Jump to content

Amortisör Problemi ve Değişimi...

polatpolat28
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar Merhaba,

Yaklaşık 2 yıl önce aldığım mazda 3 2006 model aracımdam çok memnunum sadece aklıma takılan ve rahatsız olduğum amortisör sorunu var, bunu sizlerle paylaşmak ve fikir almak istedim...

Yaşadığım bölgede çok çukur ve tümsek var, tek kişiyken sorun yok ama birkaç kişi olunca en küçük tümsek yada çukurda aracın altı sürtüyor bu nedenle de tümseklerden yan ve çok yavaş geçmek zorunda kalıyorum...

Sanki amotisörleri düşürülmiş Şahin kullanıyormuşum gibi hissediyorum. Birde çok yumuşak, en küçük şeylerden etkileniyor ve çok esniyor.

Aynı sorunu yaşayanlar var mı acaba? Yoksa sadece benim amotisörlerde mi bir sıkıntı var. Belki de benden önceki sahibi birşey yaptırdı.

Aynı sorunu yaşayanlar var ise ve nasıl çözüm bulduklarını yazarlarsa çok sevinirim... Ayrıca aracı biraz yükseltebilme şansımız var mı?

Hepinize selamlar, saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Amortisörün esnemesi çok doğal,esnemezse sorun var demektir.

Sorun amortisörden değilde yaylardan gibi,yayları kontrol ettirin,orjinalini değiştirip yere yakın olsun diye kısa takmış olabiirler veya kesmişlerdir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sanırım bu durumdan şikayetçi olan kimse olmadığına göre sorun benim araçta...

Aslında servise bakım için götürdüğümde kontrol ettirmiştim ve sıkıntı yok demişlerdi. Belki dediğiniz gibi yaylar kısaltılmış olabilir, onu da kontrol ettireyim...

İlginiz için çok teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok anlamam ama dilim döndüğünce yazayım;

Amortisörlerin gereğinden fazla esniyorsa patlak olma ihtimali var... Amortisörlerine bak incele yağ kaçağı varsa patlak demektir...

İkinci ihtimal ise yayların kesilmiş olması, bu durum zaten aracına ilk bakışta anlaşılır, daha önce bu sorun yok yeni başladıysa büyük ihtimalle amortisör kaynaklı, yok daha önceden de aracın yere yakın ise yayların kısaltılmış olabilir...

Her iki ihtimalde de bir ustaya görünmeniz şart bence. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Arkadaşlar bilmiyorum daha önce paylaşıldımı ancak  2006 hatcbak var banamı öyle geliyo amörtüsörler çokmu sert  güm güm vuruyo amörtsör takozları z rotlar değiştrdim ancak hala sert vuruyo servise götürdüm normal diyolar acaba rotbaşlarınıdamı değiştrsem ve bu konuda bitek bennmi şikayetçiyim 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle aracınızın jant ve lastik ebatı orjinalmı ??? eger orjinal ise ve süspansiyon sisteminde sorun yok ise lastik havalarına baktırınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orjinal lastik ebetları 16 cant 55 yanak var ama  hatta lastikleri olması gerekende biraz daha eksilttim havalarını 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Salih çetin :

Arkadaşlar bilmiyorum daha önce paylaşıldımı ancak  2006 hatcbak var banamı öyle geliyo amörtüsörler çokmu sert  güm güm vuruyo amörtsör takozları z rotlar değiştrdim ancak hala sert vuruyo servise götürdüm normal diyolar acaba rotbaşlarınıdamı değiştrsem ve bu konuda bitek bennmi şikayetçiyim 

Forumda ortak konu başlığı altında birleştirilmiştir. 

Şu konularada göz atmanızı öneririm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...