Jump to content

99 Astina Gösterge Işıklarını Değiştirdim.

arezar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Gösterge panelindeki orjinal aydınlatmaların yerine yapmadım. Yaklaşık 60 cm uzunluğunda şerit ledlerden kullandım.Panelin arkasına her yere ışığın eşit dağılacağı şekilde kıvırarak döşedim ledleri.Yalnız burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus devir saatinin ve km sayacının ibrelerinin sökülmesi.Çünkü kalibrasyonuna çok dikkat etmek  gerekiyor Söktüğün gibi takmazsan ibreleri sapma olabilir.Örnek araban 850-900 devir arasında rölantide çalışırken 2000-2500 devir gösterebilir.Ayrıca kırmızı renk uygulaması girişimi başarısız oluyor bizim araçların oradaki zemin rengi yeşil olduğundan.Kalorifer düğmelerinin oradaki uygulamada bir o kadar meşakatli diyebilirim.3 adet teli dash board arkasından sökmen lazım 1-sıcak-soğuk 2-iç dış hava kontrolü 3-üfleme pozisyon bu 3'ününde bağlı olduğu son yerlerinden sökülmesi lazım ki komple paneli çıkarabilesin.Sonrasında buradaki uygulamada aynı. Kırmızı ledle arkasına döşeme.Tek fark sıcak soğuk düğmesinin mavi kısmına beyaz ışık uygulamalısın kırmızı nötr oluyor mavi zeminde.O yüzden orada beyaz led kullanmalısın.Umarım aydınlatıcı ve yeterince açık anlatabilmişimdir.Kolay gelsin :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu dugme nsl cıkıyor yerınde soguk sıcak dugmeleri falan

Onları çıkarmayı deneme.Çünkü bir anlamı olmaz.Yapman gereken önce teybi sök sonra dijital saatin ve termometrenin olduğu parçayıda çıkar.Şimdi torpidoyu komple çıkar.Şimdi yapman gereken hem solda hem sağda pedalların ve sağ tarafın ayak kısmının geldiği yerlerin orada bahsettiğimiz düğmelerden gelen kumanda telleri var(bisiklet fren teli gibi)onları kumanda ettikleri aksamlardan tırnaklarına dikkat ederek çıkar.Yalnız tellerin konumunu işaretlemeyi unutma yoksa takarken gergin yada gevşek olursa sıkıntı olur.Bu şekilde bütün olarak paneli çıkarabilirsin.Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...