Jump to content

Hangi Navigasyon Cihazı, Hangi Harita?

domestos
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yaklaşık üç dört ay önce hiç yapmadığım bir şeyi yaparak sırf indirime girdi diye Piranha Senator Navigasyon cihazı aldım... Bu konuyu açtığıma göre de, pişman oldum...

;D

Güncelleme yaptığım halde, üç yıl önce kapatılan yolu hala açık gösteriyor, düz yolda ilerlerken olmayan yola dönmemi söylüyor vs. vs. İçinde Navteq diye harita vardı ve bazı sokakların numaraları (evimin bile) yoktu...

Bi şekilde zarar etmeden elimden çıkarttım.

Şimdi tekrar navigasyon cihazı almak istiyorum, bu cihazlardan kullananlar varsa hangi marka ve hangi haritalı cihazları kullandıklarını, memnun olup olmadıklarını, ya da; tavsiye edebilecekleri bir cihaz markası, modeli, haritası var mı? diye sormak istiyorum.

İlgilenenlere şimdiden teşekkürler.

Şu şekilde cihazlar var ama denemeden üzerine atlamak istemiyorum.

;D

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=257643&Productid=otbri66hd

http://www.hepsiburada.com/liste/oblio-nav-find-5-navigasyon-cihazi/productDetails.aspx?productId=oteftobnav1601find&categoryId=257643#Gorseller

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 75
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• fkafka

6

• İlhan

7

• Erdoğan Ardıç

13

• domestos

22

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Bizim şirkette bir ara eski araçlarımızda Garmin kullanıyordu pazarlamacı arkadaşlar çokta memnundular. İsrail yapımı bir cihaz, ve internette de oldukça övülüyor. Araçlar değiştikten sonra yeni araçlar üzerlerinde mevcut Necwox Multi Media sistemle alındı.

Garmin markasını gönül rahatlığı ile önerebilirim sana Veli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim şirkette bir ara eski araçlarımızda Garmin kullanıyordu pazarlamacı arkadaşlar çokta memnundular. İsrail yapımı bir cihaz, ve internette de oldukça övülüyor. Araçlar değiştikten sonra yeni araçlar üzerlerinde mevcut Necwox Multi Media sistemle alındı.

Garmin markasını gönül rahatlığı ile önerebilirim sana Veli.

Öneri için teşekkürler de; işi markanın menşei bozuyor... Bir de; benim bütçeyi aşar o katil ve istilacı ülkenin malı...

:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bu işlerden anlayan bir arkadaşıma sormuştum bu konuyu, içerisinde route 66 olan bi makina al demişti.

Hoş, almadım, o yüzden ne farkı olduğunu da bilmiyorum. cep telefonunun navigasyonuyla sıkıştığımız yerde idare ediyoruz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bu işlerden anlayan bir arkadaşıma sormuştum bu konuyu, içerisinde route 66 olan bi makina al demişti.

Hoş, almadım, o yüzden ne farkı olduğunu da bilmiyorum. cep telefonunun navigasyonuyla sıkıştığımız yerde idare ediyoruz.

http://www.hepsiburada.com/Liste/productDetails.aspx?Categoryid=257643&Productid=otbri66hd

Sanırım birazcık doğru tercihe yaklaşmışım, linkteki cihaz dediğiniz yazılım içermekte çünki...

;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhabalar. bu konuda oldukça bilgi sahibiyim. alacağınız navigasyon cihazı için TR' de en iyi çalışan harita Başarsoft haritasıdır. tomtom teleatlas kullanır ve TR'de çok iyi değiller. route66 haritalara hiç bakmayın bile.aynı şekilde navteq haritalarında performansı düşük. ikinci dikkat edilmesi gereken husus cihaz işlemcisidir.  SİRFATLAS V +664 mHz cihazlar çıktı , ayrıca bu cihazlarda primo 2.0 arayüzü kullanılıyor. oldukça performanslı cihazlar bunlar ve sizi kesinlikle yarı yolda bırakmazlar. birde alacağınız cihazın teknik destek konusunu iyi araştırın derim. bazı cihazlar marka olarak satılmasına rağmen teknik destek konusunda maalesef oldukça yetersizler. son olarak ücretsiz harita güncellemesini ne kadar süre sağlıyor.bunlara dikkat ederek aldığınız bir cihazla sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.daha deteylı bilgi isteyen olursa ayrıca kendi izlenimlerimi de katarak buraya yazabilirim.saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Verdiğin bilgiler için teşekkürler...

