Mehmet Özdemir

Konya'nın ilk Mazda CX-5'i

Dün arkadaşlarla gezerken, 100 metreden ileriden gelen daha önce gördüğüm suvlardan farklı bir aracın geldiğini gördüm, yol hakkı benim olmasına rağmen, aracı yakından göreyim, neymiş bu diye önümden geçmesini bekledim, konya'da bir cx-5 ile karşılaşmayı beklemiyordum. araç iyice yaklaşınca videolardan ve fotoğraflardan gördüğüm cx-5 olduğunu anladım. araç gerçekten çok şık ve çok heybetli bir tasarıma sahip.

aracın sahibi formda üye midir, bilmiyorum ama kazasız belasız kullanır inşaallah.

bu arada konya mazda bayii zeki kaya otomotivi de, araç satışlarının bu kadar az olduğu bir dönemde cx-5 gibi bir otomobili, konya'da satabildiği için tebrik ederim.

konya'da mx-5, rx-8, mazda 2 gibi modelleri gördüm, şu ana kadar göremediğim modeller yeni kasa mazda 6 ve mazda 5.

cx51.jpg

cx52.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Vallahi tebrikler, görüpte ilk fotoğraflayan üyesiniz. :). Bu konunun bir ara bayağı bir geyiği yapılmıştı. Ben hatta ilgili konuda bahsetmiştim, Cx-5 görürsem inip fotoğrafını çekeceğim diye. Uzaylı görsem bu kadar şaşırmam ama Cx-5 görürsem şaşırır. Üşenmez fotoğrafını çekerim diyordum. :)

Allah sahibine bağışlasın.  :nazar:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mehmet Bey, görünüm olarak ix35'le kıyaslanabilir mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mehmet Bey, görünüm olarak ix35'le kıyaslanabilir mi?

siz söyleyene kadar böyle bir karşılaştırma yapmamıştım ama farlar gerçekten çok benziyor. ix35 de sınıfının yakışıklılarından, güzel bir araç. belki ilk görmemin etkisinden olacak, hepsinden daha yakışıklı göründü bana cx-5.

post-6672-141695288954_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet bende ilk anda ix35 e benzettim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende bayinin önündeki ix35 i cx5 sanıp sevinmiştim :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benzemez Kimse Sana şarkısı gitsin benden Konyalı CX-5 e...

Zamanında Triportörlerin cirit attığı düzlük Konyada şimdi Skyactive CX-5 ler dolanıyor, darısı tüm diğer illerimizin başına  :)...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konu cx lerden acilmisken birsey sorcam arkadaslar, Turkiye de cx-7 cx-9  yokmu ? hic kullanan denk gelmedi de birde forumda baslik olarak ayri bi bolumde gormedim bu modellere ait dikkaatimi cekti?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

CX-7 hiç gelmedi.

9'larda az sayıda geldi. (Kriz nedeniyle Rusların almadıklarını bize çaktılar)

Alanlar oldu. ama 2. elde dehşet bir şekilde düşük fiyatla satılıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

önceden mazda yetkili servisi olan, şu anda da özel servis olarak çalışan tuncay usta'dan edindiğim bilgiye göre, konya'da bir değil, iki tane cx-5 satılmış.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bayinin sahibinin aracı olmasın sakın bu araba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

plakalığın difüzörde olması daha iyi olmazmıydı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

CX-7 hiç gelmedi.

9'larda az sayıda geldi. (Kriz nedeniyle Rusların almadıklarını bize çaktılar)

Alanlar oldu. ama 2. elde dehşet bir şekilde düşük fiyatla satılıyor.

Sirf türkiyeye cakmadilar CX9'u almanyayada caktilar :)

Benim Arabayi aldigim bayi 2-3Tane satti. Gercekten cok güzel ve büyük ama 3.7l V6 Automatic yakiti bence yüksek oldugu icin, tahminen normal isci sinifi almamistir bu araci.

CX7 cok sayida var ama allahtan yinede VW Tiguan yada baska modeller kadar sık görünmüyor öncelikle 2.3l Turbo (MPS-Motoru) gelmisti sonra Dieseler cikti.

Asil Konuya dönelim CX5

Gercekten cok güzel bir arac ben kulandim 2.0l 165PS Mavi. Öncelikle 165PS bu kasaya biraz az diye düsündüm, ama yeni Skyactiv Motoru gercekten biraz sasirti beni. Düsündügümden daha dogrusu bekledigimden daha iyi hizlaniyor. Bose Sound System ve touch-Screen Navigationu cok harika. Kamera systemi ile araci Parktan geri cikarmasi yada 2 arac arasinda park yapmasi bile cok harika direksiyonu hangi tarafa cevirirsen hemen ona göre Touchscreen deki yardimci olan cizgiler ona göre sag yada sola dönüyor.

Gerceten cok güzel bir arac yapmislar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.