Jump to content

Cam Otomatiği Çalışmıyor (2010)

lazut6161
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2010 Mazda 3 impressive AT aracımın şoför tarafındaki 4 lü cam kumanda panelindeki şöfor camı haricindeki diğer 3 cam çalışmıyor,ancak çalışmayan camlar kendi kapı düğmelerinden çalışıyor...ayrıca bazen şöfor tarafından çalışıyor ama çogu zaman çalışmıyor.acaba hava sıcaklığı ya da yagmur ile bir alakası var mıdır?Aracı geçen kapalı garajda bıraktım 10 gün sonra geldiğimde camlar şöfor kapısından çalıştı,ancak arabayı dışarı çıkardım bir iki gün sonra yine çalışmadı...servise götürdüm onlar da anlayamadı....yardımcı olursanız sevinirim...(camları tanımlama olayını yaptım,onunla bir alakası yok galiba)

Edit : Başlık imla

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracınız 2010 model, garanti dahilinde, yetkili servisin anlayamaması diye bir şey sözkonusu olamaz, en yakın yetkili servise götürmeniz gerekiyor, tanımlama yapıldıysa buradan yardımcı olabileceğimiz başka bir şey yok maalesef...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu sorun genelde akü değiştirildiğinde, aküde temassızlık olduğunda yada akünün voltajı azaldığından oluyor. Camları proğramlandığı bir enteğre var, voltaj kesildiğinde proğram kaçıyor...

Çamları önce yukarı kaldırın yani kapatın ve çalışmayan pencerenin tuşuna, yukarı kapatmak ister gibi basın ama birkaç saniye çekmeden basılı tutun, yeniden proğramlanma gerçekleşir.

Ayrıca uzun süre tutarsanız tuşu bozarsınız, fazla tutmayın...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha önce de bu konuyla ilgili sorunları olanlar vardı, sabit bir konu açılarak otomatik camların nasıl programlanacağı anlatılsa ve sorun yaşayan olduğunda basitçe çözümüne ulaşsa iyi olur kanaatindeyim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öyle bir konu var diye hatırlıyorum ama mobil oldugum icin bulmam zor

Sabitlendiyse tamam ama değilse sabitlenirse uygun diye düşünmüştüm... Naçizane...

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her modelin sık karşılaşılan sorunları ilgili başlık altında sabitleniyor abi eğer önerin varsa sabitlenmesini düşündüğün başlık varsa değerlendiririz.

Forumda bir kaç yerde bu ve benzeri otomatik cam sorunlarını gördüğüm için ilgili konu altına sabitlense diye düşünmüştüm...

Takdir modların tabisi de...

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben yaşamıştım benzer bir problem, araç iç ışıkları gece açık kaldığından akü bitmişti, başka bir akü ile takviye edip çalıştırdık, şöför tarafı hariç çalışmamıştı camlar. Düğmelerden programlama olabileceğinden bahsetmişti buradan bir arkadaş, kurcalarken tesadüfen ayarladım bir hafta sonra düzelttim ama nasıl oldu tam bilemiyorum. ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaslar, forumda yazilan tanimlama vesair hepsini uyguladim ancak olmadi. İlginc bir sekilde nadir de olsa bazen calisiyor, hatta bazen bir dugmeye surekli basili tutunca da kesik kesik calisabiliyor, tabi bu dedigim sofor kapisindaki panelde ve sofor cami disindaki dugmelerle ilgilidir, ayrica her cam kendi dugmesinden calismakta,yine daha once anahtarin acma ya da kapama dugmesine uzun sure basinca sunroof ve butun camlar acilip kapananilirken bu sorundan sonra sadece sofor cami ve sunroof acilip kapanmaktadir...Gecenlerde araci kapali garaja biraktim 10 gub sonra geldim camlar normal calisiyordu, araci cikartip kullanmaya basladim ancak yaklasik iki gun sonra tekrar camlar belirttigim sekilde bozuldu, ben bu durumun sicaklikla& gunesle alakali olabilecegini de dusunuyorum... Servise gittigimde kapidaki dortlu elektronik kumanda panelini cikartip servisteki sifir aracinkini taktilar ancak sorun yine cozulmedi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...