Jump to content

Mazda 2 1.5 AT 100.000km'de bakım yaptırdım

GUL1
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aracım 100.400 km'yi tamamladı, hatta geçti. Satın aldığım kişiden, hatta servisinden sağlıklı bilgiler alamadığım için aşağıda listesini vereceğim bakımları Gimat sanayide bir ustaya yaptırdım. Sizlere fikir vermesi için de burada paylaşmak istedim. Servisten söylenen her yağ değişimi için ayrı işçilik ücreti alındığı, kayış değişimi için ayrı ücret alındığı idi. Sanırım o servise gitsem sadece 500TL işçilk verecektim. Kaldıki orjinal parçalara da daha yüksek ücret istediler.

Motor yağı - Mobil 1 (4.5lt) 75TL

Yağ filtresi -  15TL

Hava filtresi - orjinal 42TL

Şanzıman yağı filtresi - orjinal 100TL

Takım buji(4 adet) - orjinal 138TL

Takım silecek (2 adet) - Bosch 25TL

Şanzıman yağı - Mobil 1 F320(4 lt) 110TL

Şarj dinamosu kayışı - 30TL

Silikon - 10TL

Temizleme Spreyi - 10TL

Park sensörü - çin malı -100TL

İşçilik - 80TL

Toplam - 735 TL

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hava filtresi için birşey söyleyemem. Ancak aracın üstündeki bujiler halen orjinalmiş değişmemiş.  Platinli demişti yanılmıyorsam. Yeni bujiler de aynı uzun ömürlü özellikte imiş. Bujiler bi 100.000 daha götürür dedi usta.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilgileri bizimle paylaştığınız için teşekkürler... Kazasız günlerde kullanın...

Küçük bi not düşeyim; sileceklerinizi yaza girerken değil de, sonbahara girerken değiştirirseniz, yazın sıcak havasında boşu boşuna yeni silecekleriniz yıpranmamış olur...

;)

Fiyat ve parçalar için yorum yapma bilgisine sahip değilim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilgileri bizimle paylaştığınız için teşekkürler... Kazasız günlerde kullanın...

Küçük bi not düşeyim; sileceklerinizi yaza girerken değil de, sonbahara girerken değiştirirseniz, yazın sıcak havasında boşu boşuna yeni silecekleriniz yıpranmamış olur...

;)

Fiyat ve parçalar için yorum yapma bilgisine sahip değilim...

Fprumun paylaşım için olduğunun bilincindeyim. Acemi kullanıcı olarak ne yapabiliyorsam yapacağım.

Silecek konusunda malesef bunu bilmediğim için değiştirdim. Ama özellikle son günlerdeki bol yağışlı Ankara havalarında aşırı ses çıkaran ve de yeterli temizlemeyi yapmayan sileceklerden açıkcası biraz ürküyordum. :)

Fiyatları yorum yapılmasından ziyade insanlara fikir veröesi için yazdım. Bunların çok altı ya da üstü rakamlarla karşılaşabilirler mutlaka.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bakım iyidir ya güle güle binin.polen filtresine gerek kalmamış herhalde?

polen filtresi? Bakın ben onu unuttum.  :-[

Ustaya da söylemedim ki değiştir diye. Çok acemiyim çok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

polen filtresi? Bakın ben onu unuttum.  :-[

Ustaya da söylemedim ki değiştir diye. Çok acemiyim çok.

Hepimiz belirli belirsiz konularda acemiyiz... Burada bu acemilikleri paylaşarak aşma amacındayız...

Polen filtresinin çok sorun olacağını sanmıyorum... Bir ara da onu değiştirirsiniz...

Kazasız günler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cok önemli değil klimada pis koku yada  az üfleme durumu olursa polen degistirilir.madem bakıma soktuk degistirin diyorum bakımda.cunku yazdan kısa geçerken yada tersinde hava sıcaklığından dolayı kötü koku yapıyor ve hic sevmem o kokuyu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cok önemli değil klimada pis koku yada  az üfleme durumu olursa polen degistirilir.madem bakıma soktuk degistirin diyorum bakımda.cunku yazdan kısa geçerken yada tersinde hava sıcaklığından dolayı kötü koku yapıyor ve hic sevmem o kokuyu.

Bahsedilen kötü kokunun polen filtresi ile doğrudan ilgisi yok... Klimayı kullandıktan sonra hemen kapatırsanız içinde kalan nemli ve soğuk hava zamanla bahsettiğiniz kokuya dönüşmekte, bunu önlemek için de;

Önce klimayı (A/C) düğmesinden kapatın, üfleme bir iki dakika devam etsin, hava sıcaklığı normal üflemeye başladığında da tamamen kapatın... Böylelikle boruların içinde nemli ve soğuk hava kalmayacağı için kötü kokuya sebebiyet vermez...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...