Jump to content

Park Sensörü Sorunu

kumsaati14
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar herkese selam. aracımın arka tamponunda boyanması gereken bir bölge vardı ve dün kaportacıya verdim. bu akşamda aldım. fakat park sensörünün çalışmadığını evin otoparkına park ederken anladım. boyayı yaptırdığım yerle henüz konuşmadım yarın konuşacağım. fakat önce sizlerden bilgisi olan varsa rica ediyorum bu konuda beni bilgilendirsin. park sensörü işlevini kaybetmişmi oluyor yoksa yenisinimi taktırmak zorundamıyım? teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oğuzhan benimde ilk aklıma gelen boyanmış olması ve boyanın kalınlığı gelmişti. Peki bu durumda geri vitese takar takmaz bippp diye ötmesi lazım değilmi. Yani nasıl geri viteste park etmeye çalışırken. Arkadaki bir cisime çok yaklaştığın zaman bipp diye öter ya. Sensör boyadan dolayı bir cisim var gibi algılayıp, ötmesi lazım değilmi.

Park sensörünün ekranı varmı en azından ekran ışıkları yanıyormu acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkürler ilhan. hayır park sensörünün ekranı yok. geri vitese attığımdada herhangi bir ikaz yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O zaman sanki bir temassızlık var bence. Aynı şey benim başıma gelmişti, benim park sensörüm mesafe ölçerli ekranlı. Ekran ışığı dahil yanmıyordu, küçük bir temassızlık olmuş hemen hallolmuştu.

Sizde de aynı durum olabilir, öbür türlü boyadan dolayı olmuş olsaydı,sanki sürekli öterdi park sensörü.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim araçlarda park sensörünü kapatmak için bir buton var, eski kasada da var mi bu buton bilmiyorum, küçük bir ihtimal ama, belirtmek istedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mehmet slm. bu boton tam olarak nerededir acaba.

bendeki araç 2010 model, sizinkinde de aynı yerde mi bilmiyorum. direksiyon simidinin arkasında bulunan butonlardan birisi, üzerinde "P" harfi var geri vitese takınca ledi yanıyor, iptale bastığınızda led yanmıyor ve geri vitese taktığınızda gelen biiip sesi gelmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugün boya işini yaptırdığım kaportacıya gittim olayı hallettiler. boya işlemi bittikten sonra sensörün soketini yerine takmayı unutmuşlar :) teşekkürler herkese.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Arkadaslar merhaba aracımı geri vitese takınca hemen cıkan biip sesi 5-6 saniye sonra cıkıyor ama park sesorunun calışmasında bi sorun yok bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.mazdaclubtr.com/31244/bakimdan-3-gun-once-cikan-aracin-geri-vites-sensor-ve-lambasi-bakin-ne-yapiyor/

merhaba, vitesin oradaki geri vites lambası switchinin oksitlendiğini ve temizlediklerini söylediler.

bir gün 3 sn sonra, bir gün 6 sn sonra bir gün hiç çalışmadı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Arkadaşlar ben 4-5 ay önce 2. el almıştım aracımı. Aracımda park sensörü vardı ama eski sahibi sesinden rahatsız olduğu için kablosunu çıkarmıştı. Bugün ben taktım. Park sensörü çalışıyor sanırım. Ses çıkarıyor ama sadece ses var, ne kadar mesafe kaldığı ile ilgili bir gösterge yok. Öncelikle aracım Mazda 3 Comfort modeli. Park sensörü orjinalinde var mı yoksa sonradan mı takılmış? Orjinal olsaydı göstergesi olurdu diye düşünüyorum. Ya da göstergesi var da ben bi nerde bilmiyorum. Bilgisi olan muhakkak çoktur. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sizin aracınız hakkında bilgim yok ama benim 2010 model aracımdada sadece ses var gösterge olmuyor orjinallerde diye biliyorum

2006 model benim aracım. Bende de sadece ses var, gösterge yok. Acaba göstergesi var da ben mi yerini bilmiyorum onu bir öğrenmek istedim. Yalnızca ses olmasının benim için hiç önemi yok. 3 metreden başlıyor ötmeye. Bana gösterge lazım kaç santimetre kaldığını görebilmem için. Önceki aracım (marka vermeyim belki site kurallarına aykırı olabilir diye) hatcback kısa bir araçtı. Bu sedan olduğu için daha alışamadım geri geri park etmeye. Tamam galiba yeterli ölçüde yanaştım diyorum, inip bir bakıyorum daha 1 metre var :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yapacak bir şey yok bipleme sesinin sıklığına göre ne kadar mesafe kaldığını anlayabilrisiniz :)

Daha yeni faaliyete geçirdiğim için pek deneme fırsatım olmadı. Bakalım biraz deneyim de işime yaramazsa ben de kablosunu tekrar çıkarırım artık ne yapayım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla ben 8 sene hatchback araç kullandıktan sonra sedana döndüm park işine hala zorlanıyorum. Hatta araçta geri kamerası var  :D

Kameradan bakıyosun çok mesafe var az geri gidiyosun duvara dayanmışsın  :fiuw:

Ses-kamera araca alıştıktan sonra işe yarıyor bence...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 10 ay sonra ...

mrb 3 gun once 2012 touring mazda 3 dizel aldim cok guzel ve hos bir araba.cevredekilerinde dikkatini cekiyo.soyle bir sorum olacak.arka tamponda park sensörler i var baktim kablolarida bagli fakat geri vites konumunda park ikaz sesi duymuyorum neden acaba.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mrb 3 gun once 2012 touring mazda 3 dizel aldim cok guzel ve hos bir araba.cevredekilerinde dikkatini cekiyo.soyle bir sorum olacak.arka tamponda park sensörler i var baktim kablolarida bagli fakat geri vites konumunda park ikaz sesi duymuyorum neden acaba.

direksiyonun sol tarafındaki ön konsolda park sensörü düğmesi var. Muhtemelen kapalı konumdadır. Bende aracı yeni aldığımda, çalışmıyor diye paniklemiştim :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...