Jump to content

Mazda 3'den bir ust sinifa gecis icin tavsiyeleriniz

MFSX

Asagidaki araclardan hangisini tavsiye ediyorsunuz ?  

33 oy

1. 1. Asagidaki araclardan hangisini tavsiye ediyorsunuz ?

• Skoda SuperB
      3
    • VW Passat CC
      5
    • Volvo S60
      13
    • Toyota Camry
      12

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaslar bir sure once FX37 aracimi sattim.Simdilik cx5 ve mazda 3'e biniyoruz.Rusya sartlarina gore Mazda 3 u degistirmenin zamani geldi de geciyor bile. Ayni zamanda evi degistirdigimizden butce biraz kuculdu ve D segment araclar arasinda bircok test drive yaptim. Aklimdaki araclar asagidaki gibi. Tavsiye ve fikirlerinizi esirgemezseniz sevinirim.

Honda Accord sevdigim kullandigim bir arac ancak Rusya'da yedek parcasi gereksiz pahali ve de servisi hakkinda tum yorumlar kotu o yuzden Honda'yi direkt gectim.Kia Optima varyant olabilir di ancak test surusunden sonra onu da gectim. Hyundai Sonata ve Hyundai Grandeur'u da onumuzdeki gunlerde test edecegim. Simdilik test ettiklerimden bahsedeyim biraz..

SKODA SUPER B :

2.0 TSI (200 bg)

fiyat 42.000 USD

78mjw.jpg

78mkg.jpg

78mkt.jpg

VW PASSAT CC:

2.0Turbo (210bg)

fiyat: 50.000 USD

78mq2.jpg

78mqg.jpg

78mqw.jpg

VOLVO S60:

T4 Summum 1.6T (180 bg)

fiyat 45.000 USD

78mvu.jpg

78mw6.jpg

78mwp.jpg

TOYOTA CAMRY:

2.5 (181bg)

fiyat 44.000 USD

78myv.jpg

78mz7.jpg

78mzw.jpg

Test ettigimde Hyundai Sonata ve Grandeur'u da ekleyecegim.

P.S: Denedigim araclarin Passat CC haric tamami full ya da full e en yakin versiyonlar.Turkiye'de versiyon isimleri ayni olmadigi icin ozellikle yazmadim. Araclarin fiyatlari birbirine yakin.Passat CC 'nin orta versiyonunu kullandim ama icinde rahat ettigimi soyleyemem.Sadece dis gorunusune hayran oldugum icin bir denemek istedim.Ayrica diger araclar gibi full olan CC'nin fiyati zaten sifir km mercedes E serisi fiyatinda. İclerinde bana en konforlu ve beklentilerimi tamamen karsilayan arac Toyota Camry. Servis,fiyatlar dahil. Ayrica kullandigim ve almayi planladigim versiyonu da Business class olan full+full versiyonu.

PS 2 :) Listede mazda 6 yok. Cunku ; 1- Zaten bir Mazda cx5 imiz olacak her sekilde ikinci Mazda'ya gerek yok diye dusundum. 2- Yukarida bahsettigim tum araclar Mazda 6'dan daha iyi surus zevki verdi.Mazda 6 ,Mazda 3'un biraz genis hali sadece baska hicbir artisi yok maalesef.Ayrica 2.5 lt lik sport versiyonu bile motor olarak tatmin edici degil :( 3- SAgolsun Burak'da uyardi bu konuda.. Yeni Mazda 6 skyactive ile gelecek gibi yakinda. Bu kasayi alip sonra "vah,tuh" demek istemiyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim tercihim ,

1 - Toyota Camry

2 - Volvo S60

Passat CC yi hiç düşünmeyin ,bizim arkadaşlar dükkana deneme için getirdiklerinde daha binerken neredeyse boyun fıtığı oluyordum.Standart (175 -180 cm) boyda birinin o araca binmek için başını neredeyse 90 derece yatırması gerekiyor  :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim tercihim ,

