Sign in to follow this  
Followers 0
Serkay

Anlam Veremedigim Bir İkaz (Rx8)

Merhaba.

2009 model rx-8 aracım var.Arac uzun süre aynı viteste gidince veya yokuş cıkınca veya çok basınca aşagıdaki resimdeki gibi bir ışık yanıyor(Yağ göstergesinin yanında).Aracın vitesini boşa alınca 10 sn içinde sönüyor.Bu nedir halen anlam veremedim.Ayrıca arabanın radyotör fanı çok az süre çalışıyor.Ben fethiyedeyim normalde başka araçların radyotor fanı durmadan çalısıyor benimkisi aracı durdurdugumda bile eger çalışıyorsa bile kontagı kapatınca duruyor..

Yardımlarınızı bekliyorum....

bhx8k6.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

merhabalar... bu ikaz aracınızda motor soğutma suyu azaldı, devirdaim problemi var vs. gibi bir takım problemlerin ikazıdır. öte yandan aynı lamba yedek su deposunun altındaki sensörün bozulması neticesinde de yanar. rx8 lerde kronik bir durumdur bu. sensör değişir, lamba söner. çok rahatsız ediyorsa soketini sökeriz gider. ama problem olursa kablosun söküldüğü için görmezsiniz.

dediğim gibi basit birşey olduğunu sanıyorum...

siz en güzeli müsait bir zamanda servisimize uğrayın alt üst sağ sol ne isterseniz yapalım... tabi gelmeden arar ve geleceğinizi bildirirseniz çok daha iyi olur...

saygılar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Merhabalar.Ben yarın gelmeyi düşünüyordum ama servis musait olurmu acaba ? bugunde pazar oldugu için arayamamıştım.

Share this post


Link to post
Share on other sites

gelin tabi. ancak her parça olmayabilir. ama durum tespiti yapar gelecek günlerde değişmek üzere parçaları sipariş ederiz. mesaimiz 9:00-19:00

görüşmek üzere...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  
Followers 0Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.