harra

Gösterge Arızası Km ve Devir Saati Çalışmıyor Mazda 323

9 ay önce 99 3.23 glx aldığımda aracın tek sorunu gaz kesmesi-teklemeydi ve kayseri de tartarini ye bakan tek yere 4-5 defa gitmeme rağmen bu sorun hallolmadı.bujiler değişti kabloları da tabi. ama yine sorun devam etti. bu sorunun üstüne bir de gaz kesme-tekleme yaptığı esnada(lpg de giderken tabi)sanki gaz bitmiş gibi dıt dıt ötmeye başlıyor..bi süre böyle devam edip elimle benzin-lpg ,lpg -benzin geçişleri yaparak yola devam ediyorum.bu sorun zaman zaman devam ediyor.

asıl konu yaklaşık 3 aydır gösterge ekranım(km saati, devir,hararet) bi çalışıyor bi çalışmıyor.çalıştığı zamanlarda da aracın kaç binde olduğunu gösteren büyük km saati çalışmıyor(ekranda-------- bu şekilde).kayseride övülen bi elktrikçiye gittim.saati söktü ve gerekli leğimleri yaptığını söyledi ancak saat yine aynı.peşinden kalorifer de çalışmamaya başladı...

tüm bunlar ve forumda okuduklarımı bir araya getirdiğim zaman elektrik ya da elektronikle ilgili bi sorun olduğunu farkettim.ama formda yazılanlar biraz kafa karıştırıyor.özetle işin içinden çıkacak kayseride bi usta bulamadım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gazdan benzine geçme konusunda şunu söyleyebilirim; gaz basıncı düşük kalıyordur ve lpg azalınca basınç düşünce sistem lpg yi çekemediği için veya siz fazla yüklendiğiniz için benzine otomatik olarak geçiyordur...

Bunun üzerinde yoğunlaşırsanız sorun çözülebilir...

Diğer sorun için çok iyi bir elektrik ustası bulmanızı veya servise götürmenizi tavsiye ederim.

Geçmiş olsun, kolaylıklar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

"lpg azalınca" meselesini aynen test ettim.depoyu doldurduğum zaman da aynı durum geçerli.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

"lpg azalınca" meselesini aynen test ettim.depoyu doldurduğum zaman da aynı durum geçerli.

O zaman basıncı hepten düşük demektir, sen bu konuyu bi araştır ve lpg servisine bir danış... Basınç ayarlarıyla ilgili olabilir...

Değilse eğer, o sinyalin neden geldiğini sor ve izahını almaya çalış. Neticede o bir arızadır, olumsuzluktur...

;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Allah 'a şükürler olsun gösterge sorununu hallettim arkadaşlar. epey aramalar sonunda adam gibi bir elektronikçi buldum kayseride ve sorun çözüldü.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Devir saati calismiyor..

Konyagi acinca 2 milim bi oynama yapiyor ama sonrasinda tik bile demiyor 2 yildir kullaniyorum ama bi cozumu varsa ii olur...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayirli gunler.

Lpg aldiktan sonra gunluk km sayacini sifirladim arac hareket halindeydi ve aracin km gostergesi durdu su an calismiyor.

Hiz gostergesi ve gunluk km sayaci calisiyor.acaba ne olabilir kendim halledebilirmiyim.aracimin km si orjinal,tamir ederken sayac numaralari ayni kalmasini istiyorum. Tamir esnasinda numaralar degisirmi

Lutfen yardim:(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.