Jump to content

Aracınızı Hangi Devirde Kullanıyorsunuz...?

criminal
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhabalar,

94 model 2.0 motor lpg'li aracımı şehir içi 2000-2500 devir arası , sehır dısında da 2500-3000 devir arası kullanıyorum ve yakıt tüketimim sehır içi 0,27 Kr sehir dışı 0,21 Kr.

(hem araba bagırmıyor,bu sessiz halini seviyorum :) )

gecenlerde yegenıme ankaradan  2005 pejo 206 1,4 benzınlı araç aldım, samsuna teslım etmeye gıderken aracı ve yol bılgısayarını baya bı inceledim ve hangi vites olursa olsun 3200 devirde en uygun yakıt tüketimi(4-4,5 lt/100km) oldugunu tesbit ettim.

acaba sizler lpg lı araclarımızda hangi devirde kullanıyorsunuz.

keyıflı sürüşler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence devir biraz değişken bir durum örneğin yokuş çıkarken yüksek devire vites büyütülür düz yolda daha düşük devirlerde, her yeri düz kabul edersek bence mazda motorlarının 3000 altında kullanılmaması gerekir en ideal devirdir. fakat şöle bir durum varki motor devri aracın torkuyla vede şanzımanıyla alakalıdır yani 3000 devirde sizin aracınız çokta güzel çekişi olur iyi toplar ama güçsüz bir araç 4000 devirde anca o torku üretir bence aracı bayıltmadan kullanmak önemli ,benim arabam otomatik vites uzun yolda 3500- 4000 devirle giderim sürekli bide şu durum var bir sitede okumuştum doch motorlar düşük devirlerde soch motorlara göre daha iyiymişler ; soch motorlarda yüksek devirlerde doch lardan iyiymişler tabii nedir sebebi dile getirilmemişti belkide tork farkı bu sebeptendir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sizin aracınız 3000 devirde 5. vites başka gider ve yakar, bahsettiğiniz araçlar başka... Arada motor hacmi ve gücü farklılıkları var bu yüzden devirler sabit kalmaz...

Sizin kullanmış olduğunuz devir aralıkları normali. Bu normallik yakıttan da belli olmakta...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

devir aralığının düşük olması yakıtın düşeceği anlamına gelmiyor, ben hep denemişim aracı bayıltarak kullanınca daha fazla tüketiyor ama dediğiniz gibi arkadaşın tüketimi ideal olduğundan demekki bu devirlerde araç toparlıyor kendini vede bayılmıyor, her araç farlı tabii.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

devir aralığının düşük olması yakıtın düşeceği anlamına gelmiyor, ben hep denemişim aracı bayıltarak kullanınca daha fazla tüketiyor ama dediğiniz gibi arkadaşın tüketimi ideal olduğundan demekki bu devirlerde araç toparlıyor kendini vede bayılmıyor, her araç farlı tabii.

Criminal ile aynı araca sahibiz ve ben de aynı devirlerde kullanıyorum, motor DOHC olduğu için ve 2 bin cc olduğu için rahatlıkla toparlıyor, devirsiz kullanılan araç çok yakmayabilir ama motor ömrünü kısaltır, yağ yakar...Motor o kadar güçlü kalıyor kasanın (1155 kg) yanında ki; hem az yakıyor hem de rahatlıkla toparlıyor...

Gürhan bence; sen guzunu baş göz et ve bizim araçlara terfi et... Bu araçların tadına, sürüşüne, keyfine, doyum olmuyor inan ki...

:egy:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhabalar,

94 model 2.0 motor lpg'li aracımı şehir içi 2000-2500 devir arası , sehır dısında da 2500-3000 devir arası kullanıyorum ve yakıt tüketimim sehır içi 0,27 Kr sehir dışı 0,21 Kr.

(hem araba bagırmıyor,bu sessiz halini seviyorum :) )

gecenlerde yegenıme ankaradan  2005 pejo 206 1,4 benzınlı araç aldım, samsuna teslım etmeye gıderken aracı ve yol bılgısayarını baya bı inceledim ve hangi vites olursa olsun 3200 devirde en uygun yakıt tüketimi(4-4,5 lt/100km) oldugunu tesbit ettim.

acaba sizler lpg lı araclarımızda hangi devirde kullanıyorsunuz.

keyıflı sürüşler

Merhaba criminal, konu başlığınıda keşke "Lpg" koysaymışsın. Paylaştığın konuda "acaba sizler lpg lı araclarımızda hangi devirde kullanıyorsunuz" diye sormuşsun ama konu başlığın "aracınızı hangi devirde kullanıyorsunuz...?"  Biz dizel ve benzinli arac kullanıcıları olarak, bu konunun bizleri ilgilendirmediğini konunun en sonunda sorduğun soruyla anlıyoruz. İlk söylemen gerekeni en son söylemişsin :)

Bir dizel araç kullanıcısı olarak Minimum 2500 devirde kullanıyorum.

