Jump to content

Kuş Pislikleri

Erdoğan Ardıç
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamlar. geçen hafta aracımı tekrar boya koruma yaptırmaya götürmüştüm. akşam almaya gittiğimde kaput üstünde 4 adet yuvarlak şekil dikkatimi çekti. aracı sık yıkatmaya vaktim olmuyor ve haliyle bazen onbeş gün kadar kuş pislikleriyle dolaştığım zaman oluyor.ilave olarak yazın kavurucu güneşi ile birleşince benim kaputun rengi gitmiş.boya koruma yaptırırken özellikle pasta kullandırmıyorum incelme olmasın diye ama bu lekelerde pasta olmadan mümkün değil çıkmaz.2 adet microfibre bez aldım ve sürekli pet şişeyle su taşıyorum artık.gördüğüm zaman anında müdahale ediyorum. kuş pisliklerini benim önceden yaptığım gibi es geçen arkadaşlar,bu konuda dikkatli olmanızı öneririm. özellikle yoğun günışığı altında lekeler çok can sıkıcı oluyor. merak ediyorum sizin bu konuda kendinize göre geliştirdiğiniz çözümler varmıdır? paylaşırsanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bagajda bir tane fısfıslı Cif mif, o tarzda bir şey taşırım, park ederken kuş pisliği-böcek ölüsü vs. gördüğümde üzerine sıkıp bırakırım, akar gider, yıkamaya kadar da idare eder...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar ben ıslak mendille müdahale ediyorum.baya baya etkili oluyor.yanlış hatırlamıyorsam kitapcığında da yazıyordu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben hiçbir kimyasal karıştırmadan bagajda tuttuğum 2 Ltlik sudan üzerine döküp siliyorum :)

Bizim buradaki azman martıların mavi renge karşı aşırı bir sevgisi var :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynen ben de islak mendil ile bir cirpida temizliyorum kafam rahat oluyor ) cok kuru ise boyayi cizmemek icin zorlamiyorum tabi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kuru kuş pisliğinin üzerine kağıt mendil koyun sonra kağıt mendilin üzerinden suyu dökün. Komple ıslansın kağıt mendil. 2-3 dakika bekleyin sonra üzerindeki ıslak kağıt mendille alıp atın. Tümü gelmediyse işlemi tekrarlayın. Böylece boyanız çizilmeden kurtulursunuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kuru kuş pisliğinin üzerine kağıt mendil koyun sonra kağıt mendilin üzerinden suyu dökün. Komple ıslansın kağıt mendil. 2-3 dakika bekleyin sonra üzerindeki ıslak kağıt mendille alıp atın. Tümü gelmediyse işlemi tekrarlayın. Böylece boyanız çizilmeden kurtulursunuz.

çok mantıklı geldi bu uygulama. ilave olarak Selman beyin fısfıs olayı ile birleştirip uygulayacağım. yorumlar için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesin çözüm ağaç altlarına ve kargaların yoğun olduğu alanlara park yapmamak... Ancak; elde olmayan sebeplerden dolayı araç üzerine tuvaletlerini yaptıklarında da;

Acilen o pisliği temizlemek, yoksa pisliğin içindeki maddeler yüzünden boyanın zarar görmesi büyük ihtimal...

Sık olmamak kaydıyla (iki-üç yılda bir) pasta/cila yaptırmak boyayı endişe edecek kadar inceltmez. Bu konuda rahat olabilirsiniz.

Uzun süre kalan pislik mutlaka boyaya zarar verir.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...
  • 1 yıl sonra ...

benim araba da bi 20 gün yoktum güneşte kuş pisliğiyle kalmış. yıkamadan sonra izler duruyor.

çıkmıyor da sanırım vernik vs neyse yanmış. var mı bunun bir çözümü!??

arabada gram leke yoktu. simdi çok rahatsız ediyor beni..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben hiçbir kimyasal karıştırmadan bagajda tuttuğum 2 Ltlik sudan üzerine döküp siliyorum :)

Bizim buradaki azman martıların mavi renge karşı aşırı bir sevgisi var :D

Onlar zaten seçiyorlar, aha işte temiz araç saldırın :))

Ben de ıslak mendil ile gördüğüm an temizlemeye çalışıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gaz yağı denenebilir...

