Jump to content

93 Model 323 Sedan Xenon Hakkında

eray90
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar aracım yeni ve aracımı almadan önce bir abimden xenon alacaktım xenonlar 8000 ve H4 ve şimdiki aracım 323'ün farları H4müdür yani uyarmı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet H4 uyar ama farın mercekli olmadığı için randıman alamazsın ve karşıdan gelen sürücüler kulaklarını çınlatır. Tavsiyem osramın veya philipsin beyaz ampullerinden alman.

Peki hocam !! Konu açılmışken ben de araya sıkıştırayım sorumu...

8:)

Benim farlar mercekli ve ben xenon düşünmüyorum... Bu mercekli farlara bahsetmiş olduğun markaların mevcut beyaz ampüllerini taksam gözle görülür (ki tabiki gözle görülcek)  :P fark yaratır mı? Yaptığım masrafa (bildiğim kadarıyla bu tarz ampuller 50 liranın üzerinde, dört ampül değişecek haliyle eder 100 tl) değer mi?

:fiuw:

Teşekkürler, kolaylıklar.

;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Veli, Nightbreaker , halojenden daha iyi performansı var ama Xenon kadar da değiller. Kullanmış ve memnun kalmıştım ama tek sorun ömürlerinin kısa olması. Senede bir çift alman gerekebilir.

Son dönemde Nightbreaker Plus çıktı, ömrü %50 uzatılmış dendi . Bilgin olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Veli, Nightbreaker , halojenden daha iyi performansı var ama Xenon kadar da değiller. Kullanmış ve memnun kalmıştım ama tek sorun ömürlerinin kısa olması. Senede bir çift alman gerekebilir.

Son dönemde Nightbreaker Plus çıktı, ömrü %50 uzatılmış dendi . Bilgin olsun.

İkinize de bilgilendirme için teşekkürler...

Yılda iki takım nightbreaker kullanmak bana ekonomik değil, çünki; geceleri çok fazla araç kullanmıyorum...

Pozitif anlamda merakımı da gidermiş oldum, tekrar teşekkürler.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Uzun ve kısalar ayrı olduğu için iki takım gerekli değil mi?

Onu düşünmemiştim ama ben hiç uzuna ayrı bir ampul kullanmadım. Kısalar içindi söylediklerim.

Eğer gece çok kullanmıyorsan ömürleri biraz daha uzun olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Onu düşünmemiştim ama ben hiç uzuna ayrı bir ampul kullanmadım. Kısalar içindi söylediklerim.

Eğer gece çok kullanmıyorsan ömürleri biraz daha uzun olabilir.

Evet haklısın, çok kullanılmadığında ömrü de uzun olur, ama iki takım almak sıkıntılı... Neyse.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

H4 Farlar için kesinlikle xenon tavsiye etmiyorum osram NB al 2 sene kullandım ve patlamadı aydınlatması gerçekten çok iyi Mercekli var için xenon olur 6000 k dan yukarısı fayda etmez en ideali 4300k dır gösteriş istiyorsanız 6000 k

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abim bende osram nb kullanıyorum diyorum ki bunları kışın yağmurlu havalarda kullanayım, yazın yani bu dönemler için osram cool blue almak istiyorum ama h4 için 3 farklı seçenegi war bi 4000k lık bi 4300k lık bi de maviye biraz yakın olan hyper white war 5000k lık hangisini tavisye edersin ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abim bende osram nb kullanıyorum diyorum ki bunları kışın yağmurlu havalarda kullanayım, yazın yani bu dönemler için osram cool blue almak istiyorum ama h4 için 3 farklı seçenegi war bi 4000k lık bi 4300k lık bi de maviye biraz yakın olan hyper white war 5000k lık hangisini tavisye edersin ?

Gösteriş istiyosan 5000K yı tercih edebilirsin .4000k ve 4300k arasında pek bir fark olmayıp sarıya dönük yanacaktır Görüntü olarak nb den farkı yoktur. 5000k biraz daha mavimsidir. Tam kristal beyaz veya maviye dönük istiyorsan philipsin cristal v. ampullerini tercih edebilirsin fiyatları Xenon kit kadar vardır ::)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Denilmiş artık, kesin kurtulması gerek...

:)

ah şu el alışkanlığı :) ama bundan sonra daha dikkatli olacağım, uyardığınız için teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gösteriş istiyosan 5000K yı tercih edebilirsin .4000k ve 4300k arasında pek bir fark olmayıp sarıya dönük yanacaktır Görüntü olarak nb den farkı yoktur. 5000k biraz daha mavimsidir. Tam kristal beyaz veya maviye dönük istiyorsan philipsin cristal v. ampullerini tercih edebilirsin fiyatları Xenon kit kadar vardır ::)

biraz gösteriş için istiyorum :) nede olsa nb baya iyi yolu görmemi sağlıyor (holojenler sınıfında ) ama biraz sarı kaçtığı için rengi hoşuma gitmemeye başladı :) bakıyorum yolda beyaz beyaz mercek takmadan xenon takmışlar çok kötü olur ya adamın gözünü alıyor resmen :)

ama ben öyle yapmak istemiyorum, mercek takmaya o kadar da masraf yapamam da en iyisi 5000k :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...