1 - Toyota Camry

2 - Volvo S60

Passat CC yi hiç düşünmeyin ,bizim arkadaşlar dükkana deneme için getirdiklerinde daha binerken neredeyse boyun fıtığı oluyordum.Standart (175 -180 cm) boyda birinin o araca binmek için başını neredeyse 90 derece yatırması gerekiyor  :(

Tesekkurler. Size katiliyorum. Ayrica direksiyon bos ve buyuk olusu ile o araca yakismamis diye dusunuyorum.Koltuklar da her ne kadar iyi olsa da bu , asiri derecede kavriyor insani :) Yine de listeye ekledim cunku gercekten disaridan mukemmel gorunuyor! hatir icin cig tavuk misali )))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim sıralamam

1- Mazda 6 (Bitanede bundan olsun, çok sportmen bir tasarım)

2- Volvo (Sportif duruyor bunlarda)

3- Toyota Camry (Yer uçağı gibi duruyor)

Skodaya girme derim, tasarımıda kaymakam aracı gibi  hem göründüğü gibi de değilmiş bu araçlar binince memnun kalmadım. Voswagende onun aynısı değil mi ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Volvo'nun önü bence kötü. Görsel olarak beni rahatsız ediyor . Bir de turbo da olsa 1.6 motor bana  çok zevk verir gibi gelmedi.

Toyota'nın görünümü daha güzel. Motor atmosferik sanırım çünkü hacim yüksek güç daha az. Japon olması belki sorunsuzluk açısından daha iyi olabilir. Tabii turbo olmaması da avantaj olabilir.

VW grubu sanırım orada da burada olduğu gibi emsallerinden pahalı. Servis problemi felan da varsa Superb de elenir.  Görünümü biraz daha düzgün olsa listenin başına oturabilirdi Superb.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim sıralamam

1- Mazda 6 (Bitanede bundan olsun, çok sportmen bir tasarım)

2- Volvo (Sportif duruyor bunlarda)

3- Toyota Camry (Yer uçağı gibi duruyor)

Skodaya girme derim, tasarımıda kaymakam aracı gibi  hem göründüğü gibi de değilmiş bu araçlar binince memnun kalmadım. Voswagende onun aynısı değil mi ...

Yok Emre ya , Mazda 6 deme )) inan superB bile her sekilde daha mantikli :) Darilmaca kizmaca olmasin Mazda forumu da olsa yalan konusmam )) Passat asagi yukari ayni SuperB ile , ama Passat CC daha bir baska )) İnsallah yeni Mazda 6 alayinin pabucunu dama atar ne diyeyim )) su an icin gorunusten ibaret benim gozumde tum cekiciligi )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim komşu 90. yıl Mazda3'ünü satıp Mazda 6 aldı , cantlar vs araç otoparkta yakıyor diğerlerini...Öve öve bitiremiyor aracını yıllardır Mazda binmesine rağmen...

Jaguar varsa oralarda onlarada bir bak derim, bu aralar2.2 dizel XF lerle gezmeye başladı Mercedes alamayanlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben tercih etmiş olsam

Mercedes C180 Çok şık ve Spor bir otomobil.

Volvo S60 ( İlk çıktığı günden beridir, kasası olsun, içi dışı herşeyini çok beğendiğim spor duran bir otomobil.

Mazda 6 Tamamen duygusal :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim komşu 90. yıl Mazda3'ünü satıp Mazda 6 aldı , cantlar vs araç otoparkta yakıyor diğerlerini...Öve öve bitiremiyor aracını yıllardır Mazda binmesine rağmen...

Jaguar varsa oralarda onlarada bir bak derim, bu aralar2.2 dizel XF lerle gezmeye başladı Mercedes alamayanlar :)

XF i ben de begeniyorum ama maalesef 60.000 USD nin ustunde fiyati.Onumuzdeki 1 yil kredi odemem gerek o yuzden simdilik asiyor beni :) 50.000 i kesinlikle gecmeyecegim! :) Emin ol Marka  olarak Mazda'dan inanilmaz memnunum her sekilde ama zaten bir Mazda cx5'imiz var.Ayrica FX 37 den indikten sonra adam gercekten konfor ve hiz ariyor..iste o mazda 6 da yok ))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben tercih etmiş olsam

Mercedes C180 Çok şık ve Spor bir otomobil.

