Jump to content

İzmir'in İlk Mazda CX-5 ini Ne Zaman Yolda Göreceğiz Acaba?

darthanyan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yetkili Servis: Yeni

Bilgi için: Mustafa Metin Yürekli

Adres: Akçay Cad, No:64 Gaziemir

Telefon: +90 (232) 264 35 00

Faks: +90 (232) 253 77 65

e-posta servis_yeni@mazda-tr.com

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iki haftadır gidiyorum araba cesmede limandaymıs :)

ben de iki haftadır cesmeye gitmiyorum malesef :)

yakında test surusu icin araç gelecekmiş ozaman cagıracaklar sagolsunlar

ama benim sordugum asıl soru satılan ve yolda hareket halindeki bir cx-5 ti :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Normal şartlarda bir Mazda'yı yollarda görmek bile şans işi iken, sorduğunuz CX-5'i görmek heralde samanlıkta iğneye rastlamak gibi bir şey olsa gerek...

;D

Satılıp satılmadığını bayiiden öğrenebilirsin diye iletişim bilgilerini vermiştim.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 2 kere gördüm İzmir'de birini Çankaya tarafında diğerini İnciraltı tarafında görmüştüm gerçekten yolda giderken süper ilgi çekiyor ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

hala yollarda her farklı arabaya bakıyorum CX-5 mi diye bir arkadas konya da 4 adet mevcut demis herhalde 36 adedi de dusununce fiili olarak şu anda mazda nın sattıgı araçların birçoğu konya da satılıyor sanırım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaslar nihayet gordum izmir de satılan plakalı bir cx-5 gordum :) ( gerci hareket halinde degildi ama olsun ona da razıyım :) )

hemi de bizim fabrikanın iki yanındaki fabrikada ve kırmızı cesme marinaya getirilen araçtan gordum cok ama cok guzel duruyordu...

masallah nazar degmesin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 yıl sonra ...

Konu fazlasıyla hort olacak ama nasipse 2018 eylül ayından sonra satın alacağım. Hoş daha yeni 2017 modeli canlı görüp inceleme fırsatım olmadı ama nasipse son baharda binmek nasip olur insallah

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3/5/2018 at 02:23, rubin :

Konu fazlasıyla hort olacak ama nasipse 2018 eylül ayından sonra satın alacağım. Hoş daha yeni 2017 modeli canlı görüp inceleme fırsatım olmadı ama nasipse son baharda binmek nasip olur insallah

Şimdiden hayırlı olsun. Ruhsat'ta 2017 Model gözüken araç bulup almanızı tavsiye ederim. 2018 model ve daha yeni taşıtlar için MTV artışından muhaf olursunuz. Örneğin benim taşıt 2016/04 trafiğe çıkışlı ama ruhsatta 2015 Model gözüküyor. Bu sene MTV'si 3 yaş gözüktüğü için düştü. Yani 3 yıl yerine 2 yıl tam ÖTV ödemiş oldum. Sizde ise 2018'de ek zam geldiği için karınız çok daha fazla olur.

Bu arada ben 2015 makyajlı kasa modelini kullanıyorum. Tavsiye edeceğim bir araç, zaten alternativi çok yok,  4x4 ve kuru olmayan şanzımana sahip SUV bir Mazda birde Subaru var. Subaru'nun burnu çok havada olması, servis pahalılığı kötü yönü. Ben kumsal, çamur, kar gibi farklı alanlarda test ettim, ve hiç utandırmadı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, Batuhan79 :

Şimdiden hayırlı olsun. Ruhsat'ta 2017 Model gözüken araç bulup almanızı tavsiye ederim. 2018 model ve daha yeni taşıtlar için MTV artışından muhaf olursunuz. Örneğin benim taşıt 2016/04 trafiğe çıkışlı ama ruhsatta 2015 Model gözüküyor. Bu sene MTV'si 3 yaş gözüktüğü için düştü. Yani 3 yıl yerine 2 yıl tam ÖTV ödemiş oldum. Sizde ise 2018'de ek zam geldiği için karınız çok daha fazla olur.

Bu arada ben 2015 makyajlı kasa modelini kullanıyorum. Tavsiye edeceğim bir araç, zaten alternativi çok yok,  4x4 ve kuru olmayan şanzımana sahip SUV bir Mazda birde Subaru var. Subaru'nun burnu çok havada olması, servis pahalılığı kötü yönü. Ben kumsal, çamur, kar gibi farklı alanlarda test ettim, ve hiç utandırmadı.

