Jump to content

40 bin bakım hakkında..

cyilmaz78
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar bugun 39500 km de aracımı servise götürdüm. Bakım için yapılanlar.

+ yağ değişimi ( castrol magnatec 5-30v)A1/B1 performans değerli (+ Bor Power)

+ yağ filtresi (mazda )

+ hava ve polen filtreleri (mazda)

+ bujiler (mazda)

+ antifreeze eklenmesi

+ balata kontrol ve temizliği( balataların ömrü halen varmış)

eksik bir şey kalmış mı acaba??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

neden 5-30 yağ tercih ettiniz servis mi tavsiye etti tecrübelerinizle mi karar verdiniz elazığ o kadar da soğuk bir yer değil hele ki yaz mevsimindeyiz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

castrolun internet sitesinde ve yağ bayilerindeki tabloda önerilen yağ bu A1 ve B! performans degerlerini karşılıyor ayrıca dexelia için de 5-30v öneriliyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o zaman biz yanlış yapıyoruz ya da servisler farklı uygulamalar yapıyorlar neyse kazasız sürüşler dilerim

Forumda yağ önerileri kısmında arkadaşlarda 5-30v paylaşmışlardı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracınız düz vites galiba :) ben 36000 de değiştim ön balataları .

araca bor gibi katkılar kullanmanıza gerek yok bence. gereksiz kompresyon üretir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bugun 39500 km de aracımı servise götürdüm. Bakım için yapılanlar.

+ yağ değişimi ( castrol magnatec 5-30v)A1/B1 performans değerli (+ Bor Power)

+ yağ filtresi (mazda )

+ hava ve polen filtreleri (mazda)

+ bujiler (mazda)

+ antifreeze eklenmesi

+ balata kontrol ve temizliği( balataların ömrü halen varmış)

eksik bir şey kalmış mı acaba??

ne kadar ücret ödediniz acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu km deki arabaya ve bu kalitedeki yağa bor power falan karıştırmaya gerek var mı, bi keresinde hyundai de benim araca doldurmuşlardı 3 tane farklı katkı, kime sordunuz da koydunuz dedim, şikayet ettim ödemedim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu km deki arabaya ve bu kalitedeki yağa bor power falan karıştırmaya gerek var mı, bi keresinde hyundai de benim araca doldurmuşlardı 3 tane farklı katkı, kime sordunuz da koydunuz dedim, şikayet ettim ödemedim...

Göz boyama ve para tuzağı bunlar, 20-30 Bin Km deki araca Bor madeni yağı koymaya kalkıyorlar yada öneriyorlar.  Nereden nasıl para kazanırımın formülleri bunlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uzun araştırmalarım neticesinde Bor katkısı koymamaya karar verdim...

Aracım 203 bini yeni geçti ve 5 bin km de 1 litre yağ eksiltiyor, yağı yeni değiştirdim ve katkı koymadım, sakin kullanımla ben bu yağ yakmayı 7-8 bin km ye uzatarak tekrar yağı yenilerim diye düşünüyorum...

:nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

"Domestos" Sen kullanıyorum yada tavsiye ediyorum desen bir nevi anlarım. Niye aracın 200 Bin kim'yi devirmiş.Kullanmışsındır faydasını görmüşsündür vs. Ama o kadar düşük KM'deki araçlara bunu kullanmayı öneriyorlar ki anlamış değilim. Düzenli şekilde yağını suyunu değiştirdikten sonra bizim japon işlerine gereksiz diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

"Domestos" Sen kullanıyorum yada tavsiye ediyorum desen bir nevi anlarım. Niye aracın 200 Bin kim'yi devirmiş.Kullanmışsındır faydasını görmüşsündür vs. Ama o kadar düşük KM'deki araçlara bunu kullanmayı öneriyorlar ki anlamış değilim. Düzenli şekilde yağını suyunu değiştirdikten sonra bizim japon işlerine gereksiz diye düşünüyorum.

Kullanmak için bi sebep göremedim henüz... Kime sorduysam; 5 bin km de 1 litre yağ o kilometre ve lpg li araç için harika diyorlar, bu yüzden koymadım... Şimdi yağı değiştirdim ve sakin kullanıyorum, motoru sıkıştırmıyorum. Değişimden önce lifter sesi geliyordu nadiren şimdi, 1000 km oldu yağ değişeli ve o sesi duymadım hiç...

Gelişmeleri paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kullanmak için bi sebep göremedim henüz... Kime sorduysam; 5 bin km de 1 litre yağ o kilometre ve lpg li araç için harika diyorlar, bu yüzden koymadım... Şimdi yağı değiştirdim ve sakin kullanıyorum, motoru sıkıştırmıyorum. Değişimden önce lifter sesi geliyordu nadiren şimdi, 1000 km oldu yağ değişeli ve o sesi duymadım hiç...

Gelişmeleri paylaşırım.

son 3 arabamda bor power kullanıyorum,ozellıkle opel comboda yag eksıltmeyı ciddi sekılde kesmişti.

su an kı aracım 265bın km'de.12-13 bın km once motor yapılmıs.

bor power ekledıkten sonra motorun daha da sessız ve rahat calıstıgını  farkedebılıyorum,hiçbir işe yaramasa bıle  en azından psıkolojık bı rahatlama oluyor  ;)

dikkat edılecek bır sey var ki; bor power gıbı katkıları 4 yag degısımınde bır kullanmalısınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

son 3 arabamda bor power kullanıyorum,ozellıkle opel comboda yag eksıltmeyı ciddi sekılde kesmişti.

su an kı aracım 265bın km'de.12-13 bın km once motor yapılmıs.

bor power ekledıkten sonra motorun daha da sessız ve rahat calıstıgını  farkedebılıyorum,hiçbir işe yaramasa bıle  en azından psıkolojık bı rahatlama oluyor  ;)

dikkat edılecek bır sey var ki; bor power gıbı katkıları 4 yag degısımınde bır kullanmalısınız.

Bilgi için teşekkürler... Ben 7-8 bin km de 1 litre yağ yaktırırsam katkıya gerek duymam diyorum... Yağı yenilerim geçerim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bor için forumda farklı yorumlar mevcut ben ikinci kez koydum arabaya bı zararı yok yakıtta farketti mı derseniz de belki etmiştir degisiyor çünkü su an benzin daha ucuz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...