Jump to content

Mazda 3 Hayal Kırıklığı mı?

hezar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar,iki gün önce 1600 km yol yaptım.Otobanda 160'ı geçince arabam hafiften sağa doğru zıplıyordu.Ben de korkudan 150'yi geçemedim.Hızlıyken rüzgarın sesini içeride duyabiliyordum ve zıplamayı da buna bağladım sizce sıkıntı nedir?Mazda ile ilgili hayal kırıklığı yaşadığımı düşündüm.Bütün mazda 3'ler böyle mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlginç, daha yeni yazdım; 200-205 km/h arası otobanda uzun süre kullandım arabamı hiçbir konforsuzluk hissetmedim. Dediğin konu basit bir balans, lastik veya rot meselesidir....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

01 Aralık 2011 tarihinden, bu güne kadar, bahsi geçen Mazda 3'ü kullanıyorsunuz. Yaklaşık 8 aydır bu aracı kullanmakta gözüküyorsunuz. İlk defamı otobana ve 150-160 Km hıza çıktınız ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

01 Aralık 2011 tarihinden, bu güne kadar, bahsi geçen Mazda 3'ü kullanıyorsunuz. Yaklaşık 8 aydır bu aracı kullanmakta gözüküyorsunuz. İlk defamı otobana ve 150-160 Km hıza çıktınız ?

evet ilk defa uzun yola çıktım.1600 gidiş 1600 dönüş
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlginç, daha yeni yazdım; 200-205 km/h arası otobanda uzun süre kullandım arabamı hiçbir konforsuzluk hissetmedim. Dediğin konu basit bir balans, lastik veya rot meselesidir....

model farkından olabilir mi?Umarımdediğiniz meselelerdendir.İlginç olan diğer taraf rüzgarın uğultusunu içeride hissetmemdi.hep rüzgar arabayı sallıyor diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aklıma gelenler;

Bursa-Balıkesir-Akhisar istikametini kullandıysanız eğer o güzergahta (dikkatinizi çekmiştir) aşırı rüzgar koridoru var... Hatta rüzgar enerjisi için bir sürü rüzgar gülü yapılmış...

Yani; bu yolu kullandıysanız aracınızın bu rüzgardan etkilenmemesi imkansız... Bir hafta önce aynı yolu kullandım ve ön camın fitili yerinden çıktı bu aşırı rüzgar nedeniyle, kaldı ki; aracı savurmasın...

İkincisi; lastiklerin balansı yoktur ve araç hız yaptığnda dengesizlik başlar...

Siz önce lastik balanslarını kontrol ettirin derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aklıma gelenler;

Bursa-Balıkesir-Akhisar istikametini kullandıysanız eğer o güzergahta (dikkatinizi çekmiştir) aşırı rüzgar koridoru var... Hatta rüzgar enerjisi için bir sürü rüzgar gülü yapılmış...

Yani; bu yolu kullandıysanız aracınızın bu rüzgardan etkilenmemesi imkansız... Bir hafta önce aynı yolu kullandım ve ön camın fitili yerinden çıktı bu aşırı rüzgar nedeniyle, kaldı ki; aracı savurmasın...

İkincisi; lastiklerin balansı yoktur ve araç hız yaptığnda dengesizlik başlar...

Adana-Urfa otoyolunu kullandım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastik havalarınızı kontrol edin, işini iyi yapan bir rot balanscıya aracınızı gösterin, amortisorlere baktırın, aks kafalarında boşluk var mı kontrol ettirin. Sorunuzun cevabı: Hayır hiçbir mazda3 normal şartlar altında bunu yapmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herkese teşekkür ederim yardımılarınız için.Ufak bir sorum olacak ön ve arka lastiklerin basınç değerleri ne olmalı?Tekrar teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

32 32 yapıyorum ben. Kapıda da yazıyor değerler. Oraya göre yabilirsin ama bizim yol şartlarına uymayabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastik basınçları araçtaki yolcu ve bagaj ağırlığına ve hava sıcaklığına göre değişkenlik gösterebilir. Bu konuyla ilgili forumda daha detaylı bilgiler var.

Daha ilk seferde uzun yola çıkıp 160-170 Km hıza ulaşıp böyle bir problem hissetmeniz, sizde hayal kırıklığı yaratmasın. Sonuçta kul yapısı araçlar bunlar, herşeyin bir mantıklı sebebi ve açıklaması vardır. Bu gün bir Ferrari, Aston Martin, Porche'de binseniz bu araçların başına bile, sizin aracın başına gelen şey gelebilir.

Karamsarlık yerine iyimser düşünmeye çalışın bence. Araçla ilgili herşeyin bir çözümü vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Aklıma gelenler;

Aklıma gelen bir şey daha var:Bazen aracın bir yerlerden hava aldığını hissediyordum(İçeriye gelen vızıltıdan anladım)

Ayrıca büyük araçların yanından hızla geçerken ya da onlar benim yanımdan geçerken arabam savruluyordu.

Belki aklınıza bana yardımcı olabileceğiniz başka şeyler de gelebilir.Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda3 benimkisi eski kasa,ilk olarak bu araç yol tutuşunda sınıfında 1 numara,ayrıyetten araçta elektronik denge sistemi var sizin dediğniz gibi bir durum olsa o deveye giriyor ilk aldığımda meraktan :kafa: denedim kesinlikle güzel bir özellikmiş ama 1 yıldır kullanıyorum daha hiç devreye girmedi girmesinide istemiyorum  :nazar:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aklıma gelen bir şey daha var:Bazen aracın bir yerlerden hava aldığını hissediyordum(İçeriye gelen vızıltıdan anladım)

Ayrıca büyük araçların yanından hızla geçerken ya da onlar benim yanımdan geçerken arabam savruluyordu.

Belki aklınıza bana yardımcı olabileceğiniz başka şeyler de gelebilir.Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forum vasıtasıyla sizin araçla aynı özelliklerde bi araç bulun ve test edin... Fark varsa aracınızda sorun var anlamına gelir, buna göre yol haritası çizersiniz...

Şimdi hepimiz farklı şeyler söyleyip senin kafanı karıştırmaktan başka bir iş yapmamış olacağız. En mantıklı çözüm bu geldi aklıma...

Önce gerçekten sorun var mı onu tespit etmek.

:o

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haklısınız ama benim aklımı kurcalayan büyük araçların yanından geçerken aracın savrulması.Yani bu savrulmanın rotla balansla ilgisi var mı?Ayrıca teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haklısınız ama benim aklımı kurcalayan büyük araçların yanından geçerken aracın savrulması.Yani bu savrulmanın rotla balansla ilgisi var mı?Ayrıca teşekkür ederim.

Devamlı rüzgar alan yollarda benim aracım da sallanıyor ve içeriye rüzgar uğultusunu alıyor... Büyük araçlar yanından geçerken bi noktaya kadar sallanması/etkilenmesi normal...

Ancak; hayati tehlike arz edecek kadar sallanma/savrulma oluyorsa sorun var demektir.

Bunu da; kendi başına veya bizim buradan çözmemiz zor görünüyor...

:(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...