Jump to content

Mazda 323 Rolanti Problemi

eiskent
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Tekrardan ruhsata işletmenize gerek yok.

ŞaşmaZda brc atiker yetkili bayii arkadaşım var ona yaptırdım sağolsun işçiliğide çok şahane.

Şuan hiçbir konuda benzinden en ufak farkı yok.ama rölantide titreme konusuna gelirsek benzindede lpg deki gibi std titriyorsa, hidrolik takozunuz sorunluysa yada yan sanayi ise ona orj takmadıkça yapacak birşey yok :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Benim aradığım kişisiniz :)

Brc yi nerede taktırdınız? Tekrar ruhsata işletmek gerekti mi?

Ruhsata işletmenize gerek yok ama önceki muayanede beyin atiker gözüktüğünden yeni muayene yapmaya gitmeden önce brc yi aldığınız yerden tadilat projesi almalısınız aksi halde muayenede sıkıntı olabiliyor, iyice bir sorun BRC yi taktırdığınız yerden emin olunuz.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1999 model mazda 323 sedan vitese takınca rölanti yükseliyor klimayıda açınca devir çok yükseliyor boğaz kelebeğini temizleyin dediler sorun çözülür mü bide masraf ne olur acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bencede kelebek takılı kalıyor, vitesle , klima ile alakalı değil gibi lakin normal çalşırırken klimayı açar açmaz bu durum oluyosa ikinci ihtimal;  geçenlerde bir konuda bu tip problemlerin rölanti sensörü denen bir parçadan kaynkalanabileceği öngürülmüştü, gerçi sizin motor tipini iyi bilen diğer arkadaşlar daha net ifade edeceklerdir mevzuyu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çözdüm arkadaşlar rölanti problemimi  sebebine inanamadım herkes boğaz kelebeği falan dedi megersem müşúrmüş değişti halloldu denizli tabaklar oto halletti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hangi müşür, ne müşürü, nerdeki müşür, bahsi geçen mevzu ile alakalı bir müşür olduğunu şu an öğrendim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla ben arabadan pek anlamam usta arabaya bindi debriyaja bastı viteste aldí rölanti dalgalanmaya başladı sonra boşa aldı dalgalanma kesildi viteste taktı debriyaja basílı tuttu dalgalanma kesildi bu sorun boğaz kelebeğinden değil múşúrden kaynaklanıyor dedi ne müşúrü oldunu nu bilmiyorum yaptı kurtuldum klima açíldínda rölanti oynamıyo bile süper oldu

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bencede sorunu nasıl çözdüğünü sormalısın veya müşürün hangisi olduğunu öğren, fotosunu çek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar ben denizliliyim ama İstanbul da calışıyorum bayramdan dolayı birde arkadaşın tavsiyesiyle tabaklar otoya götürdüm adamın numarasını bilmiyorum su an denizlide değilim adam 99- 2004 arası İstanbul mazda servisinde calışmış tamda benim araba üstünde çalışmış ADAMÍN NUMARASINI ALMADÍM KUSURA BAKMAYIN ARKADAŞLAR tek bildiğim sorunun kaynağın  müşürü kesmişler ama hangi müşür bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaardes arabaya biniyorsan en azından biraz bilmen gerek, yani az bucuk kafa yorman gerek. Zaten araba problemlerini çözmek  sürücü için bir zevktir.  Benim  ustam herşeyi  söyler. Bende hiç anlamazdım avans ayarı  nasıl  yapılır onu  öğrendim, rolanti  genelds gaz  kelebeğidir, eski ustam  dwğiştir dedi  ama ben  inatla  değiştirmedim,  meğerse  gaz kelebeği  kirlenmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

99 model Mazda 323 sedan aracımla ilk defa uzun yol yapma fırsatım oldu bayram dolayısı ile 4000 devirden sonra araba silkeleniyor sebebi nedir acaba (90 km hızda 3000 devir yapıyor normal mi)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hız ve devir oranını belirtirken kaçıncı vites olduğunuda belirt.  4000 den sonra silkeleme yapmasını ben  yakıtın yeteri kadar gelmemesine bağladım, benzin filtresine baktırın, benzin pompasınada bakılmalı,  gene o gittiğin yer uğra, hem uğramışken öbür mevzuyuda sorarsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5. Viteste 120 km hız yapınca 4000 devir yapıyor. (90 km hız 5. Viteste 3000 devir yapıyor devir yüksek gibi geldi.) (Uğrayamam şu an İstanbul dayım)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Normalde her aracın motoru ve şanzımanı farklı farklıdır ama genelde benzinli araçlar 3000 devir 5 vites  100 km hız yaparlar artı olarak sizinki daha hızlı gitmeli bence,  çünkü 2.0 motor 626 dan bahsediyoruz, genede bizzat sizin aracınızın kullanıcıları cevap verse çok daha doğru bir bilgi edinmiş olursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla ben arabadan pek anlamam usta arabaya bindi debriyaja bastı viteste aldí rölanti dalgalanmaya başladı sonra boşa aldı dalgalanma kesildi viteste taktı debriyaja basílı tuttu dalgalanma kesildi bu sorun boğaz kelebeğinden değil múşúrden kaynaklanıyor dedi ne müşúrü oldunu nu bilmiyorum yaptı kurtuldum klima açíldínda rölanti oynamıyo bile süper oldu

debriyaj pedal muşuru abicim bahsi geçen muşur debriyaj pedalının oraya egildi zaman görünür Bu sensör bir anahtar gibi çalışır. Debriyaj pedalının altına yerleştirilmiştir ve debriyaj pedalına basılıp basılmadığını algılar. Gönderdiği sinyal egzoz emisyonlarını azaltmak için yakıt kesme esnasındaki motor devrinin kontrolü için kullanılır ve kolay kolay da kimsenin aklına gelmez ustanın ellerine saglık ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yukarıda yamıştım ama görmediniz herhalde bende 99 model mazda 323 sedan var.

Kusura bakmayasın böle başım biraz kalabalıken iş yerinden takıldımıştım siteye,  başka bir arkadaşın 626 sı ile alakalı bir mevzu vardı yalışlıkla  aklımda o araç kalmış ,ölece ceavplamışım,  Ayne yazdığım gibi 3000 devir 5 . vites sürat 100 km olması muhtemel.

http://www.mazdaclubtr.com/30548/rolanti-sorunu/msg571440/topicseen/#new

Şu konuya bakıyodum o sıralarda. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...