Harita Başarsoft olacak, arayüz de; primo olacak... Sanırsam İGO olsa da olur (mu) ?

:)

Bu bilgiler ışığında ilerleyeyim bakalım.

8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 - harita kesinlikle başarsoft

2-  İGO iki farklı türde pazarlanıyor buna dikkat etmek lazım. üreticisi NNG firmasıdır.farklı versiyonlardır( eski olan İGO 8 , yenisi İGO primo) igo primolu cihaz yeni sistemdir arayüzü en gelişmişidir. son sürümü  2.0 dır

3- işlemci hızı çok önemli. rota hesaplamalarında ve akışta takılma olmaması için hızlı cihazlara yönelin. navigasyonlar hem görsel hemde sesli yönlendirme yaparlar. SİRF ATLAS V +664 mHz 

veya en az 500 mHz

4- bende 4.3 inch ekranlı cihaz var. ama şimdi almaya kalksam 5 inch alırdım

uzun süredir navi kullanıyorum. farklı cihazları kullanma ve test etme deneyimim oldu. yeri geldi içine yükledim Barcelona haritasını, atıp çantama orada kiraladığım aracın camına yapıştırdım yeri geldi ipsaladan çıkıp kendi aracımla AB' nin hiç bilmediğim yerlerine gittim, TR' de zaten sürekli camda yapışık bir şekildedir bana yoldaki hız limitlerini, radarları ve bir kaç değişik bilgiyi verir. yaklaşık 4 senelik navi kullanımımda bana en fazla yardımcı olan primolu cihazım oldu. size tüm samimiyetimle söylüyorum bir barcelona, badalona,callea' da trafikte ne kadar rahatsam veya malesina selanik atina gibi yerlerde kaybolma ihtimalim ne kadarsa Bakırköy dede aynıdır herhalde. (bakırköy'ü iyi bilirim ayrıca)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

iyi bir cihaz. next teknik anlamda başarılı cihazlar üretmesine rağmen, cihazın kasası ve dokunmatik ekran performansı o kadar iyi değil.(garmin ve tomtom bu konuda iyi) belkide ben iphone4 kullandığım için bir naviden çok fazla beklenti içinede girmiş olabilirim dokunmatik konusunda. bu arada şu anda kullandığım cihazda next'in bir modeli ve cihaz görevini ifa etme konusunda bana bu zamana kadar bir yamuk yapmadı.Ah keşke tipide biraz iyi olabilseymiş süper olurmuş. güzelim Mazda'mın camında At sırtına konmuş kelebek gibi duruyor. benim gibi sizde 'önemli olan şekli değil işlevi' diyenlerdenseniz, link verdiğiniz ürün alınabilirliği olan bir üründür. turkeyforum ve next destek'ten ayrıntılı bilgi alabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tavsiyeler ve tecrübeler için teşekkürler... Bu gün uğrayabilirsem bimeks'e uğrayıp bir de gözümle görmek istiyorum...

İyice inceleyip öyle almak niyetindeyim, daha önceki hataya düşmek istemiyorum.

Bu arada; atın sırtında değil o kelebek ya neyse.

:2funny:

Tamamen espriydi, nerede olduğunu herkes biliyor.

:P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

forum umuma açık olunca kelebeğin bulunduğu konum koordinatlarında da haliyle sapmalar şart oluyor netekim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

forum umuma açık olunca kelebeğin bulunduğu konum koordinatlarında da haliyle sapmalar şart oluyor netekim :)

Cihazı biraz önce inceleme fırsatını buldum, bahsettiğiniz gibi çok farklı bir şey görmedim... Ama o fiyata alınabilecek en iyi cihazlardan ve harita seçeneklerinden birisi gibi duruyor.

Ancak; vermiş olduğum linkteki cihaz yani en son sürüm primo yüklü cihaz ellerinde yokmuş, servise gönderirseniz yükseltiyorlar dediler...

