Jump to content

Mazda 2 - Telefon Şarjım Çalışmıyor

GUL1
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar,

şu ana kadar ihtiyaç duymadığımdan kontrolünü de yapmamıştım. Ancak telefon şarjımı (nasıl isimlendirildiğini tam bilemiyorum ama) normalde çakmak takılı yuvaya taktığımda çalışmadığını elektrik gelmediğini farkettim. Şarj aletini sıfır aldım sorun yok diye düşünüyorum. Bu problemin sebepleri neler olabilir? Her sorun çıktığında ustanın yolunu tutmadan önce sizlere danışmak istedim.  :-[

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar,

şu ana kadar ihtiyaç duymadığımdan kontrolünü de yapmamıştım. Ancak telefon şarjımı (nasıl isimlendirildiğini tam bilemiyorum ama) normalde çakmak takılı yuvaya taktığımda çalışmadığını elektrik gelmediğini farkettim. Şarj aletini sıfır aldım sorun yok diye düşünüyorum. Bu problemin sebepleri neler olabilir? Her sorun çıktığında ustanın yolunu tutmadan önce sizlere danışmak istedim.  :-[

Ben de navigasyon cihazımı çakmağa taktığımda çalışmadığını görünce eyvah demiştim... Ama; kontağı birinci kademeye çevirdiğimde çakmak bölümüne elektrik geldiğini anlamamla rahatlamam bir oldu...

;D

Umarım sizin de sorununuz böyle bir şeydir... Kontağı bir kademe çevirin, gösterge panelindeki ışıkların yanmasından bir önceki kademe... Bir de öyle deneyin...

Sorun bu şekilde de çözülmezse sigorta panelinden atmış olan sigorta var mı onu kontrol edin, olmadı bi elektrikçiye müracaat şart artık...

8:)

Kolaylıklar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Almış olduğunuz şarj aletini başka bir aracın çakmaklığında test etmenizi öneririm. Bu tip cep telefonu aksesuarlarının çoğu Çin malı olup,  ürün kaliteleri düşüktür. Domestos arkadaşımızın dediği gibi kontak anahtarının konumuna da dikkat edin. Birde şarj cihazını çakmaklığa soktuktan sonra, temassızlık varmı yokmu kontrol için hafif sağa sola döndürüp ve bastırarak temassızlı varmı yokmu test edin. Kolay gelsin :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de navigasyon cihazımı çakmağa taktığımda çalışmadığını görünce eyvah demiştim... Ama; kontağı birinci kademeye çevirdiğimde çakmak bölümüne elektrik geldiğini anlamamla rahatlamam bir oldu...

;D

Umarım sizin de sorununuz böyle bir şeydir... Kontağı bir kademe çevirin, gösterge panelindeki ışıkların yanmasından bir önceki kademe... Bir de öyle deneyin...

Sorun bu şekilde de çözülmezse sigorta panelinden atmış olan sigorta var mı onu kontrol edin, olmadı bi elektrikçiye müracaat şart artık...

8:)

Kolaylıklar...

Sigorta paneli nerede acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kullanım klavuzu kitapçığınız yokmu ?. Sigorta paneli hakkında, daha detaylı ve fotoğraflı anlatım olması lazım kitapçıkta.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çakmaklıkta arabanın kendi çakmaklığı yok mu? varsa üzerine bastırın 10-15sn sonra atıyorsa ve kor halindeyse elektrik geliyor demektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

önce domestos abinin dediği gibi kontağı açık tutun, kontak kapalıyken çakmak çalışmaz veya araç çalışır durumda olsun sonra aracın çakmağını basın çalışıp çalışmadığına bakın eğer çalışmıyosa çakmak arızalı demektir yok çalışıyosa şarj cihazının uc kısmına bakın gecşekse sıkın orada küçük bir lamba gibi sigortalar olur temas etmiyor olabilir veya şarj cihazınız çakmaklığa tam oturmuyor olabilir takılıyken döndürerek kontrol ediniz, aracınız sigortasının attığını sanmam gene sorun şarj cihazındadır sanırım. :)  geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kullanım klavuzu kitapçığınız yokmu ?. Sigorta paneli hakkında, daha detaylı ve fotoğraflı anlatım olması lazım kitapçıkta.

Yoktu ama Mazda İletişim gönderecekti :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yoktu ama Mazda İletişim gönderecekti :)

Evet bu konuyu konuşmuştuk başka bir konuda, şimdi hatırladım. Demek halen gelmemiş, aynı arkadaş olduğunu sayende fark ettim :) İyicene balık hafızalı oldum çıktım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sigorta paneli nerede acaba?

