Guest serseri83

Araç Kendi Kendine Gaz Veriyor (323 99)

selam benım 2ci aracım mazda 99 model 323 famila var.onu abim kullanıyor.gecen hafta aracla yolda ışıklarda bekler anıden motor kendı kendıne gaz verdı devir 6000 7000lere kadar cikti neyseki aracı saga cekıp motoru kapttık.bı sure sonra aynı olayı yaptı.eve zor geldık.arac durdugu yerde sıkıntı cıkarıyor hava sensörünün fişini çekince düzeliyor gaza yuklenınce stop ediyor.hava sensörü takılıyken debriyaja basınca devir kendı kendıne 3000 4000 kadar cıkıyor.hareket edince anıden duşuyor. arac benzinle çalısyor.yalnız şöyle bir durum var hava filtresi sıcakdan dolayı sertleştigi için bazı yerlerınde kırılmalar ve delınmeler mevcut.servisi aradık sadece hava sensörüne 750 tl gibi bir rakam istediler.hava filtresi ve borularıyla birlikte toplam 1500 tl :S. aracın debrıyajındakı sıvıcte bir problem olabilirmi yoksa hava sensöründeki bir sorun nedeniyle bu arızayı yaptı yardımlarınızı beklıyorum arkdslar servisler faiş fiyat uyguluyorlar onların 750 tl istedigi sensör ebayda 26$ herkes aracını aracın uzmanı servislerde yaptırmak ıster ama aylık gelırı 1500 2000 tl olan bır kısı onlarada okadar parayı veremez malunuz ev kirası cocukların masrafı v.s oyuzden buraya bu konuyu açtim hepinize şimdiden teşekkürler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aracının devrinin yükselmesi mantık olarak gaz yemesiyle alakalıdır. Hava sensöründen olduğunu sanmıyorum. Bence gaz kelebeğinin üzerinde 2 adet sensör var. Bu sensörlerin arızasından olabilir. Bu aracı bilgisayara bağlat öyle baktır. Hemen masraf yapma istersen adem ustayı bir ara derim. Antalyadasın istanbula gelemezsin sana bir çözüm bulabilir.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

teşşekkür ederim ilginize pazartesi görüşecegim kendısıyle.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.