Ben zaten bıkmışım o tür işlemlerden... Aman dedim, ben internetten siparişimi veririm, sizinki şimdilik kalsın dedim.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şu ana kadar kullandığım cihazlardan - navking, piranha,goldmaster,next- en iyisi next 525 modeliydi. Halen kullanıyorum.

En önemli özelliği işlemcisi en hızlı cihazlardan biri olması. Bu sayede uyduyu çok hızlı bulup, çok hızlı rota belirliyor.

Diğer özellikleri -BT hariç- standart zaten.Cihazın Bluetooth özelliği bulunmuyor. Bluetooth sizin için önemli değilse, bu cihazdan başkasına bakmayın derim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Erdoğan in dedigi gibi en iyi harita basarsoft. Fakat bu haritada da sorunlar yasayabilrsinz. Ulkemizde yollar surekli degistigi icin guncellemeleri zaman alabiliyor. Bir de su secenek olabilir cep telefonunu degistirmeyide dusunuyorsan gps ozellikli telefon alabilirsin. Ben d almayi dusunuyordum er ikisini de. su anda lg optimus black telefonumda igo yuklu ve memnunum da.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Erdoğan in dedigi gibi en iyi harita basarsoft. Fakat bu haritada da sorunlar yasayabilrsinz. Ulkemizde yollar surekli degistigi icin guncellemeleri zaman alabiliyor. Bir de su secenek olabilir cep telefonunu degistirmeyide dusunuyorsan gps ozellikli telefon alabilirsin. Ben d almayi dusunuyordum er ikisini de. su anda lg optimus black telefonumda igo yuklu ve memnunum da.

İşim gereği telefonu çok kullanıyorum ve dolayısıyla da; android vb. işlemcili telefonların şarjı bana yetmeyecek kadar az denilebilir... Bu yüzden telefon seçeneği şimdilik bana göre değil gibi...

Teşekkürler.

Şu ana kadar kullandığım cihazlardan - navking, piranha,goldmaster,next- en iyisi next 525 modeliydi. Halen kullanıyorum.

En önemli özelliği işlemcisi en hızlı cihazlardan biri olması. Bu sayede uyduyu çok hızlı bulup, çok hızlı rota belirliyor.

Diğer özellikleri -BT hariç- standart zaten.Cihazın Bluetooth özelliği bulunmuyor. Bluetooth sizin için önemli değilse, bu cihazdan başkasına bakmayın derim.

Büyük ihtimalle Next'in 535 modeline yöneldim, dün gittim baktım da; en son sürüm primo yazılımı yüklü diye reklam yapılıyor, bimeks'te son sürüm yazılımlı cihaz bulunmadığı için almadım...

Esasında Bt çok önemli değil, ama yolda sürüş güvenliği açısından büyük faydası var... Direksiyonda telefonla konuşmayı hiç sevmiyorum, dikkatin hepsi dağılıp gidiyor.

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar 2 sene önce eşimin hediyesi olan navking navigasyon cihazından hiç memnun değilim. Route 66 diye saçma sapan bir yazılımı var. Ne güncellenebiliyor ne de adam gibi yol bulabiliyor, kaç kez ayar yaptırdım sonuç aynı :( igo yazılım yüklenebiliyor mu benim cihaza? ya da nerde yükletebilirim kullanışlı bir program? yardımcı olursanız sevinirim :S

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar 2 sene önce eşimin hediyesi olan navking navigasyon cihazından hiç memnun değilim. Route 66 diye saçma sapan bir yazılımı var. Ne güncellenebiliyor ne de adam gibi yol bulabiliyor, kaç kez ayar yaptırdım sonuç aynı :( igo yazılım yüklenebiliyor mu benim cihaza? ya da nerde yükletebilirim kullanışlı bir program? yardımcı olursanız sevinirim :S

Benim saçma sapan Pirahna için bi arkadaş igo yazılım göndermişti, linkini bulabilirsem pm atarım...

O da güncellenemiyordu ama benim piranhadaki navteq yazılımından on kat daha iyiydi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba. Cihazınızın modeli nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...