Selamlar sevgiler ve keyifli kazasız belasız sürüşler dilerim herkese.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba criminal, konu başlığınıda keşke "Lpg" koysaymışsın. Paylaştığın konuda "acaba sizler lpg lı araclarımızda hangi devirde kullanıyorsunuz" diye sormuşsun ama konu başlığın "aracınızı hangi devirde kullanıyorsunuz...?"  Biz dizel ve benzinli arac kullanıcıları olarak, bu konunun bizleri ilgilendirmediğini konunun en sonunda sorduğun soruyla anlıyoruz. İlk söylemen gerekeni en son söylemişsin :)

Bir dizel araç kullanıcısı olarak Minimum 2500 devirde kullanıyorum.

Selamlar sevgiler ve keyifli kazasız belasız sürüşler dilerim herkese.

Dizel araçlar ile benzinli araçlar arasında devir açısından mutlaka kullanım ve toparlama farklılıkları vardır... Ancak; lpg li araçlarda özellikle bu araca sıralı sistem (ecu) li bir donanım yapılmışsa benzin ve lpg de farkın olmaması gerekiyor, varsa eğer sistemde bir sıkıntı var demektir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

domestos abi ben sizin araçlarında konforunu biliyorum vede kalitesini ama ben şu andaki aracımın sevdalısıyım zaten o yüzden aldım bu arabayı, karizması bir ferrariden daha fazla bu arabanın , terfi konusuda tartışılır bence arabamın sizinkilerden pek eksik tarafı yokki. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bizim aracın kullanım kılavuzunda yanlış hatırlamıyorsam max tork devrini 3100 devirde verdiği yazıyor (323 BG için) ben de genelde 3000-3500 arası kullanıyorum (araçta lpg yok) bayılmadan gaz tepkisi çok canlı bir şekilde idiyor bu aralıkta

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

domestos abi ben sizin araçlarında konforunu biliyorum vede kalitesini ama ben şu andaki aracımın sevdalısıyım zaten o yüzden aldım bu arabayı, karizması bir ferrariden daha fazla bu arabanın , terfi konusuda tartışılır bence arabamın sizinkilerden pek eksik tarafı yokki. :D

Gençliğimin ilk hayalidir 323 hb araçlar, ilk gördüğümde hasta olmuştum ama bi türlü nasip olmadı veya parçası pahalı muhabbeti uzak tuttu, yanıldığımı geç de olsa anladım...

Daha sonrasında da; Lantis hastalığına yakalanmama rağmen kendimi tedavi edemeden, Mazda 626 nın içinde buldum kendimi...

Ben şimdi durumumu düzeltip Mazda 6 almayı düşünüyorum, hem fiyatları çok uygun, hem de donanımı müthiş tahrik edici...

:fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gençliğimin ilk hayalidir 323 hb araçlar, ilk gördüğümde hasta olmuştum ama bi türlü nasip olmadı veya parçası pahalı muhabbeti uzak tuttu, yanıldığımı geç de olsa anladım...

Daha sonrasında da; Lantis hastalığına yakalanmama rağmen kendimi tedavi edemeden, Mazda 626 nın içinde buldum kendimi...

Ben şimdi durumumu düzeltip Mazda 6 almayı düşünüyorum, hem fiyatları çok uygun, hem de donanımı müthiş tahrik edici...

:fiuw:

Allah gönlünüze göre versin domestos, insallah tez zamanda profilinizde mazda 6 yı görürüz... :dua:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Allah gönlünüze göre versin domestos, insallah tez zamanda profilinizde mazda 6 yı görürüz... :dua:

Temennilerinize teşekkür ediyorum. Allah hepimizin gönlüne göre versin...

:dua:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Genelde 3000 devir civarı kullanırım. Lakin ilk kalkışlarda önüm boş ise devir saati 5 veya 6000 olur. ben zevk alıyorum.Yol bilgisayarı 8.7 gösteriyor yakıt tüketimini. Lpg 10 litreyi geçmedi,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...