Jump to content

Mazda3 Tavsiyesi

tirexxerit

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhabalar,

Mazda3 almayı planlıyorum ve daha önce hiç araba almadım. Hollanda'da yaşıyorum bir süredir. 2004 ya da üzeri bir sedan,düz vites bakıyorum. Okuduğum kadarıyla bu araçlarda triger kayışı yok.Birkaç hafta içinde birkaç araç galerisi ya da servisi gezicem. Almadan önce dikkat etmem gereken konular varsa püf noktalar şuna dikkat et vs gibi çok memnun olurum.

Araçlardan pek anlamadığım için gidince bir yerinde belirgin bir sorunu yoksa anlamayacağım muhtemelen. 2004 modelerde şöyle bir sorun var şu model al gibi önerileriniz olursa da sevinirim.

Örneğin http://www.autoscout24.nl/Details.aspx?id=214416127 şu adreste bir araç var. Mazda 3 1.6 Executive modeli var bu Executive'in diğerlerinden farkı nedir?

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Genco.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

genco kardeş avrupada satılan modeller ile buradaki modeller donanım olarak aynı paketlerde olmadığı için o konuda yorum yapamayacağım. En dolusu nasip olsun diyeyim.

mazda 3'lerde bildiğimiz ahım şahım kronik bir sorun yok. bakımlı olan, kazasız , temiz her araç seni üzmeden yıllarca daha götürecektir. sadece km'si gelen bakımlarınıza dikkat edin o kadar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanıt için teşekkür ederim. Biraz önce http://tinyurl.com/d4erwxk adresindeki 1.6I SPORT EXECUTIVE 2006.2  aracını gördüm. Araç 121 bin KM de ve ilk sahibinden ve servis satıyor aracı. Servis aracı olmasına dikkat ediyorum zira bakımları zamanında yapılmış oluyor. Mazda için 120 binin pek yüksek bir rakam olduğunu sanmıyorum yanlış bilmiyorsam.  Aslında aile için alıyorum ama bu spor tipinde çocuk sorun yaşar mı bilemiyorum.

Türkiye'de olsam en azından çevreden tanıdık anlayan birilerini götürüp baktırabiliyoruz

ama burada biraz çekincelerim var ya da şansımıza deyip alacağız:)

Google translate'in çevirdiği aracın donanımları ise aşağıda:)

ABS

Hava Yastıkları

Sürücü koltuğu yükseklik ayarı

Gövde renginde yan aynalar

Gövde rengi tamponlar

Arka koltuk (eşit parçaya) bölme

Elektrikli ön kapı camları

Perde hava yastıkları

Yükseklik ayarlı direksiyon simidi

alaşım jantlar

Doğumda Yeni Muayene

Radyo hazırlığı

takometre

Onlar hava yastıkları

Arka katlama

Otomatik iklim kontrolü

Yol bilgisayarı

dış sıcaklık göstergesi

Anahtarsız giriş

Arka koltuk (eşitsiz paylaşımı) Bölünmüş

renkli cam

Arka koltuk başlıkları

Deri direksiyon simidi

Ön sis farları

radyo

hidrolik direksiyon

çekiş kontrolü

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Google translate'in çevirdiği aracın donanımları ise aşağıda:)

ABS

Hava Yastıkları

Sürücü koltuğu yükseklik ayarı

Gövde renginde yan aynalar

Gövde rengi tamponlar

Arka koltuk (eşit parçaya) bölme

Elektrikli ön kapı camları

Perde hava yastıkları

Yükseklik ayarlı direksiyon simidi

alaşım jantlar

Doğumda Yeni Muayene

Radyo hazırlığı

takometre

Onlar hava yastıkları

Arka katlama

Otomatik iklim kontrolü

Yol bilgisayarı

dış sıcaklık göstergesi

Anahtarsız giriş

Arka koltuk (eşitsiz paylaşımı) Bölünmüş

renkli cam

Arka koltuk başlıkları

Deri direksiyon simidi

Ön sis farları

radyo

hidrolik direksiyon

çekiş kontrolü

Konuyla tamamen ilgisiz benimkisi... çeviri komedisine takıldım ben sadece...