Alternatif yöntem olarak zeytin yağı,şaka değil..Pamuğa bolca zeytin yağı lekenin pisliğin olduğu yerde bekletirsen hemen yumuşatıyor. Sonra yine hafiften sürersin pamuğa tamamen temizlersin.

Olay bir üst mertebede, bariz boyayı yolmuşsa sözüm yok, boya şart gibi...  :nea:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yaa arkadaş benim anlamadığım zaten ayda bir gidiyorum memlekete arabayı tertemiz yapıyorum her noktasına kadar temızlıyorum cafeye mı gırıcez bakıyorum etrafa agac yok tamam bombos alan etrafta hiçbiyerde yok. kus gelıyo on cama yan kapılara bagaja lop dıye konduruyo ! hayır  benı mı buluyosun ya mıllet agac altına apartman altlarına koyar arabayı bısey olmaz benı mı buluyosun ya.  yaa bi kaç tane kuş mu vursam benı tanısınlar belkı yapmazlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Airwick su bazlı parfümü her daim yanınızda taşıyın etiketten kuş pisliğine kadar çıkarmadığı şey yok. Ben taşımıyorum aracım kapalı garajda yatıyor ama kuş pisliğine şimdiye kadar gördüğüm en etkili icat. 2 kere fıslatın 30 saniye bekleyip bezle yada selpakla silin anında etki ediyor hani bazen dibi kuru kalıyor da uğraştırıyor ya o gibi bir sıkıntı yaşamazsınız. Ayrıca camlarda da etkili ve de seyahat sonrası tampona yapışan sinekleri sökmekte de ultra etkili deneyin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Airwick su bazlı parfümü her daim yanınızda taşıyın etiketten kuş pisliğine kadar çıkarmadığı şey yok. Ben taşımıyorum aracım kapalı garajda yatıyor ama kuş pisliğine şimdiye kadar gördüğüm en etkili icat. 2 kere fıslatın 30 saniye bekleyip bezle yada selpakla silin anında etki ediyor hani bazen dibi kuru kalıyor da uğraştırıyor ya o gibi bir sıkıntı yaşamazsınız. Ayrıca camlarda da etkili ve de seyahat sonrası tampona yapışan sinekleri sökmekte de ultra etkili deneyin.

Bu oda spreyi mi abi? Hani otomatik fis fislarin icine takilanlar? Cok ilginc ya hic duymadim :) sadece normal ustumuze sıktıgımız parfumleri biliyodum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu oda spreyi mi abi? Hani otomatik fis fislarin icine takilanlar? Cok ilginc ya hic duymadim :) sadece normal ustumuze sıktıgımız parfumleri biliyodum

Bundan olmalı Aqua yazıyor üstünde. Çok da güzel kokusu var faranjiti astımı falan olanları da rahatsız etmiyor çok hafif. Ama air wick olmalı diğerleri su bazlı değil gidip bim den şişesi benzeyenleri almayın.

post-6541-141695301066_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15-20 gün gibi kaporta üzerinde kalan kuş pislikleri için yapılabilecek amatörce her hangi bir şey yok maalesef, derin yaralar açıyor pislikler.

Valla 15/20 gün kalanlara da turtle wax ın gri küçük ketçap şişesine benzeyen bir şişede çizik giderici ürünü var. O çok etkili bizim 626 da kuş pisliğinden dolayı yanık olmuştu onda kullandım çok işe yaradıydı sonuç mükemmeldi. Benim impreza nın kaputunda da ağaç dalı boydan boya bir çizik oluşturmuştu park yerinden çıkarken onu da tamamen yok etti.

Ürün bu

post-6541-14169530107_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla 15/20 gün kalanlara da turtle wax ın gri küçük ketçap şişesine benzeyen bir şişede çizik giderici ürünü var. O çok etkili bizim 626 da kuş pisliğinden dolayı yanık olmuştu onda kullandım çok işe yaradıydı sonuç mükemmeldi. Benim impreza nın kaputunda da ağaç dalı boydan boya bir çizik oluşturmuştu park yerinden çıkarken onu da tamamen yok etti.

Ürün bu

bu ürünleri ankara'da bulabileceğimiz bir yer var mı?  genelde koctas falan köseye uc tane urun atıyorlar dogru duzgun bisey bulamiyorsun. denemek isterim bunu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...