Dört aylık Mazda kullanıcısı için kazık bi soru...

:2funny:

Hocam çalışmadığım yerden sordunuz ama.

:D

Problemin sigortada olması ihtimali çok zayıf, çakmak tek bir sigortaya bağlı değildir (belki de bağlıdır) çakmakla birlikte başka donanımlar da sigortaya bağlanmış olabilir... Ama dediğim gibi olmayabilir de...

Hiç Mazda2 incelemedim ki; sigorta panelinin yerini söyleyebileyim...

:(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dört aylık Mazda kullanıcısı için kazık bi soru...

:2funny:

Hocam çalışmadığım yerden sordunuz ama.

:D

Problemin sigortada olması ihtimali çok zayıf, çakmak tek bir sigortaya bağlı değildir (belki de bağlıdır) çakmakla birlikte başka donanımlar da sigortaya bağlanmış olabilir... Ama dediğim gibi olmayabilir de...

Hiç Mazda2 incelemedim ki; sigorta panelinin yerini söyleyebileyim...

:(

Bana verilen linkten ingilizce manueli indirmiştim. Oradan buldum sigorta kutusunu ve hangi sigortayı kontrol etmem gerektiğini. Bugün de açıp bakmayı planlıyordum ama...

İlk kazamı yaptım arkadaşlar.  :(  :'( :'(

Hem de 20 km hızla sakin sakin normal denecek bir yolda seyrederken. Arabanın sağ tarafını park halindeki  bir minibüsün sol arka köşesindeki varlığını anlayamadığım boru profile öyle bir sürttüm ki boydan boya... Minibüs sağlam ama ben pazartesi sabah servis yolcusuyum. Artık arabanın diğer sorunlarına da bakarız servise gidince.Kimbilir kaç gün aabasız kalıcam.

Bir insan arabasını bu kadar çok sevmeyecek, nazar değdi kesin öyle beğenerek baktımdı ki 5 dakika öncesinde. >:(

Cana geleek mala gelsin deyip kendimizi üzmüyoruz. Önümüzdeki günleri kazasız belasız umuyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun. Üzülmeyin ve canınızı sıkmayın bence. Minibüs yerine ne bileyim bir yayaya filanda çarpmış olabilirdiniz. Allah beterinden korusun. İnsan canı hariç herşeyin  bir telafisi ve çözümü var.  :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bana verilen linkten ingilizce manueli indirmiştim. Oradan buldum sigorta kutusunu ve hangi sigortayı kontrol etmem gerektiğini. Bugün de açıp bakmayı planlıyordum ama...

İlk kazamı yaptım arkadaşlar.  :(  :'( :'(

Hem de 20 km hızla sakin sakin normal denecek bir yolda seyrederken. Arabanın sağ tarafını park halindeki  bir minibüsün sol arka köşesindeki varlığını anlayamadığım boru profile öyle bir sürttüm ki boydan boya... Minibüs sağlam ama ben pazartesi sabah servis yolcusuyum. Artık arabanın diğer sorunlarına da bakarız servise gidince.Kimbilir kaç gün aabasız kalıcam.

Bir insan arabasını bu kadar çok sevmeyecek, nazar değdi kesin öyle beğenerek baktımdı ki 5 dakika öncesinde. >:(

Cana geleek mala gelsin deyip kendimizi üzmüyoruz. Önümüzdeki günleri kazasız belasız umuyoruz.

:-[

İyi haber ise; canınızın sağ olması, mal canın yongasıdır derler ama bazı durumlarda bırakın giden yongadan gitsin...

Büyük geçmiş olsun, daha beterinden Allah korusun.

:dua:

:nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim arkadaşlar. Bu daha da dikkatli olmak için iyi bir uyarıydı bana. Artık daha da özenli olurum trafikte. Kimse benim başıma gelmez diyemiyor ama olabilecekler için önlem almak da çok önemli. Kimseye bir şey olmadı bu en önemlisi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun :( Malesef trafiğe çıkınca sadece kendi yaptıklarından değil başkalarının yaptıklarından da etkileniyorsun. Bu yüzden hep tetikte olmak lazım ne kadar zor olsa da.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun  :( üzülmeyin sakın ,mal dediğiniz bir şekilde yerine gelir ..önemli olan sağlığımıza ve diğerlerinin sağlığına bir zarar gelmemesi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...