Sign in to follow this  
Followers 0
tirexxerit

Kısa Lambaların Değişimi (04-09)

Merhabalar,

  Dün ilk defa far lambası değiştirdim:) Şükür sağ taraf gitmiş sol taraf daha zor görünüyor. Aracın torpido gözünde yedek lambaları vardı onlardan uygun olanı bulup değiştirdim fakat bir ayar yapılması gerekiyor mu bilemiyorum. Forumdaki bir yazıya bakarken sol tarafın daha kısa göstermesi gerektiğini okudum bende de şu an o şekilde. İşin kısası sadece eskisini çıkarıp yenisini takmak yeterli midir?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selam arkadaşlar,

  Patlayan sağ fardaki 55W'lik lambayı, araçla birlikte gelen mazda lamba setinden çıkardığım lambayla değiştirdim. Servis verdiği için yeni taktığım lambanın gücüne bakmadım.

Fakat farkettim ki yeni taktığım sağ taraf sol taraftan daha zayıf yanıyor. Lambanın gücünün yanlış olma ihtimali haricinde nerede bir hata olabileceği hakkında fikri olan var mı?

Yerine mi oturmadı bu meret acep. Olmadı çıkarıp karşılaştırıcam patlayanla yeni taktığımı.

  Bir de fiyatları merak ediyorum. Servise sordum komple lamba setinin fiyatını  34 avro = 75TL dedi. Türkiye'de orijinal seti ne kadara satıyorlar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gücüne çıkarıp tekrar bakıcam. Çok uğraştırmışdı ilk takmam. Ben set derken aracın sanırım bütün dış lambalarından birer tane ses sigortalar da dahil. Öyle bir seti kastetmiştim.

Üzerinde mazda lamba seti yazıyor. TR'de olmayabilir bu şekil bir set tabii. Bir de servise sorayım çözemezsem.

Teşekkürler.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Selam,

  Serviste baktılar. Ben takarken hafif eğimli takmışım anlaşılan onu düzeltince iki farda aynı şiddette ışık vermeye başladı. Daha dikkatli olmak lazım bundan sonra.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  
Followers 0Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.