Jump to content

Reçine Nasıl Çıkar?

Guest oguzhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Forum sakinleri varmı bu konuda bir öneriniz babam arabayı fark etmeden erik ağacının altına koymuş akşam camdaki ufak noktacıkları fark ettim ön kaput tavan derken baya bir reçine olmuş araba yıkamayla çıkmaz gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir çok öneri gelebilir ama bence en iyisini yıkamacılar bilir, muhtemelen benzin-gaz vb kullanarak kolayca çıkarıyorlar, iyi bir yıkamacıya götür derim....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Piyasada gaz yağı (mazot değil dikkat edin) bulabilirsen, fıs fıslı bir şişeye doldur ve aracın her tarafını camlar dahil gaz yağı ile kapla... Güneş aldında yapma mümkünse, yaklaşık olarak 10-15 dakika bu şekilde bekleyin ve temiz yumuşak bir bezle püskürttüğünüz gaz yağını temizleyin... Sonra da şampuan/sabunlu su ile yıkayın...

Bunu asfalttan gelen küçük zift lekeleri için de uygulayabilirsiniz... Zaten yılda bir kez yapmanız aracınıza yeterli gelecektir... Gaz yağı hem boyayı korur besler hem de ne kadar ince atık varsa temizler...

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forum sakinleri varmı bu konuda bir öneriniz babam arabayı fark etmeden erik ağacının altına koymuş akşam camdaki ufak noktacıkları fark ettim ön kaput tavan derken baya bir reçine olmuş araba yıkamayla çıkmaz gibi geldi.

Daha önceden sanayi kimyasalları satıyodum, bir müşterimin de başına gelmişti,ben çıkarmıştım.O işten ayrıldıgım için ürün noktasında yardımcı olamam ama,  özellikle matbaacıların el temizliğinde kullandıkları, mutfaklardaki cif benzeri  kremsi ürün var  bununla cok kolay ve zararsız cıkarabılırsınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sticker kalıntısı, zift artığı, kuş pisliği ve bilumum kaporta üzerindeki lekeleri hep gaz yağı ile çıkardım...

Yılda bir kez, havalar soğumaya başladığında da uyguladım hiç bir zararını görmedim... Boyanın parlak durması da cabası...

Ama şimdilerde her yerde gaz yağı bulunmuyor o sorun.

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dünden beri herhangi bir işlem yapmadım hava bir ara ısındı sanırım o ara reçineler kurudu bugünde sürekli yağmur vardı akşam arabaya bindim silecekleri çalıştırmadım biraz o şekilde gittim daha sonra yağmur hızlandı camdaki lekelere elimle dokundum birde ne göreyim hepsi yumuşamış durunca kaportaya baktım oradaki lekelerde yumuşamış hepsi çıkıyor sanırım doğal yollardan hallettik tavsiyeler için teşekkürler :)

Geçmiş olsun...

:nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

özel ürünler var satılan kullanabilirsin, link işine yararsa bak ben kullandım bu ürünü sorunsuz hiç uğraşmadan çıkartıyor..

http://www.hepsiburada.com/liste/macota-togliresina-recine-temizleyici-sprey-200-ml-made-in-italy-0442404/productDetails.aspx?productId=otev0442404&categoryId=20035762&SKU=OTEV0442404

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Reçine ve reçineden ziyade özellikle camında yapışmış,yıllanmış eski stickeri olanlar, ben bunu nasıl çıkartırım,camı kırsam çıkmaz diyenler toplaşın hele  :tey:

İlacınızı açıklıyorum : Raid sineksavar. Evet,ciddiyim. Camında reçineleşmiş,yıllaşmış stickerı olanlar bu sineksavarı sıkıp hemen silmeye başlasın sonucu görünce şok olacak ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu leke konusunda yıllarca kaporta tamirciliği yapmış eniştemin uyguladığı şeyi görünce çok şaşırmıştım.babam yeni dökülmüş sıcak asfalttan geçmiş,zift her yere yapışmış çıkmıyor.mazot boyaya zarar verir diye uygulayamadık,eniştem geldi ve tereyağı ile bu işi çabucak halletmişti.gözlerim açık kaldı ama yaptı işte:) tereyağını ziftin üstüne sürüp ardından sıcak suyla yıkadı olay bitti.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sıçrayan ziftlere balata spreyi ile dalıyorum ben. ovalamak yok, uğraşmak yok. kutsalı yedikçe akıyor aşağı >:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracımı detaylı dış temizlik yapacağım zaman öncelikle bir güzel yıkarım sonra http://www.otogold.com/meguiars-gold-class-bug-tar-remover-bocek-ve-zift-kalintisi-temizleyici

linkteki ürünü kasaya yapışmış lekeler için kullanırım.(Reçine üzerinde hiç denemedim ama başarılı oalcağını düşünüyorum)En Sonunda kil hamuruyla bir güzel üzerinden geçip  kaliteli bir wax uyguladıktan sonra yan gel yat en az 5-6 ay boyunca boya  kalıcı leke tutmuyor.Şampuan kullanmadan sadece sus tutunca ilk günkü ışıltısına dönüyor.Denemenizde fayda var:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bi sorum olacak beraber görev yaptığımız bi arkadaşın sorunu var şöyle ki arkadaş ın aracı megane 2 hb.aracın yan marşpiyellerini kırdı ve hepsini söktü ama ortaya çıkan görüntü berbat,altta silikonlar yapışmış ve çıkmıyor.sizce çözümü nedir bunun silikonu nasıl çıkartırız?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bülent abi bu gaz yağı varya şuan altından daha değerli bizim için galiba:):) denemek için söyledim arkadaşa gaz yağı bul gel beraber deneyelim belki çıkar dedim ama bulamadı Ağrı da bulamazsın demişler ona da.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...