Jump to content

Yanlış mı Yapıyorum?

black_dynamic42
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arabanın tasarımı dikkat çekici olunca insanlar araçtan performans beklermiş gibi bakıyor ya da ben öyle hissediyorum :clap: :clap:

hal böyle olunca kendimi gaza yüklenmiş olarak buluyorum, çoğu zaman devir saati 7000e yaklaştığında vites değiştiriyorum,

bazende ben hala vites değiştirmeyince araba gazı kendisi kesiyor..

2. viteste 90ı görmeden vitesi değiştirmiyorum,zaten 91 olsun desen gazı kesiyor araç :fiuw:

0-100 denemedim ama bu şekilde aracım 90 km hıza ulaşması 10 saniyeye varmıyor bence..

bu şekilde kullanmak genelde 4000-6000 arası seyretmek araca zarar verirmi?

Birde lpg filtresini değiştirmek için gittiğim lpg yetkili servisi,aracın lpgsinin ilk montajda kaydedilmediğini,extra yağlama sağlıyan bir düzeneğin eksik olduğunu,bu şekilde kullanırsam aracın motorunda sorun olacağını söyledi...sizce ne yapmam gerekiyor  :dua:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arabanın tasarımı dikkat çekici olunca insanlar araçtan performans beklermiş gibi bakıyor ya da ben öyle hissediyorum :clap: :clap:

hal böyle olunca kendimi gaza yüklenmiş olarak buluyorum, çoğu zaman devir saati 7000e yaklaştığında vites değiştiriyorum,

bazende ben hala vites değiştirmeyince araba gazı kendisi kesiyor..

2. viteste 90ı görmeden vitesi değiştirmiyorum,zaten 91 olsun desen gazı kesiyor araç :fiuw:

0-100 denemedim ama bu şekilde aracım 90 km hıza ulaşması 10 saniyeye varmıyor bence..

bu şekilde kullanmak genelde 4000-6000 arası seyretmek araca zarar verirmi?

Birde lpg filtresini değiştirmek için gittiğim lpg yetkili servisi,aracın lpgsinin ilk montajda kaydedilmediğini,extra yağlama sağlıyan bir düzeneğin eksik olduğunu,bu şekilde kullanırsam aracın motorunda sorun olacağını söyledi...sizce ne yapmam gerekiyor  :dua:

Evet yanlış yapıyorsun... Belki sende bu araç çok büyük sorunlar çıkartmayabilir ama senden sonra satın alacak kişi hiç iyi temennilerde bulunmayacaktır emin ol...

:fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benzinli bir mazda motoru 6000 deviri geçmeden sorunsuz kullanılabilir ama 6000 in üstünde fazla süre kullanmamak daha iyi olur ama genede sorun olacagını sanmam.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorun neye göre olmaz??

3000 deviri geçmemiş bir motorla devamlı surette 6000 devirlerde kullanılan bir motor arasında illaki fark olur, illaki yüksek devirde kullanılmış motor ilk önce sorun çıkartır...

Size ne ben yüksek devirleri seviyorum, istediğim gibi kullanırım da diyebilirsin o ayrı.

:fiuw:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yüksek devir yapmak istediğiniz zaman PS3 ve bir direksiyon temin edin daha ekonomik ve emniyetli olur aksi taktirde fazla yakıt tüketiminin yanında aracın yağı kısa zamanda bozulur motor daha çabuk aşınır, birde yüksek devirli kullanımdan dolayı LPG kaynaklı doğacak subap sorunlarını da eklersek fatura yakında iyice kabarabilir...

Araç sadece sportif tasarımlı  4 kapılı bir halk aracı, Hyundai Coupe, Audi TT, RX8 gibi çift kapı performans aracı değil , insanların sizden performans göstermenizi beklediğini düşünmeyin, aracın hakkını zaten veriyorsunuzdur, emin olun kimse sizden fazlasını beklemiyordur...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim naçizane fikrim hb mazda3 bakınca böyle pek bir performans beklenecek bir görüntüde değil niye böyle bir fikre kapıldığınızı anlamadım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...