;D

Şimdiden de; hayırlı olsun.

:nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağolun almadık ama çabalıyoruz:) O doğumda yeni muayene ise cidden komik olmuş.

Asıl anlatılmak istenen sanırım teslim sırasında yeni muayene yapılması:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fazla bir fiyat farkı yoksa en az 2007 model almanızı öneririm, 2007 de makyaj gördü, bazı ufak tefek sorunlar giderildi, yakıt tüketimi düzeltildi vs. 2007 facelift olarak aratırsanız bulursunuz sanırım, yalnız makyajlı olmayan 2007 ler de olabilir, facelift olmasına dikkat edin..

Zaten servis bakımlı arıyorsunuz, bütçenizin yettiği en dolusunu almaya bakın, hayırlısı olsun...:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler Selman Bey. Aslında adresde verdiğim modelin üretim yılı 2007 görünüyor ama başlıkta 2006.2 yazmışlar o ne demektir bilmiyorum. Hafta içi firmaya gidip sormayı düşünüyorum. Benim görebildiğim yakıt tüketimi SV-T modellerinde biraz daha düşük.

Önemli bir konu bunların hiçbirinde DSC bulamadım. Türkiye'de dynamic diye geçen model burada yok ve hangi modele baktıysam DSC göremedim. Bir anlam veremedim.

Hafta içi firmaya uğradıktan sonra yorumlarımı iletirim. Araba almak zor işmiş:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Selam mazdacı arkadaşlar;

1998 model familia ile başladığım mazda serüvenine mazda 3 2005-2006 sport dynamic otomatik şanzıman almak istiyorum.Ancak öğrenmek istediğim kronik sıkıntıları varmıdır.

Otomatiği alınırmı birde lpg de sıkıntı çıkarıyor mu? familiadan lpg konusunda çok çektim.(Ama yinede doyamıyorum arabama)Magnezyum subab varmış sanarsam.

Birde Dynamic modelinin donanımlarını sıralayabilirmiyiz?

teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba öncelikli olarak sizin için hayırlısı olsun. Sormuş olduğunuz soruların cevapları, forumda ilgili bölümlerin altında fazlasıyla var. Özellikle Lpg konularını toparlasak,  ansiklopedi olur herhalde. Aynı şekilde donanım karşılaştırmaları da var.  Mazda 3 subapları diye de konumuz var.

Allah gönlünüze ve bütçenize göre bir Mazda 3 verir inşallah. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Merhaba öncelikli olarak sizin için hayırlısı olsun. Sormuş olduğunuz soruların cevapları, forumda ilgili bölümlerin altında fazlasıyla var. Özellikle Lpg konularını toparlasak,  ansiklopedi olur herhalde. Aynı şekilde donanım karşılaştırmaları da var.  Mazda 3 subapları diye de konumuz var.

Allah gönlünüze ve bütçenize göre bir Mazda 3 verir inşallah. Kolay gelsin.

Evet ben almadam hatim etmiştim  nerdeyse :D hatta subap sorunları nıda bile bile almıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selam mazdacı arkadaşlar;

1998 model familia ile başladığım mazda serüvenine mazda 3 2005-2006 sport dynamic otomatik şanzıman almak istiyorum.Ancak öğrenmek istediğim kronik sıkıntıları varmıdır.

Otomatiği alınırmı birde lpg de sıkıntı çıkarıyor mu? familiadan lpg konusunda çok çektim.(Ama yinede doyamıyorum arabama)Magnezyum subab varmış sanarsam.

Birde Dynamic modelinin donanımlarını sıralayabilirmiyiz?

teşekkürler...

Dynamic'i sıralamaya kalkmayalım bence...  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...