MFSX

Tam da Satmak Üzereyken Kaza Yaptım :(

Bu konuda 49 ileti var

Dun aksam Moskova'nin en islek caddelerinden birinde bir Mercedes alev almis. yanina bile yaklasamamislar.. Bu yuzden caddede trafik resmen durmustu hem de tam is cikis saatinde. Trafikte beklerken Mitsubishi Grandis'in teki gelip direkt vurdu hizla arkadan ve ayagim frende olmasina ragmen suruklenerek ondeki Jeep Wrangler'a vurdum.. Cok sukur kimsenin sagligina bir zarar gelmedi ancak Grandis'in yasli surucusune " ne yaptiniz siz?" diye sordugumda aldigim " cok ozur dilerim,uyumusum!" cevabi kani beynime sicratti.. Duran trafikte hangi ara mesafe acti ve hizlanip frene bile basmadan gelip vurdu anlamadim.. Ama en cok canimi sikan nokta asagida fotolarda da goreceginiz uzre , Grandis'in sadece cizikle kazayi atlatmasina ragmen Mazda 3 un bu derece hasar gormesi :( Neyse , Allah beterinden saklasin..

7wnyu.jpg

7wnzf.jpg

7wnzv.jpg

7wp0b.jpg

7wp0n.jpg

7wp0y.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun Ferdi, belli ki Mazda tamponları yayaları korumak üzere tasarlanmış, Mitsubishi de Gladyatör arabası  gibi bişey,  Allah muhafaza...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Sen arada sıkıştığın için bu denli hasar görmüşsün. Eğer sen hareket etmemiş olsan muhtemelen Mitsubishi de zarar görürdü ama sen hareket edip bir de öndeki Jeep'e çarpınca hasarın katlanmış :(

Talihsiz bir kaza olmuş. Bir önceki aracımda benim de başıma gelmişti. Tam satmayı düşündüğüm gün kaza yapmıştım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun Ferdi. Sizlere bişey olmasında. Tam satacakken hakikaten sinir harbi yaşamışsın. O saatte ne uykuymuş yahu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

cok sagolun arkadaslar. Musterisi bile hazirdi ya.. bu haftasonu vermeyi planliyordum :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun :(  Allah beterinden korusun

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun Ferdi.... Arka hasarın fazla olmasının sebebi ayağının frende olması, gerçi ayağını frenden çeksen bu defa ön hasar artacak, aklınızda olsun böyle arkadan gelen bir dingilin duramayacağını tahmin ettiğiniz durumlarda önünüz boşsa ayağınızı frenden çekin..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sagolun arkadaslar, cok tesekkurler.

Selman abi salaklik bende , o kadar binek arac varken gidip Wrangler'in arkasina gecmisim. Arkadaki Stepne olmayaydi on izgara ve kaputu bari kurtarirdik :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu arada , cok sukur hava yastiklari patlamadi !! (gerci uzulsemmi sevinsemmi bu duruma bilemedim :) )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun Ferdi. Araba yamulmuş görünse de gerçekte çok hasar yok anladığım kadarıyla. Tampon plastik zaten, kaput ve bagaj kapağı da  düzeltilir. Yine de satış arefesinde iyi olmamış tabi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

on tampon komple degisecek

on mazda amblem

on izgara

far yikama (sol)

plaka tablasi

kaput (tam burundan darbe aldigi icin sanirim komple degisecek)

arka tampon komple degisecek

Bagaj kapagi (egildi.. degisir mi onarilir mi bilmiyorum ama kapagi acip kapayan sol hidrolik de egilmis ve normal calismiyor su an)

sol arka far (yerinden cikmis, bir kismi kirilmis)

simdi arkadaslar, benim aracin model kodu BK12 (Sporty Type) , Aracimin tum parcalarini orjinal kodlari ile bulabilecegim bir site,adres varmidir bildiginiz ? Bu konuda saglam calisip servise, sonra da sigorta sirketine gitmem gerek gercek masrafi ogrenip sonradan sigorta sirketi ile kavga etmemek icin.

VIN kodu : JMZBK12Z201821143

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. Allah beterinden saklasın...

Yetkili bir servisi arayın, bu parça kodlarını söyleyin, geniş bi vakitleri varsa size yardımcı olacaklardır... Yoksa da; mail atabilirsiniz...

Tampon ve dayanıklılık konusuna gelince;

Mitsubishi eğer size bütün tamponu ile vurmuş olsaydı emin olun ki; onun da farlarına kadar dağılırdı... Ama size hafif çapraz durumda vurduğu için tek noktasına basınç uygulanmış ve olan sizin aracınıza olmuş...

Bu kazaya bakarak araçların sağlamlığını ortaya koymak mantık hatasından ibaret olur.

Tekrar geçmiş olsun.

:nazar:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

geçmiş olsun :(

kuzu sana darılmış bence

sagolasin, uzun suredir saticam deyip kiyamiyordum.Dun esim de o halde gorunce once uzuldu agladi,sonra "saticam saticam dedin, al iste sana ceza verdi" dedi :) zamani geldi ama , malum Rusya'da hava ve yol sartlari..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hep böyle oluyor sanırım. Ben de satıcam deyince kaza yapmıştım ondan sebep 2. kez satmaya karar verince 2 gün yerinden kıpırdatmadım :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eskiler hep şöyle der;

"kulağı duymasın ama satılık"

Demek ki var bir şeyler.

;D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.