Jump to content

Mazda 3 1,6 Impressive'e 17 inç Lastik Tavsiyesi

AYDNCYLN
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar , öncelikle hepinize dayanısmanızdan dolayı tebrikler.

Devlet Memuru olduğum için pek fazla anlamıyorum ama aracıma

17 inç ince yanak performans lastiği  ve jant taktırdığım arabama çok fazla yol sesi alması nedeni ile acaba jantlara dokunmadan lastikleri değiştirerek problemi halledebilir miyim?

En kısa zamanda yardımlarınızın geleceği dileğiyle , saygılar 

Edit: Başlık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yumuşak bir lastikle Michelin falan, bir nebze halledebilirsiniz ama yeni taktırdığınız lastiklere yazık olur, Mazda 3 yol sesi alır, özellikle de bozuk yollarda arabanın altı delik mi acaba diye endişelendirir insanı, zamanla alışırsınız, acil bir durum yok...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastikleri taktıralı 6-7 ay oluyor hocam , acaba jantları da değiştip yeniden 16ya mı dönmeliyim yoksa 17 jant üzerine yeni lastik alırsam da olur mu ? sonucta aile arabası olarak kullanılıyor. yumusak lastik derken ölcüleri falan olarak da neyi tavsiye edersiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle konu başlığını değiştirmenizi öneriyorum. "(acil durum)" bu ibareyi konu başlığında kullanamazsınız forum kuralları gereği.

Kaldıki bu forum kuralları gereği yasak olmasa bile bu durumun neresi "ACİL" ???

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yumuşak bir lastikle Michelin falan, bir nebze halledebilirsiniz ama yeni taktırdığınız lastiklere yazık olur, Mazda 3 yol sesi alır, özellikle de bozuk yollarda arabanın altı delik mi acaba diye endişelendirir insanı, zamanla alışırsınız, acil bir durum yok...

Abi önceki arabam citroen nemoydu, o yüzden kuzunun yol sesi bana ninni gibi geliyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ufak bir sorunumuzda var. Foruma üye olduğunuzda ad ve meslek bilgilerinizi girmelisiniz. Demekki o zamanlar size bu durum hatırlatılmamış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10.08.2012 at 11:33, Gökhan77 :

Ufak bir sorunumuzda var. Foruma üye olduğunuzda ad ve meslek bilgilerinizi girmelisiniz. Demekki o zamanlar size bu durum hatırlatılmamış.

Hatırlatılıp sorulmuş ama cevap gelmemiş Gökhan abi.

Edit: Başlık

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaslar sadece okuyucuydum forumu kullanamıyorum ne profilim resmi yükleyebiliyorum ne de meslek bilgilerimi bu konuda yardımcı olursanız sevinirim .

Ayrıca işin aciliyetini de sizlere acıklayayım aracımın bu aralar ivedi sekilde lastiklerini degiştirecem de bu sinirle gidip yanlış lastik almayayım diye acil dedim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yani iyi ki bi konu açılmış gelen cevaba bakar mısınız "bunun neresi acil".yani bu cevabı yazan arkadaşa soralım olmazsa bundan sonra "sence benim bu işim acil mi değil mi" diye. Burada yardım talep eden insanlara yardımcı olmaya çalışalım. Yardımcı olamıyorsak lafı güzaf türü ifadelerle konuyu açan arkadaşın da yardım umudunu boşa çıkarmayalım...Bana göre ses probleminin lastiklerle çok ilgisi var.17 inç jant 16 inç lastikle tabi içeri fazla ses girer.Bana göre yapılması gereken jantları değiştirmek istenmiyorsa iyi bilen bi lastikçiyle görüşmek.Detaylı bilgi gerektiren bir konu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yani iyi ki bi konu açılmış gelen cevaba bakar mısınız "bunun neresi acil".yani bu cevabı yazan arkadaşa soralım olmazsa bundan sonra "sence benim bu işim acil mi değil mi" diye. Burada yardım talep eden insanlara yardımcı olmaya çalışalım. Yardımcı olamıyorsak lafı güzaf türü ifadelerle konuyu açan arkadaşın da yardım umudunu boşa çıkarmayalım...Bana göre ses probleminin lastiklerle çok ilgisi var.17 inç jant 16 inç lastikle tabi içeri fazla ses girer.Bana göre yapılması gereken jantları değiştirmek istenmiyorsa iyi bilen bi lastikçiyle görüşmek.Detaylı bilgi gerektiren bir konu.

Neyin aciliyeti bu??

Araba forumunda hangi durum ne kadar acil olabilir?

Konuyu açarsın, derdini yazarsın mutlaka birileri de cevap verir... Benim acelem var diyorsanız her taraf lastikçi kaynıyor, aracına biner gidersin, danışıp senin için acil olan bilgileri daha detaylı alırsın...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim araçta fabrikasyon 17' lastikler ise 205/50/17 normal m3 ler ile amortisör farkı varmıdır bilemiyorum.Mazdaların hatta japonların en büyük sorunudur içeriye yol sesi almaları sizin aracınızla alakası yok.Yumuşak lastik ile bir nebze olsun ses azalır ama büyük boyutta değil,yani alışmaya çalışın malesef japonlarda böyle izolasyonları zayıf.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...