Batuhan hocam, ben sizler kadar arabalar konusunda bilgili değilim ve cx-5 e kadar çıkabilecek bütçem de yok ama sanki o fiyatlara çıksam Seat Ateca 4x4 1.4 tsi 171.000 TL lik rakamı ile güzel bir alternatif olamaz mıydı ? Ne dersiniz ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

29 dakika önce, cnrps :

Batuhan hocam, ben sizler kadar arabalar konusunda bilgili değilim ve cx-5 e kadar çıkabilecek bütçem de yok ama sanki o fiyatlara çıksam Seat Ateca 4x4 1.4 tsi 171.000 TL lik rakamı ile güzel bir alternatif olamaz mıydı ? Ne dersiniz ?

1- Binlerce örnek sebebi ile asla Doğuş otonun sattığı bir aracı almam. Dünyada milyonlarca DSG'li araç geri çağrılmış iken ülkemizde bu rakam sıfırdır. Ülkemizde tüketici haklarını apaçık bir şekilde ihlal eden bir firma.

2- CX-5 boyut olarak Ateca'dan daha büyük. Ateca CX-3 ve CX-5 arasında kalıyor boyut olarak. Örneğin İngiltere'de

CX-5 23.900£ ile 32.800£ arasında

Ateca ise 18.670£ ile 22.555£ arasında.

Yani fiyat segmentleri bile alakasız olan iki aracı karşılaştırmak doğru değil.

3- Malesef SUV'ların %1'den azı belki asfalt dışı görebiliyor. Örneğin arazi canavarı RangeRover'lerın neredeyse tamamı arazi göremeden ömürlerini tamamlıyor. Bunu gören üreticiler normal araçları yükseltip SUV diye satmaya başladılar. Ama ben SUV kullanıyorsam, yani bir sedan'a göre uzun yolda yüksek hızda daha konforsuz bir araç kullanıyorsam hakkını verir ve araziye sokarım.

Kurutip bir şanzıman olan, trafikte sorun çıkartabilen DSG şanzımanlı 4x4 bir aracı araziye sokmak? Bunu asla yapmam. Daha çok yakıt tüketimini göz önüne alıp ıslak tip şanzıman tercih ederim. Sözde 4x4 kullanmam. Yaz sıcağında CX-5 ike yaptığım kumsal gezintilerini Ateca ile yapabileceğimiz hiç sanmam. Benzer sorunlar tüm bu tip araçlarda mevcut, arkadaşım Yunanistan gezisinde kötü bir yolda tepeye çıkarkenRenault ile şanzıman hatası aldı, Hyundai sahiplerininde benzer hataları aldığını gördüm. Bu sebep ile Ateca benim için yükseltilmiş Sedan'dır. DSG'ye güvenmem. Doğuş'a asla güvenmem. Düşün yaz günü tarla yollarında kamp için dağa çıkıyorsun ve şanzımanın ısınma hatası veriyor yolda kalıyorsun? Oraya çekici nasıl gelecek? Bu sebep ile parası olanlar için Land Rover, Jeep serileri, daha düşük bütçeler için Subaru, Mazda rakipsiz.

Not bu arada Motor boyutu sebebi ile vergi olarak avantajlı olmasına rağmen, İngilterede ortalama CX-5'den %40 daha düşük fiyatlı olan Ateca ülkemizde 171.000 TL diyorsunuz. O zaman CX-5 240.000 olmalı. Doğuş farkı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada gerçekten ülkemizde Mazda CX-5'in değeri hiç bilinmiyor. Örneğin Nissan X-trail. 2013 sonrası kasa çok kötü - kronik sorunları var ve TR'de 4x4 modeli yok. Ama 2013 öncesi, 2011-2013 arasında ki kasa başarılı. Ama o kasa teknolojik olarak çok eski, modern değil. Mazda CX-5 ile karşılaştırmak doğru değil, teknolojik olarak geride. Ancak 2011 Nissan X-trailler 115.000TL'den satılır iken, teknolojik olarak çok daha üstün olan Mazda CX-5 2012 modellerin 85-90.000TL'den zar zor satılması ülkemizde ki otomobil kültürü olarak tam bir trajedi. 2011 Nissan X-trailler gerçekten iyi araçlar ama asla CX-5'ten pahalı olamaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
09.03.2018 at 15:11, Batuhan79 :

Hocam ötv ve mtv ödemicem o yüzden sıkıntım yok model ne yazarsa yazsın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...