SeRcAn35

Mazda3 Sunroof
Mazda 3 Sunroof Sorunu

Bu konuda 44 ileti var

Merhabalar, 2010 Mazda 3 aracımın sunroof şu anda çalışmıyor, sorun 2. defa başıma geliyor, en son uzun yolda giderken arkadaşımın sunroof açık iken kapatma tuşuna basıp tuşu kapana kadar basılı tutması ve daha sonra sunroof birdaha çalışmadı taa ki servise götürene kadar, servise götürdüğümde resetlediğimizi söylediler daha sonra tuşların oradaki komple lambalarla birlikte olan yer sökülmüş falan bişiler yapılmış ama tam detaylı sormadım şimdi servise gitmeden sunroof u nasıl tekrar programlayabilirim.?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Google amca sağolsun... Bi şeyler buldum inşallah işine yarar da sorun çözülür...

Arkadaşalar motorun sorununu bugün çözdük. Megersem motor kitlemiş.Bugün motoru iyice dağıttım ve elektronik hocasıyla kurcaladık elektronik devrede sorun görünmüyor dedi. Zaten iki entegre ve bir sürü transistör var onlarda da fiziksel birşey görünmüyor dedi.Entegreninde korunması için entegre var dedi.Bu motorlarda bir sorun olması biraz zor dedi.Motora giren jakı kontrol etti elektrik her iki yöndede olamaması gereken yerdede var dedi. Muhtemelen kilitlenmiş gibi dedi. Servise götürdüm servistede motor arızalı dediler sonra baş tekniksiyen geldi "sunroof sıkıştı şu anda dedim o yüzden açılmaz dedim. Tamam o zaman sorun anlaşıldı dedi. Sunroof yukarı açıktı ve uzun süre açma butonuna bastı ( zaten tek yön çalışıyordu) Biz o kadar uzun basmadık. Çünkü korktuk kızağa falan zarar verir diye.Servisteki usta baya uzun bastı bir anda sunroof aşağıya inmeye başladı butondan parmağını çekmeden sunroof yatayda geriye gitti sonra geri öne geldi sonra yukarı açıldı kapandı. Tamam hocam sorun kalmadı dedi. Dağıttıklarımı geri topladılar  Borcumuz ne kadar dedi. Gerek yok hocam dedi. Teşekkür ettim çıktım geldim.

Çok şükür bu sorunuda çözmüş oldum.

Saygılarımla.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.fordclubtr.com/forum/topic/223553-sunroof-motorunu-bozduk/

Alıntıdır...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bir beğeni bile yeterli olurdu bırakın teşekkürü... Böyle olunca insanın şevki kırılmıyor değil...

Heralde yorum olarak bundan böyle "google"a yaz bulursun demek düşüyor... Ya da bazı üyeler gibi sadece forumu izlemek...

>:(

Umarım sorununu ancak serviste çözersin demekten başka bir temennide bulunmak istemiyorum...

:sopa:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Belki okumamıştır soru sahibi :) alınganlığa gerek yok :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Belki okumamıştır soru sahibi :) alınganlığa gerek yok :)

Forumda en son dün aktif olmuş, açtığı konuyu okumama gibi bir durum olur mu?

Eğer öyleyse o daha da fena değil mi?

Forumculuk bu değil? Alınıyorum bu şekilde davrananlara...

:fiuw:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bir süre sonra insan alışıyor. Ona olmasa bile ileride aramalarda çıkar, elbette birine faydası dokunur ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bir süre sonra insan alışıyor. Ona olmasa bile ileride aramalarda çıkar, elbette birine faydası dokunur ;)

İşin tek tesellisi de; iyi kişilerin çoğunlukta olduğunu düşünerek foruma bir şeyler yazmak...

:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Forumda yazıyoruz ama kimin ne zaman faydalanacağını bilemeyiz. Hayır hanenize yazılıyor eminim hayırsızlara rağmen :) canınızı sıkmayın ;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Forumda yazıyoruz ama kimin ne zaman faydalanacağını bilemeyiz. Hayır hanenize yazılıyor eminim hayırsızlara rağmen :) canınızı sıkmayın ;)

Ben de bu düşüncedeyim, yoksa çoktan seyirci tribünlerinde yerimi almıştım... Bu ikinci çünki...

:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Forum üyelerinin, profil istatistiklerine, "hayır" haneside konsa güzel olur o zaman :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Forum üyelerinin, profil istatistiklerine, "hayır" haneside konsa güzel olur o zaman :)

O hane bir yerlerde mevcut zaten...

;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bir beğeni bile yeterli olurdu bırakın teşekkürü... Böyle olunca insanın şevki kırılmıyor değil...

Heralde yorum olarak bundan böyle "google"a yaz bulursun demek düşüyor... Ya da bazı üyeler gibi sadece forumu izlemek...

>:(

Umarım sorununu ancak serviste çözersin demekten başka bir temennide bulunmak istemiyorum...

:sopa:

Daha yeni okuyorum, bir teşekkür meselesi bu kadar uzamamalı ! aktif olup konuyu okumuş olabilirim veya okumayabilirim ama açıklamasınıda yapayım başka bir arkadaş girmiş benim pc de bir şeye bakmak için, o da yazmamış ama ben yinede teşekkür ediyorum da yazdığınız şey bi işime yaramadı zaten ama yinede tekrar teşekkürler, sorunu serviste gösteririm.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Daha yeni okuyorum, bir teşekkür meselesi bu kadar uzamamalı ! aktif olup konuyu okumuş olabilirim veya okumayabilirim ama açıklamasınıda yapayım başka bir arkadaş girmiş benim pc de bir şeye bakmak için, o da yazmamış ama ben yinede teşekkür ediyorum da yazdığınız şey bi işime yaramadı zaten ama yinede tekrar teşekkürler, sorunu serviste gösteririm.

8:)

Sitemim forum çerçevesinde kaldı zaten... Geçmiş olsun kolaylıklar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende de çalışmama problemi oldu servise götürdüm sigorta değiştiler halloldu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende bugün oldu durduk yere.şu an sadece yukarı doğru açma tuşu çalışıyor.basılı tutarsan yukarı kaldırıyor fakat geri kapatmaya bastığımda tuşlar çalışmıyor.basılı tuttuğumda yukarı açma tuşuyla komple açıyor komple kapatıyor fakat diğer hiçbirşey çalışmıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende bugün oldu durduk yere.şu an sadece yukarı doğru açma tuşu çalışıyor.basılı tutarsan yukarı kaldırıyor fakat geri kapatmaya bastığımda tuşlar çalışmıyor.basılı tuttuğumda yukarı açma tuşuyla komple açıyor komple kapatıyor fakat diğer hiçbirşey çalışmıyor.

Bir üstte yazmış olan arkadaş gibi sigortaları kontrol et, sistemi resetle (nasıl olacaksa artık)

:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

valla dayanamadım indim uğraştım baya hallettim canavar gibi oldu.bu foruma minnettarım yahu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

valla dayanamadım indim uğraştım baya hallettim canavar gibi oldu.bu foruma minnettarım yahu.

Nasıl çözdün yaz, başkaları da sana minnettar olur belki...

Geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

açma tuşuna basılı tuttum oomadı,kapatma olmadı.yukarı açma ile her fonksiyona  getirdim, daha sonra basılı tuttum bi kapandı açıldı.bu dag sonra diğer tuşlar aktif hale geldi.yalnız basılı tuttuğunuz anda sunroof kapanana kadar tuştan parmağınızı kaldırmayın,kaldırırsanız işe yaramıyor,tekrar kendi kapanana kadar basılı tutun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilen arkadaşların bu konuda yardımlarını bekliyorum.Sorun şu 2010 model mazda 3 sahibiyim.Geçen akşam anahtardan sunroof ve camları açtım.Camlar açıldı sunroof 4 cm açıldı ve kaldı.Sonra kapatmak için tuşlarına bastım tepe lambası kısmından takur tukur sesler geliyordu.Sunroof açılması ve kapanması için gerekli süre çalışıyor ama camda en ufak bir hareket sağlayamıyordu servisi aradım en kötü komple mekanik değişim için 2500 işçilik dahil fiyat verdiler.Bende sinirlendim dedim ben size 5000 vereyim arabamı 2013 modeliyle değiştirin... :kafa: :kafa: Bu sorunu nasıl çözerim 15 dk öncesine kadar çalışan sunroof'a ne olmuştur.Ne önerirsiniz?

Ufak tefek sorunlar arka arkaya sıralanınca gittim kurban kestim.Umarım kazasız belasız sorunsuz kullanırım...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.