ertugdem

LPG'de Sabah Çalışmaması

merhaba arkadaslar benım 323 sedan bazı sabahlar lpgde calısmıyır lpg nın sarı lpg ısıgı yanmıyor ve tık tık tık dıye bır ses gelmıyor bende kırmızı ısıga gecıyorum yanı benzıne gecıyorum her zaman yapmıyor arada yapıyor ama ozellıkle sabahları oluyor aksam parkediyorum sabah bakıyorum kı lpg  de gaz gıtmıyor bende benzıne gecıyorum benzınde 5 dak calıstıktan sonra lpg ısıgı yanıyor lpg ye gecıyorum ama araz  1 dak boyunca  tıtreyerek calısıyor gaza basıp motorun normale donmesını beklıyorum be egzozdan dumanlar cıkıyor 1 dak sonra normale donuyor ondan sonra aksama kadar sorun cıkarmıyor

bu standart  bır hatamı yoksa benım aracta bakılması gereken bır yerler mı var bosa gidip  ustalarada para vermek ıstemıyorum  bılgısı olan yardımcı olabılır mı

tesekkurler

Edit: Tamamı büyük harften oluşan Başlık değiştirlmiştir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

sorunu buldum arkadaslar

sorun lpg anahtarındaymıs anahtarın kaplolarının tellerı azalmıs kopma olmamıs ama tel sayıları koparak azalmıs bende lpg anahtarındakı butun kaploları sırası ıle tekrardan bagladım ve sabah sorunsuz bır sekılde calıstı artık sorun yok .

sızınde basınıza boyle bırse gelırse lpg ısıklarından bırı yanmazsa kaplolarınıza bakın kesın temassızlık vardır

tskler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bu sabahları lpd de çalışmama ve geç çalışma durumunun sebebini çözmüş bulunmaktayım galiba;

Şöyleki ; Ben sabah ilk marşta epey bir çalışması için bekliyodum vede çalışması zaman alıyodu , artık önce bir kes marşa basıyorum,  motor 2 tur bile dönmeden kapatıyorum ve arkasından bir kez gaz pedalına basıp oto cikleyi aktif ediyorum, sonra tek marş çalışıyor, ciklede çalışıyor beraber,  buradan da anlaşılacağı üzere ilk marşta çalışmamasının sebebi lpg kesicisi gibi duruyor, yani kontağı açtığımızda tık sesinden sonra, birde marşa basarken açılan bir kesici var, sanırım biraz gecikiyor bu durum ve başta yazdığım gibi bir kes tıklatıp bıraktıktan sonra, tek marşta sorunsuzca çalışıyor, aynı problemi yaşayan varsa deneyebilir.

LPG ustasına soracam durumu bakalım ne diyecekler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben sabahları eksiye inmedikce hava tek marsta rahatca calistiriyorum, hava eksiye inince iki kez kontak aciyorum ikincisinde bi kez gaz verip gaza dokunmadan çalıştırıyorum karbüratör vakuma dayalı olduğundan bütün Kaçakları gidermenizi ve lpg ayarinda rolantiyi azicik açınız bu daha iyi cabuk girer motora yakıt ateşleme kusursuzsa tabi :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kaçak olup olmadığını ben araba rölantide çalışırken hava filtresinin ağzını kapatarak test ederim ve araba stop ederse sorun yok demektir aynen böle arabamda hava alma yok, rölantide iyi sadece sabah soğukken oluyor vede bunun sebebinin anlattığım gibi olduğunu düşünüyorum, atşelemede de sorun yok zaten olsa başka başka belirtiler gözlemlerdim.

Soralım bakalım neymiş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.