Jump to content

Mx6 Motor Yağı

ruhi44
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaslar merhabalar.aracimda su anda 10w 40 castrol magnatec engine oil kulaniyorum

lakin yag biraz ince geldi sanirim arada takviye yapmam gerekiyor.su anda aracia yeni yag yukleyecegim ve fully sentetic koymayi dusunuyorum.sizce 5w-40 ,10w-50, 5w-50 fully sentetic yaglardan(veya daha farkli olculer) hangisini secmeliyim.Bulundugum iklimde sicaklik asla sifirin altina dusmez en soguk zamanda +6 derece civari yazlari ise iliman sayilabilir.aracim 1997 model mx6 188000 km de.yardimci olabilirseniz sevinirim saygilar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence 10w40 a devam edin. saydığınız yağlardan 5w40, 10w40'dan daha ince ve yağ tüketiminizi arttırır. ve hatta varsa 15w40 bile daha uygun olabilir.

en güzeli aracınızın kompresörünü ölçtürün. aracınız 188K km, ve motor yıpraması azımsanmayacak derecededir. fabrika verisi 12 civarında olmasın lazım. 10 veya 9'un altına düştüyse 15w40 daha uygun olacaktır. bildiğim kadarıyla Türkiye'de 10w50 veya 5w50 yok. sizin bulunduğunuz yer çok sıcak geçen bir ülkeyse (o zaman o ülkede 10w50 vardır) ve bulunduğunuz yerde temin edebiliyorsanız 10w50 de uygundur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben başka bir şey sorayım izninizle;

Bu motor kompresasyonu ne tür cihazlarla ölçülüyor??

Teşekkürler.

motor kompersör ölçüm cihazıyla... elektronik birşey değil, mekanik bir tertibat.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...