksa teyp in ekranında mı ?? gercekten cok kafama takıldı yaa .. şimdiden teşekkürler..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eveeet...

UStadım resimde gördüğün gibi aynı arabadan aynı model bende de var 2009 da bir yeni kasa birde eski kasa üretilmiş.

Bilgin dogru araba 2009 model touring mazda 3

yol bilgisayarı var.. consolda teybin üstünde clock info diye iki adet tus var clock tusuna basarsan saat gelir. sonra info ya 2 -4 sn basılı tutarsan yol bilgisayarı gelir sonrasında basılı tutmadan yol bilgisayarında gezebilirsin.

ekstra sormak istediklerin olsa  beklerim. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

cok sagol dostum allah razı olsun.. arabam suan yanımda olmadıgı için deneyemiyorum ama cok sevindim valla olduguna :)  ben dıger megane ler gıbı dıreksıyon etrafında sureklı bi tuş aradıgım ıcın oldu bu boyle.. bide arabamla sadece 3 gun gecırdım o yuzden boyle oldu.. daha once hiç mazda kullanmadım. suan aklıma bir sey gelmiyor ama olursa sorarım sagolasın..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sizin arabaniz da aynalar kendi kapaniyor mu birde kapilari kilitleyince camlar kendisi kalkiyor mu acaba ? 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

soyleki, aynalar kendisi katlanmıyor. ama ıstımalı ayna,

cam kısmında da su sekilde kendisi kapatmıyor.

fakat kumandada acma tusuna basılı tutarsan camları acar kapama tusuna basılı tutarsan camları kapatır.

aracı kumandadan acıp 20 sn bişi yapmazsan da otomatik kitler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Guzel bi ozellikmis bak camlarin o sekilde acilip kapanmazi sevindim.. bunun gibi baska bilmedigim ozellikleri var mi acaba.. boyle ilginc ozellikler var mi baska hocam??

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bendede 2009 touring var eski kasa özellikleri otomatik klima dsc ,tcs, airbagler, 6li cd çalar,sun roof,arka park sensörü sonradan takılma,xenon far,yol bilgisayarı anlık tüketim kalan menzil ortalama hız ve ortalama tüketim gösterenden, direksiyondan kumanda ,ve galiba ışık sensörü var klima için (bundan emin değilim), kumandayla basılı tuttuğunda 4 cam açıp kapatıyor..Bence eksik olan sun roofu kapatmaması ve arabayı kilitlediğinde camları hemen kapatmaması..Kapıları kumandadan açıp belli bir süre beklersen kendiliğinden tekrar kapanıyor kapı..Bide kapıları açık unutursak kendisi kilitliyormu bilmiyorum denedim ama galiba yok..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

konuya biraz geç katıldım galiba :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.