Volvo S60 ( İlk çıktığı günden beridir, kasası olsun, içi dışı herşeyini çok beğendiğim spor duran bir otomobil.

Mazda 6 Tamamen duygusal :)

C180 ilk dusundugum alternatifti.Bu yuzden yeni yilda İzmir'e gittigimde sixt'den 11 gunlugune kiraladim 2012 Mercedes C 180. Cok hos..neticede Mercedes! :) ama arkadan iter arac olusu kisin oldukca zor Rusya'da buz/kar uzerinde :) ayrica istedigim ozellikteki C 180 60.000 dolari biraz geciyor.. Soz verdim kendime daha fx37 yi alirken.. 4 Matic bir Merso alicam! hele su krediden bir kurtulayim ! ))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yazmayi unutmusum.. Mazda 6 istemememin sebeplerinden biri hatta en buyugu de Mazda 6'nin artik Rusya'da yapiliyor olusu ! )) Ruslar bile almaz Rus'un topladigi arabayi daha ne diyeyim )))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla bende kendime söz verdim xdrive bavyeralı alcam :)

bence toyota camry kesinlikle.s60ile  sınıf farkı var hem 1,6 camry 3.5  , cc ye binerken  sanki biri enseme vuracakmış gibi oluyor :) ve yılardır değişmeyen passatın içinin 2012 model araca ufak makyajla be analog saatle sunulmasını hiç anlamıyorum amaç ne , superb ile camry arasında kalmam bile :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla bende kendime söz verdim xdrive bavyeralı alcam :)

bence toyota camry kesinlikle.s60ile  sınıf farkı var hem 1,6 camry 3.5  , cc ye binerken  sanki biri enseme vuracakmış gibi oluyor :) ve yılardır değişmeyen passatın içinin 2012 model araca ufak makyajla be analog saatle sunulmasını hiç anlamıyorum amaç ne , superb ile camry arasında kalmam bile :)

Camry'nin 2.5 lt 181 bg olan versiyonunu istiyorum. 3.5 Lt ye gerek bile yok gercekten yer ucagi bir alet cunku 2.5 Lt olani bile :) S60 in kendine ozgu bir agirligi var, o yonu beni cok etkiledi.Kullanirken de guclu ve her an her istege aninda tepki verebilen bir otomobil. Guzel varyant bence :)

Bu arada , Turkiye'de Camry varmi yahu ? Maasallah anliyorum ki benden iyi taniyor herkes Camry'i ! ))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

volvo s 60 sunulan tercihler arasında ki seçimim

ancak tercihler daraltılmış şöyle geniş geniş sunsanız

rusya gibi kış ülkesinde audi' ye bir şans verseniz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

volvo s 60 sunulan tercihler arasında ki seçimim

ancak tercihler daraltılmış şöyle geniş geniş sunsanız

rusya gibi kış ülkesinde audi' ye bir şans verseniz :)

Tesekkurler oncelikle tavsiye icin. Az once internetten baktim da , full A4 alabiliyorum 1.8T - 160bg. 48-50.000 USD civarina. İsyerinde surekli kullaniyorum 2011 A4 zaten. Sanirim o yuzden istemedim )) hatta dusunmemisim bile! bunu sizden Audi'yi duyunca fark ettim. Guzel alternatif,neden olmasin. Ben A5'i her sekilde daha cok begeniyorum ama onun base hali bile 50.000 USD ustunden basliyor maalesef ))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uzunluk olarak Toyota 4,8 m ,  Volvo 4.6 m daha , Toyota uzun biraz ama manevralarına da bi bakmak lazım, trafikte manevrası kısıtlı araçlar sıkıntı yaratıyor dolayısıyla kullanım rahatlığına bakarak karar vermeli...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...