Jump to content

Mazda 3 İle Kaza ve Sonrası

Rapsodi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ayın 11 inde istanbul ankara otobanında bolu-gerede ye 2 km kala önce bariyerlere carparak sonra bariyerlerin genişlemesi sonucu  bariyere kafadan carpma olmustur.sonra arac havanlandı ve takla atarak orta refuj icine oturdu kaldı. Olay bana göre büyük bir olaydı ve icinden cıktıktan sonra kardeşim ve bende fiziksel herhangi birşey olmaması tek sevincimiz oldu.  Aracın hicbir hava yastığının acılmaması en garibimize giden olaydı.

Neyse resimleri aşağıya  atacağım.Sizden öğrenmek istediğim bu hava yastığı sorunu ve bu şekilde aracımızı satmak istiyoruz. Bu konuda bilgisi olan varsa bilgilerini paylaşırsa sevinirim.

9pf7c.jpg

9pfb4.jpg

9pffw.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun.... Hava yastığı konusunda yorum yapma bilgim pek yeterli değil ama şunu söylemek istiyorum; kardeşim geçenlerde mercedes ml350 ile kaza yaptı; yaklaşık 60 ile giderken sol önden duran arabaya vurdu ve sağ/sol ön hava yastıkları açıldı. Arabada hasar çoktu ama ön mahalde birşey yoktu; sırf hava yastığı açıldığı için bütün kaburga kemikleri zarar gördü ve 2 haftadır ağrıları geçmedi... Bu hava yastığı faydalı mı yoksa faydasız birşey mi bilemedim doğrusu...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok büyük geçmiş olsun verilmiş sadakanız varmış. Eminiyet kemerleriniz takılıydı sanırım. Hava yastığı konusu gerçekten ilginç ne ön ne tavan hava yastıkları açılmamış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağolun. Emniyet kemeri takılı olmasaydı daha kotu sonuclar cıkardı herhalde.Kardesimin sol kaburga kemiklerinin alt tarafında ezilme oluştu.Tam emiyet kemerinin tuttugu yerden... Hava yastığı konusunda iyi mi kotu mu birsey diyemiyeceğim.8 adet hava yastıgının hiç birimi acılmaz yawww...

Sensorler konusu ise tam muallak.Aracın on tarafı nerdeyse tamamen dagıldı.Ben İtfaiyeciyim.Cok kaza gordum hepside değişik değişik aklın almadığı durumlar coktu. Maalesef birde bu eklendi artık :))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok büyük geçmiş olsun verilmiş sadakanız varmış. Aracınızın kaskosu yokmuydu? Zira araç perte ayrılır bu haliyle diye düşünüyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kasko yaptırmadım araca.Olsa perte muhakkak cıkardı herhalde.

Olayın ardından moralı yukseltme babında bir espri bile yapıldı kasko konusunda. 'Kaskonuz olsaydı siz böyle cıkamazdınız bu aractan ' diye.  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada ikitelli cıkmacılardan bir kac kişi ile görüştük.gelen giden oldu araca bakmak için. 7000 lira falan veren var. Maşallah aracın ölüsüde para ediyor iyi kötü  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aman sağ çıkmışsınız ya önemli olan o.

2 yıl önce benzeri bir kazayı eşim yaptı, kaskomuz vardı arabayı perte çıkardılar uğraştırmadılar bizi. Raslantıya bakın ki bizimde airbaglerimiz açılmadı...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İnşallah sensörlere darbe gelmediğinden dolayı açılmamıştır. Öbür türlü arızadan kaynaklı açılmadıysa, bir yandan kafada soru işareti bırakırken. Bir yandan da düşündüğünde hayırlı bir iş olmuş gibi. Arabadan yara almadan kurtulmuşsunuz, ne bileyim hava yastığı açıldığında bu durum değişip yaralanabilirdinizde. Her işte bir hayır vardıra yorun artık. Tekrar çok geçmiş olsun. Allah beterinden korusun. :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun.

Siz mutlaka gerçekte daha süratli bir kaza geçirdiniz. Ancak aracınızın önden aldığı darbe yaklaşık 40-50 km/h civarında full set bir kaza değerinde görünüyor. Bariyerler esnek olduğundan ve çarpma açılı gerçekleştiğinden dolayı, gerçek süratinizden daha az darbe etkisi almışsınız. Yine de güvenlik sistemini uyaracak olan darbe sensörleri üzerinde yeterli bir kuvvet oluşturması beklenebilirdi.

Araç içerisindeki herkesin kemerleri takılı mıydı?

Araçta airbag ışığı yanıyor muydu? Ya da daha önce hiç yanmış mıydı?

Aracınızın ilk kazası mıydı? Sizde ya da daha önceki sahibindeyken hiç önden kaza geçirip, onarıldı mı?

Bu arada ikitelli cıkmacılardan bir kac kişi ile görüştük.gelen giden oldu araca bakmak için. 7000 lira falan veren var. Maşallah aracın ölüsüde para ediyor iyi kötü  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kendim şu anda istanbulda değilim aracı istanbula cektirdikten sonra ben önce ankara gidip  sonra da ıspartaya geldim.  bakalım istanbula gelince detayları iyice öğreneceğiz. Almış oldugumda expertiz raporunda ufak kazalardan söz edilmişti o kadar.  Airbag ışıkları  ben aldığımdan beri yanmadı.Elektronik  hata söz konusu değil yanii... önde iki kişi emniyet kemerleri takılı şekilde yolculugumuz devam etmekteydi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle çok geçmiş olsun.

bu arkadaş da hava yastıklarının açılmamasından şikayetçi, araç 3 defa takla atmış. olayla ilgili de şöyle yazmış.

after one year searching for a car i selected mazda 3 , it was my dreams' car but i waked up on a disaster i had read before about mazda 3 it is the most stable car in its rank but it was illusion , my car turned round 3 times and air bags had not opened , thanks god that i still alive

i need clarification why air bags had not opened and how mazda to say this car is stable

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam büyük geçmiş olsun, gerçekten de büyük kaza atlatmışsınız. Allahtan arkada çoluk çocuk da yokmuş. Allah beterinden saklasın..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben geçen kış kaldırımdan hopladığımda yolcu yan yastıklar açılmıştı. üstelik yanda oturan kimse de yoktu :) o kazada açılması kadar burada açılmaması da ilginç olmuş.

çok geçmiş olsun  .. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok geçmiş olsun ,Allah korumuş.

Çıkmacılar konusunda  ise verilen fiyat fena değil.Ben bu yılbaşında bizim arkadaşa çok daha az hasarı olan 2006 mazda 3 ü 12 bine almıştım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...