Jump to content

115.000km Bakımı İçin Tavsiye

Guest speedfan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar iyi günler,

2005 model 115.000kmde olan mazda 3 aracımı bu hafta bakıma sokucam acaba bildiğiniz özel servis var mı? ve parcaları daha ucuza alabılecegımız bi yer? yetkli servisin verdıgı fiyatlar biraz fazla geldıde yardımcı olursanız sevınırım

bakım 221 tl

ön disk ve balata degısımı 465 tl

otomatik şanzıman yagı 350 tl

v kayıs seti 580 tl

Edit: Acil ile başlayan mesajlar silinir bilginize.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İyi günler  Ekinciler otomotiv

Telefonu : 0212 568 69 45

Cep Telefonu: 0535 315 57 19

Firma Yetkilisi : Adem Ekinci

adres: Mimar Sinan Mah. 84 Sok No 12 Esenler metro yanı Opet benzinci karşısı  İstanbul ..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

suan calısır durumda bi sorunu yok

Yok "Acil" yazmışsınızda o yüzden bu soruları sorma gereği duydum. Genelde forumda üyeler "Acil " kelimesini, aracı arızalanıp yolda kalırsa, kaza yapıp hasar gören araçları olduğunda, yada araç ve can güvenliğinde risk oluşan durumlarda kullanıyorlarda. Sizinkide böyle bir durummu diye merak edip sordum. O zaman sizinki bir nevi periyodik, genel ağır bakım olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hangi servisten fiyat aldın ? Bunlar kampanya fiyatlari miymiş ? Malum su anda %20 indirim var

Ne kadar indirim olsa da, fiyatlar bizler için biraz afaki kalıyor dostum... Ben yetkili servisten aldığım rakamı buraya yazmak istemiyorum, gerçekten bizi aşıyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ne kadar indirim olsa da, fiyatlar bizler için biraz afaki kalıyor dostum... Ben yetkili servisten aldığım rakamı buraya yazmak istemiyorum, gerçekten bizi aşıyor...

aynen öle sadece şanzıman yagı ve degısımı ıcın 350 tl para istemelerı bence cok sacma birde %20 indirimli fiyatı:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

EVO'dan bu verilen fiyatların detaylarını alabilirsin. Daha doğrusu gideceğin her yerden alabilirsin veya almalısın. Böylelikle gerçek karşılaştırmaları yapabilirsin.

Şanzıman yağı değişiminde ücretin önemli bir kısmı yağa gider. Çok sık değişmediği için de kaliteli bir yağ kullanmakta fayda var.

Bildiğim kadarı ile servisler Mazda'nın ürettirdiği Dexelia şanzıman yağını kullanıyor. Eski aracımda bundan koydurtmuştum.

Bunun dışında servisler ile özel servisler arasındaki fiyat farklılıkların büyük bir kısmı ;

1. Orijinal yedek parça - muadil parça

2. İşçilik ücreti

farklılıklarından kaynaklanır.  Tercih kişinin kendisine bağle..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim de arabadan acayip sesler geliyor. kayış sesleri falan, debriyaja frene basınca sesler değişiyor arabada. anlamadım gitti.

şu v kayışı aklımı kurcalıyor. satan, yaptıran yok mu bunu?

bi ses verin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kayışı gözle kontrol edebilirsin. Çok ciddi çatlama varsa değiştirmekte fayda var ama genelde ses o kayışı geren kasnaklarda çıkabiliyor. Kontrol ettirmekte fayda var.

Sitede bununla alakalı birkaç konu olacaktı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şanzıman yağı değişiminde ücretin önemli bir kısmı yağa gider. Çok sık değişmediği için de kaliteli bir yağ kullanmakta fayda var.

şanzıman yağı nekadar dır ki?

http://www.hepsiburada.com/Liste/ProductDetails.aspx?productId=otm841509&categoryId=26005

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şanzıman yağında servisin önerdiği orjinal yağı tercih etmelisiniz bence. Eski otomatik Honda aracımı, özel serviste Şanzıman yağı değişirken bile Ustam orjinal yağı önermişti. Sonuçta uzun süreçte değişen bir sarf malzemesi, orjinal önerilen yağ daha mantıklıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bana verilen yetkili servis listesinde ATF de vardı, ben de bu ne diye düşünüyordum kaç gündür...

:D

Bana verilen fiyat 1 litre için 35 tl... 3 litre gittiğini düşünürsek 100 tl çok çok bir saat işçiliği sürse 100 tl de o eder toplamda 200 tl etsin hadi... Fazladan 150 tl yi nereden koymuşlar ki?

Ayrıca;

Dexelia yağı bildiğim kadarıyla Total üretiyor, ve bana verilen fiyat 4 Lt yağ için 140+işçilik+kdv yani filtreler ile birlikte yaklaşık maliyet çıkartıldı...

Buradan yazmak istemiyorum çünki bana verilen fiyatın 1/3 ü ile Shell Helix (Piyasaya sordum, Total'den iyi bir marka ve yağ) hava-yağ filtreleri ve bir takım NGK buji değişimini yaptırdım...

Orta gelir seviyesi birileri için fiyatlar yüksek ama orta üst sınıf gelir tabakası için araca verilmek istenilen bir rakam o kadar...

Daha önce de yazmıştım, serbest piyasa ekonomisi, gidersin analiz yaptırırsın, ekpertiz yaptırırsın, sana bir fiyat verirler, cebine ve arabana uyarsa yaptırırsın uymazsa başının çaresine bakarsın...

---------------------------

Bana aktarılan diğer bir konu da; Mazda Türkiye'nin sazı eline almasından sonra parça fiyatlarında fazla bir düşüş yaşandığı, Mermerler bu işi gerçekten kaka yapmış gitmiş... Bu piyasada kime bu konuyu sorsam herkes hemen hemen aynı fikirde birleşti...

Fakat;

Başka markalar ile karşılaştırıldığında fiyat/fayda oranı çok yüksek olan marka taştışmasız yine Mazda, Z rot orijinali 90 tl muadili 25 Tl Bunun farkını sorduğumda ise; muadil ile bir yıl sonra aynı sesi ön takımdan alacağım, ancak orijinal ile bu sesi aracı kullandığım sürece hemen hemen unutacağım söylendi... (yaklaşık 3-4 yıl)

:fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim yukarıdaki söylediğim de bu zaten. Kime gitmek istiyorsanız detaylı fiyat listesi alırsınız yaptıracağınız işlem için, sonra da benzer bir yerden alırsınız, karşılaştırıp ona göre karar verirsiniz.

En mantıklısı bu. Sonra ah vah etmeden önce biraz araştırıp soruşturmak en güzeli ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracının garantisi devam eden kişi, tercihe göre öncelikli yetkilisi servisi düşünür. Kimisi garantiyi dert etmez özele götürür. Devir artık araştırma, soruşturma devri. İnternet bu konuda veli nimet. Yetkili servisin bile verdiği fiyatı, bir başka yetkili servisten teklif alarak teyit edeceksin. Para kolay kazanılmıyor, para eskiden aslanın ağzında iken şimdi midesinde. O yüzden iyi araştırıp,iyi düşünüp karar vermek lazım. Ama her ucuz olan şeyede, balıklama atlamamak lazım.

Oldum olası sevdiğim iki söz var;

Ucuz etin yahnisi olmaz.

Ben ucuz mal alacak kadar, zengin değilim.

Elbetteki ucuz/hesaplı olupta kaliteli olan şeylerde var. Ama bunu iyi analiz etmek gerekli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...